סקס במסיבה

"אחרי כמה שיחות על מהותו של אלוהים, ישו החליט לנסות לשכר אותי במשקאות נוראים. כשכמעט הקאתי שאלתי 'שאני אבין? זאת הדרך שלך להיכנס לי לתחתונים?'"אנה שניידמן נזכרת בסטוץ הראשון שלה אי פעם

18/02/2014
אנה שניידמן קבלו עדכונים מאנה
  • RSS

החזרה לתל אביב בגיל 29, מחזירה אותי תשע שנים אחורה, אל הפעם הראשונה שעזבתי את הבית לטובת עיר החטאים. זה אולי נשמע בנאלי, אבל באמת שהיה בי משהו תמים שהגיע מאשדוד ואבד לו בתל אביב.

הדבר הראשון שלמדתי היה שהדרמות בסרטים הן ממש כמו הדרמות בחיים. גיליתי שאמא של ידיד שלי בוגדת עם החבר הכי טוב שלו, הצעיר ממנה ב25 שנה. הייתי בהלם מזה, לא האמנתי שדברים כאלה באמת יכלו לקרות במציאות!

וזו הייתה רק ההתחלה....

סקס במסיבה

למדתי בשני מוסדות במקביל: באוניברסיטת תל אביב ובבית הספר לתקשורת ועיתונות – העתיד פתוח לגמרי. חשבתי שאני אכתוב טורים, אעשה סרטים ואמשיך את חיי עם ואלי  - אהובי, אהבתי הגדולה ביותר, אשר איתו ניהלתי שנתיים וחצי של מערכת יחסים סוערת במהלכה עברנו את כל השנה האחרונה בתיכון, את הבגרויות, הפסיכומטרי, הקונפליקטים התמידיים בין הרצון לחופש מוחלט והוללות לבין ההיקשרות שלנו אחד עם השני. עמדתי להתחיל את חיי האקדמיים בעוד שהוא עוד היה בצבא. ביום שבו עברתי למעונות, ואלי עזר לי עם המעבר. רגע לפני שפרקתי מזוודות, הוא הפתיע אותי "למה את צריכה את כל השטויות האלו?".

לא הבנתי - מאיפה זה בא?  ואלי נראה עצוב. "את בת 20", אמר, "יש לך לימודים עכשיו על הראש. את בתל אביב. את צריכה להתרכז בקריירה, במבחנים, בלזיין את העולם. למה את צריכה אותי? את כל השטויות האלו של הזוגיות? זה סתם מגביל אותך"

וכך נפרדנו. בכינו יחד. הרגשנו שקטענו לעצמנו איבר. הדבר האחרון שראיתי זה את החופש וההוללות שעמדו לפניי. כל מה שעניין אותי זה לעשות תואר, לחיות איתו, להתחתן ולהשריץ לו ילדים. לגור יחד בדירה קטנה בתל אביב, ולטייל עם הכלב בבתי קפה בימי שישי בבוקר. אבל הילד הזה היה חכם יותר ממני.

יום ראשון שלי ללימודים. אני - בלונדינית קטנה עם בנייה בציפורניים וקישוטים שלא היו מביישים את ליידי גאגא - בקמפוס מלא חיים וצבעוניות. טיפוסים על הדשא אשר תשע שנים לאחר מכן גיליתי שקוראים להם "היפסטרים". לא ראיתי את השפע הזה מרוב שעיניי מכוסות דמעות. איבדתי פיסת לב ענקית והכאב ישב לי תקוע בגרון.

שבוע לאחר מכן נפגשתי עם האקס והוא סיפר על לילה ההוללות שהיה לו יום לפני: מיזמז שתי אסייתיות, מילף פולנייה אחת ואף שכב עם רוסייה צעירה ששיחקה את עצמה קשה להשגה. מה? הגופה עוד לא התקררה והוא שוכב עם אחרת?! שבוע לא יצאתי מהחדר במעונות למרות ניסיונותיה של השותפה להוציא אותי מהמיטה. לא אכלתי כלום וכמובן שהפסדתי את כל השיעורים באותו השבוע. רק רציתי שמשאית תדרוס אותי.

ואז הבנתי משהו. אני בתל אביב, למה שאשב בחושך ואבכה? אני בת 20, בתל אביב, חופשיה.

לעשות את זה כמו וודי אלן

בדיוק בזמן, ידיד מהלימודים, שעצמו היה יליד תל אביב ואחיה של שחקנית מפורסמת, הזמין אותי למסיבה השווה של תחילת השנה, שכנראה שינתה את חיי. זה היה ברחוב פרוג. היו שם כל מיני צינורות וחלילים משונים שמעשנים דרכם וניסיתי לשמור על אדישות ולא להשתעל.

ואז בא ישו.

הוא הזכיר לי את ישו, ואני פשוט לא זוכרת את שמו. הוא היה גבוה מאוד, כריזמטי, עם פנים מעוטרות בזקן שחור והרבה קעקועים. הוא היה מלווה בפמלייה גדולה מאחוריו. נכנס לחדר בפאסון ומתנצל על האיחור כי זה עתה יצא מהמיון לאחר שנקלע לקטטה אלימה במהלכה נדקר בעזרת בקבוק בירה שבור. סינן בשיא הנונשלנטיות "שטויות, לא ביג דיל". כשלא היה לי איפה לשבת בחדר ה"מאגניבים", הוא הושיב אותי על ברכיו כמו סנטה קלאוס. לאחר כמה שיחות על מהותו של אלוהים, ישו החליט לנסות לשכר אותי במשקאות נוראים. כשכמעט הקאתי שאלתי "שאני אבין? זאת הדרך שלך להיכנס לי לתחתונים?".

וזה קרה בחדר האמבטיה. אז ככה מפרידים בין הגוף ללב? זה היה כמו שוודי אלן אמר: "סקס ריקני היא אחת החוויות הריקניות המשובחות שיש". הרגשתי שהנה, ואלי ואני תיקו ויותר לא יכאב לי הלב. בזמן שהתלבשתי, הפאסון הקולי של ישו נעלם. הוא ילל מכאבים בגלל הצלקת שלו. חיבק אותי וביקש לעשות איתי אהבה לאור נרות. אבל רק רציתי ללכת הביתה, להתאושש.

כשעזבתי אותו, הוא השתרך אחריי. "לאן את הולכת יפה שלי?" אמרתי לו שאני אתקשר אליו ועזבתי את המסיבה. שמעתי אותו צועק מרחוק "רגע, אבל לא נתתי לך את הטלפון שלי" אך לא הסתובבתי. לא יכולתי לחכות דקה עד שאספר הכל לואלי, כדי שיהיה גאה בי על כך ש"עברתי הלאה" כמוהו.

למחרת, בדרך מהלימודים הביתה, פגשתי את ואלי וסיפרתי לו הכל. מישהו חילק פליירים למסיבה לידינו, וואלי לקח אחד בעודו מקשיב בזמן שאני משתפת אותו בפרטים העסיסיים, הוא מקמט את הנייר לכדי עיסה קטנה ודחוסה. מסנן בשקט כל הזמן "כל הכבוד וברוכה הבאה לעיר".

כשהאוטובוס שלו הגיע, הוא מסר לידיי את כדור הנייר ואמר: "לא שכבתי עם אף אחת". ואז הוא נסע. כולי מבולבלת.

הגיע אסמס: "שיקרתי לך כי רציתי שתמשיכי הלאה. לא הייתי מסוגל לשכב איתה, כי ראיתי בפניה את הפנים שלך, ולא יכולתי לעשות זאת. אבל את יכולת... ועשית זאת". הדם שלי קפא. קראתי שוב ושוב את המסרון עם הכדור נייר ביד. משחזרת בראשי את כל הפרטים שסיפרתי לו. הוא לא שכב עם אף אחת... אני כן. הלוואי ויכולתי לומר שגם אני שיקרתי אבל היחידה ש"בגדה" פה היתה אני.

זאת הסטירה התל אביבית הראשונה.

אני לא יכולה לדמיין את תשע השנים האחרונות שלי נשארת איתו, כנראה נשואה. החיים השלמים שעברו עליי במהלך השנים האלו היו עשירים בחוויות, בחברים, באנשים חדשים שהכרתי, ברומנים המדהימים, הטיולים שלי בעולם, בפרוייקטים שעבדתי בהם, ועוד. האדם שאני כיום הוא תוצר של המון חוויות ואנשים שלימדו אותי. אותו הלילה הזה ברחוב פרוג היה הלילה הראשון והאחרון בו הייתי שרמוטה. מאז עשיתי דברים אך ורק למען עצמי ולא כדי להוכיח שום דבר לאף אחד.

תל אביב – פרק ב' – הכיצד תיראי עכשיו?

>> The great dreamer, הבלוג של אנה שניידמן בסלונה
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה