הורה-חפש מי ידבר איתך

שגית פסטמן אהבה את אתר ההורים החדש פארקטייל שמחבר בין הורים עם מכנה משותף ונותן עצות ותחושת קהילתיות

06/02/2012
תוכן מקודם קבלו עדכונים מתוכן
  • RSS

לא אשכח אף פעם את החודשים הראשונים שלי בתור אימא טרייה ודי הלומת קרב. כמי שהבינה את עומק השינוי שהיא עומדת לעבור, דווקא ניסיתי להכין את עצמי ככל האפשר למעמד החדש.//

מראש, אחרי תחקיר מעמיק שעשיתי אצל אימהות אחרות, הבנתי שאני לא הולכת ללקק דבש. ועדיין, למרות עבודת ההכנה היסודית שעשיתי, רק מאחור יותר – מאוחר מידי - הבנתי עד כמה כבד המשא וכמה בודדה היא הדרך שכל אישה  צריכה לעבור כדי שאיזה גמד קטן ותובעני יקרא לה באגביות ממכרת 'אימא'.

//שגית פסטמן
..

אני לא רוצה להישמע דרמטית מידי אבל היום ממרומי היותי אימא לשלושה ילדים, אני מנסה לשחזר  מה היה לי כל כך קשה בנקודת הזמן ההיא, שבה רק מחמת הפדיחה לא ארזתי מזוודה וברחתי לאנשהו, מצhדי אפילו לסעודיה. אני חושבת שמה ששבר אותי מורלית זה חוסר הניסיון שלי בטיפול בתינוק. לא הבנתי מה הוא רוצה, איך לטפל בו נכון, מה לעשות איתו. שמו לי בידיים תעלומה במשקל  3 קילו ו- 300 גרם ואני - פרפקציוניסטית שכמוני - הרגשתי שבעצם יש לי בידיים פצצה מתקתקת. מה שלא הקל עלי הוא שהייתי נורא בודדה, כלומר, כולם התעניינו בשנינו  מאוד, באו לבקר בהתחלה, פרגנו וכו' אבל בסופו של דבר היה להם חיים לחיות, עבודה לעשות ואני ? הייתי צריכה ללמוד לבדי איך להפוך לאימא.

.

על הרקע הזה הסתקרנתי במיוחד לבדוק את אתר השיתוף החדש להורים ParkTale, שלטעמי יכול לספק תמיכה רגשית  עבור כל מי שנמצא בסטטוס המספק אך המפרך הזה. באתר אפשר, בין היתר, ליהנות מתכנים שונים הקשורים בילדים, להעלות און ליין תכנים אישיים משלכם, למצוא בעלי מקצוע הקשורים בטיפול בילדים, להקים קבוצות ייעודיות למטרות מסוימות אבל בעיקר לתקשר עם אנשים נוספים ששותפים לחוויות ההורות שלכם. כמובן, בהתחשב בסטטוס האישי שלי: נשואה + 3 ( או בעצם + 4, אם לוקחים בחשבון גם את הבעל ), שמחתי לצאת ולשוטט ב ParkTale.

.

אז קודם כל האתר מאוד מאוד ידידותי למשתמש. ההרשמה אליו קצרה ובהירה וויזואלית הוא מאוד מזמין ונעים. האייקונים מעוגלים וגדולים, הצבעים רכים ולצד כל אפליקציה נפתח חלון גדול שמסביר מהי. לכאורה, זה אולי לא נראה חשוב אבל בהתחשב בעובדה שהזירה הזאת מיועדת להורים שבדרך כלל נואשים להשלמה תמידית של שעות שינה, זה כן מהותי.
..

אבל עם כל הכבוד זאת רק המסגרת. מה לגבי התוכן? אני, באופן אישי, התלהבתי מאוד מהספרייה של האתר, שם מצאתי המון תכנים שהיו רלוונטיים עבורי גם כאימא לתינוקת בת ארבע חודשים וגם לתלמיד כיתה א'. היו שם עשרות ואולי מאות כתבות – חלקן עצמאיות וחלקן ממגזינים נחשבים - שהיו גם אינפורמטיביות וגם סתם כיפיות לקריאה.
..
מתוך פארק טייל
..

קטגוריה נוספת - 'רגעים' – היא מעין סוג של אלבום וירטואלי שמאפשר לאחסן בו תמונות מתוקות לתעד תאריכים (השן הראשונה שיצאה..) או רגעים משפחתיים אחרים עם פוטנציאל להפוך לנוסטלגיים בתוך מספר שנים.
..

אבל גולת הכותרת של האתר היא כמובן 'שיחות הפארק' – מרכז תקשורת עשיר שבו אפשר להכיר הורים חדשים מכל מקום בארץ ולשוחח על הכל. החל מלקטר על הררי הכביסה וכלה בבירורים שונים כמו מה צריך לקחת לחדר הלידה או איך יודעים אם הקטן סובל מהפרעות קשב וריכוז. קל למצוא כאן קבוצה שנוגעת לתחומי העניין של כל הורה ואם לא מוצאים – פשוט ומהיר לייסד קבוצה חדשה.
..

האתר יכול גם 'לשדך' לכם חברים לפי מאפיינים שתתנו לו – הורים לילדים בגיל דומה, שבוע הריון דומה, מצב משפחתי זהה, כאלה שגרים בקרבתכם או שיש לכם איתם תחומי עניין משותפים וכו'. אין ספק שהפונקציה הזאת – שלא קיימת למשל בפייסבוק  - יכולה לקצר מאוד את הדרך ליצירת מעגל החברים שאתם מבקשים לעצמכם.
..

בשורה התחתונה: מדובר באתר מאוד כיפי שבניגוד לרשתות חברתיות אחרות, הוא ייעודי להורים לילדים בגילים שונים, וכל הפעילות שמתרחשת בו היא יותר אישית וחמימה. יש בו עוד הרבה פיצ'רים והפתעות שלא סיקרתי פה. כדאי פשוט לבקר בו וליהנות ממה שיש לאתר להציע ובהחלט יש.
..
מתוך פארק טייל
..

..
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה