לגלוש, להתפלל, לאהוב

בארבעת החודשים האחרונים גילי קצנלנבוגן מצא אהבה חדשה. זה הים שנכנס לו עמוק ללב בתקופה לא פשוטה בכלל וסידר לו לפתע את מסיבת השחרור של החיים שלו

29/01/2012
גילי קצנלנבוגן קבלו עדכונים מגילי
  • RSS

אני מקדיש את הפוסט הבא הזה שלי לחבר חדש שלי, חבר מהים שקוראים לו שי אליס. יש לו עיניים תכלת לשי, והוא יפיוף אמיתי. העיניים שלו ממש בצבע הים המלדיבי ויש לו פנים טובות טובות ומקסימות והוא איש טוב עם חוכמת חיים מאוד מיוחדת שאסף לו ככה עם הזמן ועם הצדפים שעל החוף, מכל מיני מעגלים, מקומות, תקופות וגלגולים בחיים שלו.

בחור צעיר שי, כולה בן שלושים, מנהל באהבה ובמסירות את מועדון השיט של הגזיבו ביחד עם חבר שלו אלעד.

שניהם עובדים חרוצים, בוקר בוקר הם פותחים לי את הים ואת הנשמה והם עושים את זה עם המון אהבה ומסירות. אהבה גדולה לים, לגלים, למלח ולרוחות.

תמיד היתה לי סלידה גדולה מהים, לא יודע להסביר מדוע. ככה סתם החיים הרחיקו אותי מהים ואז ביום אחד לפני ארבעה חודשים בערך סחבה אותי לים בתי בכורתי עומר. עומר היא גולשת ממש שווה ומדריכה מוסמכת ואפילו היתה כמה שנים אלופת הארץ בגלישה והיא בכלל ילדה מהממת, לא רק בגלל שהיא הבת שלי אבל גם בגלל ואולי בעיקר בזכות.

אז עומר הכירה לי את הים, וחשבה שכמו כל דבר אני אדלק עליו ואכבה אחרי שבוע שבועיים.

שי אליס

וזה עוד לא קרה, להיפך, כל בוקר למעט ימים שממש ממש ממש לא רצוי להתעסק עם הים השובב הזה אני מתייצב שם עם הכלב שלי מקס שהופך מיום ליום יותר ויותר מכלב פינצ'ר מעורב לכלב ים טהור וגזעי ועם התרמוס שלי מחמוד שאני מבשל בו את הקפה השחור(אל נאחלה עם הל) המאוד אישי שלי.

אני מאוד אוהב להגיע לים עם מקס ומחמוד מוקדם בבוקר, להתבונן בגלים ולגלוש או לחתור אחר כך עם הפדל בורד SUP שהוא כלי שיט גלשן עם משוט אחד, שפותח בדיוק עבור חתייארים כמוני שהייתה להם סלידה מלשבת בים.  ככה ממש לפני שהם בני חמישים הם פתאום מתחילים להתנהג לגוף שלהם כאילו הם בני שש עשרה. כמו שיש כאלה שהולכים לכל האיירון מאנים האלה והמרתונים שזה מבחינתי לבדוק אם בן אדם יכול לפרק את עצמו ולהרכיב את עצמו מחדש, ממש כמו משחקי החשיבה האלה מהעץ שמחלקים בקפה ג'עוני בראש פינה. מכירים? מאוד קל לפרק ומאוד מסובך להרכיב מחדש...

סלאח שבתי בהרצליה

שי המתוק הזה עשה לי את זה הכי נעים וגליש שיש, מעבר לעובדה שנפרדתי מ- 4000 ש"ח (מנוי שנתי משפחתי) בהבזק דעת הכל היה מושלם. ההשקעה הזו החזירה את עצמה כבר מזמן מבחינתי כי אני טוחן להם את הים והגלשנים כל בוקר וזה גם מנוי משפחתי שזה בכלל משו משו ולי ברוך השם יש משפחה כמו של סאלח שבתי רק בהרצליה. בקיצור שווה ביותר. נקודה.

אתן הרי יודעות, ההחלטה בדרך כלל בגיל כזה נובעת מכל מיני מחשבות שמתרוצצות לך בראש ובתקופה מאוד מסויימת. אתה בעיקר אומר לעצמך כל יום אני חייב להתחיל עם הספורט הזה ויודע הרי שאם תזלזל בגוף ובנשמה שלך יגיע היום והם ישתינו עלייך בחזרה גבוה מהמקפצה.

היו תקופות שרצתי אבל אז פתאום הברכיים כאבו והגב התחתון ככה לפעמים כאב ועצם הזנב לא קישקשה לי כמעט ואז אתה נח כמה ימים ופתאום קשה לך לחזור וזה באסה לאללה.

וכאן בים, מצאתי לעצמי את הספורט האולטימטיבי, כזה שמזיעים בו המון אבל לא מרגישים מזיעים, כזה שנחים בו לפני ומתבוננים בו אחרי, בטבע המתעורר הזה ושותים קפה עם חברים שככה התקבצו כמוני כל בוקר ונשאבו לבוקר הזה של הים הזה ולא ממהרים לשום מקום, כזה שאתה יכול לשחרר את הכלב שלך ולהנות מלראות אותו רץ מבלי שיידרס, ובכל בוקר אתה מנהל שיחות נפש על החיים ועל הגלים ועל טיולים וחלומות ועל אהבות מכל סוג, וגם על אכזבות וכאבים, כי אלה החיים.

ושי יודע תמיד להתקרב וגם להתרחק כשצריך, ככה הוא, בעיקר מרגיש.

אנשי הים

אמרו לי תמיד שאנשי הים הם אנשים מיוחדים במינם, תמיד הבטתי בהם מהצד ולא הבנתי מה בן אדם עושה יום עם חכה ששלח למים, יושב עם דלי וכמה תולעים וקצת לחם, ואז בום אחרי שלוש שעות פתאום החכה ככה זזה קצת והוא מושה לו דג בגודל של האח של נמו מוציא אותו מהקרס ושולח אותו בחזרה לים או אם הוא נמו פורטה לדלי. ואז שוב שולח את החכה ומחכה.

והגולשים (במלעיל) תמיד היו נראים לי חבורה כזו של גו-לשים כאלה שהמ-גניבות היא בעצם זו שעושה להם את זה, והם כאלה מסטולים מהחיים שככה מ-גניב להם לפרק איזו כוסית על החוף ואחר כך לגלוש ולשתות בירה וזה נראה היה לי כזה תקוע.

מודה אני- הכל דעות קדומות של הנוער ושלי ושל ההוגה היהודי מרטין בובר ז"ל.

עומר האלופה גולשת

הכל דעות קדומות והכל פשוט שפיטה כל כך מוטעית שלי. הלוואי והייתה לי את השלווה הזו מזמן לשבת חצי יום מול הים ולחכות לנמו הדג הזה שיגיע והלוואי והיה לי את החופש הזה כבר אז שיש לאותם גו-לשים האלה לקום ולא לחשוב מתי צריך באמת להתעורר.

לים הזה כמו שאמרתי הגעתי בזכות הבת שלי ונשארתי שם הרבה מאוד בזכות שי אליס המתוק הזה שמאתגר אותי כל פעם עוד ועוד.

לים הזה הגעתי אחרי אסון נוראי שפקד את המשפחה שלי לפני חמישה חודשים, כשפתאום ראיתי איך חיים של אדם כל כך מופלא ואהוב בת 28 בסך הכל, החיים של עינתי המתוקה שלנו נגדעו להם בשבריר שניה אחת.

לים הזה הגעתי כי הוא פותח לי את היום אחרת ומחזיק אותי מרוכז ונינוח לפחות חצי יום, לים הזה הגעתי ומבלי לעשות דיאטה רזיתי 7 קילו בחודש וחצי, לים הזה הגעתי כי הוא מחזק אותי כל יום עוד ועוד ומאתגר אותי יותר ויותר ועושה לי לחשוב המון על עצמי אל תוך עצמי ועל החיים כאן של כולנו ולהשתפר כל הזמן.

בים הזה אני נשאר בינתיים  כי זה כיף כל בוקר לראות אותו ולהתבונן בו תמיד עם צבעים אחרים וגלים אחרים ושמיים אחרים. בכל בוקר הוא משתנה לו מעצמו.

בים הזה מצאתי לי עוד שני חברים ממש ממש נעימים לי, אסף ונוני, ואנחנו יושבים מקשקשים וגם המון שותקים וגולשים ככה יחד כמו ילדים, וכולנו הבנו שאין באמת לאן למהר, ואם יש מקום אחד שצריך למהר אליו בגיל הזה שלנו, זה אל תוך הלב והנשמה של עצמך.

שי מידי פעם זורק לי כל מיני תובנות על החיים ועל הים, ומלמד אותי גם כמה דברים, מה זה דרומית ומה זה מזרחית ומה זה חוף סגור וחוף פתוח ואיך להתבונן בזרמים. יוצא לנו לחתור מידי פעם במקביל אחד לשני ואנחנו מדברים ומתייעצים הוא בענייניו ואני בענייני. וצוחקים הרבה.

שי והים מבחינתי, זו המתנה הכי טובה שעומר הבת הכל כך מיוחדת ואהובה שלי העניקה לי השנה. ואני כל כך אוהב אותה. על בכלל ועל השי הזה שהעניקה לי...ועל הים.

למי שמתחבר ומתחברת למה שכתבתי כאן ובא לו ולה באמת למצוא את האולטימטיבי הזה, ולא בא לו למהר לשום מקום יותר והוא במקום כזה בחיים שדי לו להתרוצץ סביב הזנב של עצמו וחדרי הכושר האלה כבר לא הכי עושים לו את זה מוזמן לטלפן לגזיבו בהרצליה עכשיו (לא מחר) ולקבעו פגישת הכרות עם שי או אלעד והשאר יסופר בתולדות ישראל.

ויש גם שיעורי יוגה...

מילה שלי, לא תתחרטו. קיבלתם ממני עכשיו הזמנה למסיבת השחרור של החיים שלכם. עכשיו זה לגמרי בידיים שלכם ועל הדרך גם אמזוג לכם קפה שחור ממחמוד התרמוס שלי בכל בוקר אם תגיעו בין 7-8 ל 9-10 כולל שבתות וחגים.

אפשר לדבר ישירות עם שי 0504040909 או עם אלעד 0524836415

ולמי שלא יודעת עדיין- מועדון השיט והגלישה גזיבו ממוקם ממש ממש מתחת למלון השרון, חוף השרון הרצליה.




מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך