אלימות במקום אוננות

"בבית שמש מתהלכים גברים הסובלים מזיקפה תמידית...היות ששפיכת זרע אסורה בתכלית האיסור, מתפרצים מהם דברים אחרים: יריקות, קללות, אבנים, אקונומיקה", אחרי הכמעט לינץ' של השבוע, הילה בניוביץ' מורידה את הכפפות

26/01/2012
הילה בניוביץ הופמן קבלו עדכונים מהילה
  • RSS
» gettyimages

>> לבלוג של הילה בניוביץ' הופמן

אם יצור מהחלל החיצון, ולחלופין רופא שאינו יודע דבר וחצי דבר לגבי הלכות צניעות, היה בוחן בכלים אובייקטיביים את הנעשה בבית שמש בזמן האחרון, סביר שהיה מגיע למסקנה שפרצה במקום מגפה משונה ביותר. המגפה נוטה לפגוע בזכרים ומשפיעה בתוך שניות: בכל פעם שהם רואים נקבה, לא חשוב באיזה גיל הם לוקים בשילוב של תסמונת טורט שגורמת להם לקלל בצווחות, התקף אפילפסיה בלתי נשלט שגורם להם לירוק ולהשליך אבנים, ולאחרונה גם בקלפטומניה שגורמת להם לגנוב מפתחות של מכוניות. כל חייזר תבוני שהיה נתקל במחלה מפחידה כזו היה עושה "אחורה פנה" ושב לגלקסיה השפויה שממנה הגיע. כל רופא, סביר להניח, היה רושם תרופות הרגעה חזקות במיוחד, ואולי גם טיפול מיומן כמיטב סל התרופות הפסיכיאטרי העדכני.

למרבה הצער, לטירוף המשתולל בבית שמש עוד לא נמצאה תרופה. כך גילתה על בשרה נטלי משיח, צעירה שניסתה לתלות שם מודעות לפרנסתה, והותקפה על ידי חבורת חרדים משולהבת. משיח חולצה על ידי המשטרה אחרי שההמון הזועם ניקב את צמיגי מכוניתה וניפץ את השמשות, יידה בה אבנים, גנב את מפתחות רכבה ואפילו שפך עליה אקונומיקה. בעקבות האירוע, אחד מהנוכחים במקום הסביר לynet כי "אני לא יודע אם היא עשתה את זה בכוונה, כפרובוקציה, או שפשוט לא הבינה כמה זה לא לעניין, אבל השורה התחתונה היא שהיא הגיעה לשם עם מכנסיים ושיער גלוי, וזה דבר שלא יכול לקרות".

לא יכול לקרות? בואו נבדוק.

ההלכה היהודית מגדירה את המושג "שמירת עיניים", דהיינו, שלא יסתכל גבר באישה כדי לא להתפתות למחשבות זימה. "כל הצופה בנשים - סופו בא לידי עבירה", אומרת מסכת נדרים. "כל המסתכל באצבע קטנה של אשה ונתכוון ליהנות, כאילו מסתכל במקום התורף (באיבר המין של האישה – ה.ב.ה)", שנו חז"ל, והוסיפו "שלא יסתכל אדם באשה נאה ואפילו פנויה, באשת איש ואפילו מכוערת". תילי-תלים של מילים נשפכו בתלמוד על הדרכים השונות שבהן על הגבר להימנע משליחת מבטים לנשים, לבגדי נשים, לאיברים של נשים, שלא יתפתה חלילה לדבר עבירה ואפילו להרהור עבירה. שלא יהיה לכם ספק, שלא תקנו את הבלוף: ההלכה מטילה את האחריות לשמירה על צניעות על המסתכל - על הגבר - ולא על האישה שעליה הוא מסתכל. אם אין הוא מצליח למשול ביצרו ומסתכל בכל זאת, הרי ש"אפילו יש בידו תורה ומעשים טובים כמשה רבנו לא ינקה מדינה של גיהנום". הוא האחראי, הוא האשם, והוא זה שצריך לשלם את המחיר אם לא הצליח לכבוש את יצרו.

נבדוק שוב את מה שקרה בבית שמש. אישה הגיעה למקום בלבוש שלדעת הנוכחים לא היה צנוע מספיק. כאמור, מכנסיים, שהם המקבילה החרדית לחוטיני. על פי הוראת חז"ל, מה היה צריך גבר ירא שמיים לעשות מיד? נכון מאוד. לא להסתכל. להפנות מבט, להתרחק מהמקום. במקום זאת מה עשו החרדים שהיו שם? דאגו היטב שיהיה להם על מה להמשיך להסתכל. כשנטלי משיח ניסתה להימלט מן המקום, הם ניפצו את שמשות הרכב, ניקבו את הצמיגים ואפילו הקפידו לגנוב את המפתחות כדי שלא תוכל לברוח. ההגיון הפשוט אומר שנעם להם עד מאוד מראה "הפרוצה", והם רצו לוודא שיוכלו להמשיך וליהנות ממנו. שאם לא כן, מדוע לא נתנו לה פשוט להסתלק משדה ראייתם וחסל?

הסיבה, עצוב לומר, היא שזה כל מה שיש להם. עיקרון נוסף בהלכה היהודית קובע כי אסור לשפוך זרע לבטלה, כלומר, אסור לאונן. חוסר היכולת למצוא פורקן בצורה פשוטה - לעשות ביד - הופך את אותם גברים לפצצה מתקתקת וזועמת של מיניות עצורה. במילים בוטות, בבית שמש מתהלכים גברים הסובלים מזיקפה תמידית שכל נוכחות נשית - ולו הדלה והאגבית ביותר - עלולה לגרום להם להתפרץ ולשפוך זרע על כל סביבותיהם. היות ששפיכת זרע אסורה בתכלית האיסור, מתפרצים מהם דברים אחרים: יריקות, קללות, אבנים, אקונומיקה. הם מפגינים את תוצרי גבריותם בדרך היחידה המותרת להם: התפרצות של צדקנות זועמת ונלהבת מלווה באלימות פיזית.

ולחשוב שהיינו יכולים למנוע כל כך הרבה מצוקה ואלימות עם מגזין "פלייבוי" וקצת חומר סיכה.

>> עוד כתבות בנושא
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה