האם את מתבטלת או עובדת בלמצוא עבודה?

קבלי שאלון שיבהיר לך עד כמה באמת את עובדת בלמצוא עבודה

24/01/2012
נירית גלר ג'מילי קבלו עדכונים מנירית
  • RSS

בפוסט הקודם דיברנו על החשיבות של חריצות בחיפוש עבודה והצענו שאלון שיעזור לך להבין עד כמה את עובדת בזה. הנה ניתוח התשובות:

1. כמה אנשים שמכירים אותך טוב לא יודעים שאת מחפשת עבודה?

תשובה המעידה על התבטלות – מעט אנשים.
ככל שיותר אנשים ידעו שאת מחפשת עבודה, ככל שהם יבינו מה בדיוק את מחפשת, כך הם יוכלו לעזור לך יותר. המטרה שלך כמחפשת עבודה היא להפיץ לכל עבר את היותך מחפשת עבודה.

2. מהם האחוזים של האנשים שלא יודעים שאת מחפשת עבודה, וכשאת פוגשת אותם במקרה את משלבת לשיחה את היותך מחפשת עבודה?

תשובה המעידה על התבטלות – מעט אנשים.

ככל שתצליחי לייצר נאום מעלית שישלף לך במהרה, בקצרה, באותנטיות ובבהירות רבה כך תזכי להרחבת ההפצה של היותך מחפשת עבודה. מטרת נאום המעלית הוא להפיץ את היותך מחפשת עבודה אך מטרה חשובה הרבה יותר היא לרתום את השומע לעזור לך למצוא עבודה בכל דרך שימצא. המטרה שלך להניע אותו לעזור לך, לעזור לו לחשוב עבורך, להשתדל עבורך – וזו עבודה שלך.

3. כמה טלפונים העזת לעשות כדי לבקש עזרה?

תשובה המעידה על חריצות  – התקשרתי כמעט לכל מי שיכולתי: חברי עבודה ישנים, ממונים מעבודות קודמות, אנשים שקיימתי איתם קשרי עבודה כאלה ואחרים, אנשים שנמצאים בארגונים שאני משתוקקת להיכנס אליהם או שיש להם קשר עם אותם ארגונים, אנשים שמכירה אשר נמצאים בתפקידי מפתח ועוד. הרשימה צריכה להכיל עשרות אנשי קשר.

4. האם האנשים סביבך עוזרים לך במציאת עבודה – מעבירים את קורות חייך לחברים או ארגונים, מסדרים לך פגישות עם אנשים שיכולים לקדם אותך, מרימים עבורך טלפונים, מקשרים אותך עם אנשי קשר רלוונטיים ועוד?

תשובה של מתבטלת – אני פונה לאנשים סביבי אך לא זוכה לעזרה.

כדי לזכות לעזרה מאחרים, במיוחד מכאלה שיותר מרוחקים, עלינו לעבוד קשה, ואפילו קשה מאוד! עבור רבים זוהי עבודה מאוד לא נעימה, אך צריכים לזכור את המטרה שלנו ולא לעצור במכשולים. אני מתכוונת שעל מחפשת העבודה לעזור לאדם איתו היא יוצרת קשר לחשוב עבורה, לפשפש באנשי הקשר שלו, לגרום לו לעצור בעבורה את החיים לשנייה אחת ובאמת להושיט לה יד. נכון שהיכולת שלנו ללחוץ מוגבלת מאיש קשר אחד לשני, בדיוק כמו שמכל איש קשר נפיק רמת רתימה שונה, ובכל זאת עלינו להשיג את המקסימום מכל איש קשר.

5. לכמה ראיונות הגעת?

תשובה המעידה על בטלנות – מעט.

כמות הראיונות/פגישות שאת ניגשת היא מראה מדוייקת של העשייה שלך. זה נכון שקיימת התאמה בין הנפיצות של התפקיד המבוקש לכמות הראיונות/פגישות שניתן לייצר, אך גם אם מדובר על תפקיד קשה להשגה עדיין אפשר לייצר הרבה עשייה והרבה יותר פגישות.

6. כמה מהם היו רלוונטיים עבורך?

תשובה של בטלנות – רובם.

מי שמתאמצת קשות עשויה להגיע להרבה ראיונות שהם לא בדיוק מה שהיא מבקשת. ובכל זאת תגיעי לפגישות, תנסי לבדוק אם קיימות אלטרנטיבות אחרות, אולי תפקידים עתידיים שכרגע אינם פנויים. תנסי ליצור קשר מיוחד עם המראיין ואולי להשיג ממנו עוד מידע, כגון – עם איזה חברות הוא מעדיף לעבוד, איך הוא מגייס את העובדים שלו, האם יש לו קולגות שאולי אצלם ישנה משרה פנויה ועוד. מכל פגישה שכזו אפשר לייצר עוד עבודה.

7. כמה שעות את מבלה במדורי דרושים באינטרנט?

תשובה של מתבטלת – מעל שעה ביום.

הסיכוי למצוא עבודה באמצעות מדורי דרושים הוא קלוש. עדיף שבמקום לשבת בבית מול המחשב, בטרנינג נוח, עם הקפה ביד, תייצרי עוד שיחות טלפון ופגישות – זו הדרך למצוא עבודה.

8. כמה פניות יזומות לחברות עשית?

תשובה של מתבטלת – מעט.

לדפוק בדלתות. לא להתבייש. את בבית, ויותר גרוע מזה לא יכול להיות. מקסימום תקבלי תשובה שלילית.

אז מה את צריכה לעשות? – לעשות! לעשות מחקר שוק קטן, לאתר לפחות 10 חברות שמעניינות אותך, כאלה שעשויים להיות שם תפקידים מעניינים עבורך, ולחקור אודותיהן.
כשאני אומרת לחקור אני מתכוונת לאתר אנשי קשר שעובדים שם/עובדים עם החברות האלה, מידע באינטרנט על החברה, על אופן הגיוס של החברה וכל מידע שיכול לעזור לך לעשות פניה יזומה נכונה ואפקטיבית.

9. האם יש לך קושי מיוחד במציאת עבודה?

תשובה של מתבטלת – יש לי.

כמעט לכולם יש איזשהו קושי, השאלה היא כיצד הקושי נתפס אצלך בראש, כיצד את חיה עם הקושי, מציגה אותו ובכלל האם הקושי הזה מנהל אותך.

מחפשי עבודה רבים חווים השתחררות משמעותית ופריצה של עשייה כאשר הם יכולים לאפיין אחרת את הקושי, רק אז הם מכילים אותו בצורה אחרת, מספרים עליו בצורה שאינה הופכת אותם לפחות אטרקטיביים, ויש אף כאלה שמצליחים להפוך את החיסרון ליתרון.

אם את קוראת את השורות ושואלת את עצמך כיצד זה אפשרי, או קובעת "סתם שטויות!", זוהי התבטלות. תחשבי, תתאמצי ואם לא תצליחי, פגישה אחת עם יועץ מומחה תעזור לך עם הקושי.

לסיכום, די להתבטלות. מציאת עבודה דורשת עבודה!

במצב המשק הנוכחי כדי למצוא עבודה צריכים לעבוד קשה. כל יום שעובר רק מרפה את השרירים, מוריד את האנרגיות ואת הביטחון העצמי. זה הזמן להסתער, ועדיפה שעה אחת קודם.

לכתבות קודמות של נירית גלר ג'מילי:

הרעיון שבראיון עבודה

חיפוש עבודה ורשתות חברתיות

אני איתך עד למציאת עבודה

נירית גלר ג'מילי היא יועצת ומאמנת תעסוקתית, מתמחה בקידום אמהות במציאת עבודה בפייסבוק.
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה