איך משפצים בית?

לרבים מאיתנו העומדים לפני שיפוץ או בנייה יש חששות רבים, בעיקר עקב חוסר הכרת הנושא, המושגים ואנשי המקצוע. המעצבת מרב שדה פה כדי להפיג את החששות ולענות על שאלות

19/01/2012
מרב שדה עיצוב פנים קבלו עדכונים ממרב
  • RSS

"בית מגורים הוא בית המשמש באופן שגרתי למגורי אדם. במובנו הכללי ביותר, זהו מבנה מעשה ידי אדם המורכב מקירות ומגג. הבית מספק מחסה מפני גשמים, שלגים, רוחות, חום, קור ופולשים זרים, בין אם בני אדם או בעלי חיים. במקרים רבים מעביר האדם חלקים גדולים מזמנו, ואף את מרבית זמנו, מחוץ לביתו (למשל במקום עבודתו), אולם ביתו משמש אותו לכל הפחות לשינה. לבית מגורים יש לפחות כניסה אחת (דלת או שער), ובדרךכלל גם חלונות" (מתוך ויקיפדיה).

לאחרונה סיימתי לשפץ את ביתי. במקרה שלי, במשך שנים רבות "המעצבת הלכה יחפה" או חסרת בית. פגשתי אותו, את ביתי, בפגישה עיוורת. על מרפסת הבית התנוססה כרזה גדולה "למכירה". לא התייחסתי אליה, עד שנכנסתי לדירה והתאהבתי.

ימים רבים התחבטתי האם לרכוש את הדירה או לא, חצי שנה לפני כן מכרתי את דירתי שלי שהייתה מושכרת במשך 15 שנה. הכסף שהיה מושקע בתיק מניות ורק איבד מערכו, שכנע אותי לעשות את הצעד. זהו! החלטתי, אני הולכת על זה. ידה ידה ידה, נחתם חוזה המכירה. מאחר ואת החוזה חתמנו כבר באפריל והדירה הייתה אמורה להתפנות רק באוקטובר, היה לי מספיק זמן לתכנן איך תיראה הדירה כשהיא תהיה גדולה.

בסדרת הפוסטים הבאים אני רוצה לשתף אתכם בכל תהליך השיפוץ מתחילתו ועד המעבר לבית החדש. ראשית כמה תמונות מהנכס כפי שהיה ואיתו הטיפ הראשון כשאתם מחפשים דירה לרכישה. שלושת ה-L (לוקיישן, וקיישן, לוקיישן) הם גורם מכריע, אבל לא רק.

הטיפים השבועיים שלכם:

  1. זהו את הפוטנציאל בנכס ובדקו האם הוא מתאים לכם מבחינת סגנון חייכם ומספר הנפשות שאמורות להתגורר בו.
  2. אל תבהלו אם תראו נכס שבו 2 חדרי שינה בלבד ואתם משפחה בת 5-6 נפשות. בדקו את התוכניות וראו האם לנכס יש פוטנציאל לחלוקה מחודשת ומתאימה יותר.
  3. בדרך כלל דירות ישנות יתאימו יותר לתכנון מחודש ולו רק בגלל היעדר הממ"ד שלא ניתן לשנות אותו. בנוסף, חדרי השינה שנבנו פעם היו גדולים יותר.
  4. אל תיבהלו אם בדירה עמודים רבים, תמיד ניתן להפוך אתם לאלמנט עיצובי.
  5. אל תוותרו על שרותי מעצב/ת. זוהי השקעה שלא תסולא בפז, שכן למעצבת יש את היכולת לזהות פתרונות תכנוניים שאתם לא חשבתם עליהם.
  6. אם אתם שוכרים שירותים אלו, עשו זאת כבר בשלב הקנייה. הביאו את המעצב להתרשם מהנכס אפילו לפני שלב חתימת החוזה. בדרך כלל (אצלי לפחות) הייעוץ הזה יעשה ללא תשלום.
  7. בסופו של דבר גם אם אתם מנוהלים על ידי ההיגיון הקר ביותר, תנו לתחושת הבטן שלכם לדבר. אם אתם מרגישים שהמקום מרגיש כמו בית שקלו את רכישתו.
  8. באם אתם מחפשים נכס לשיפוץ, בדקו את עלות השיפוץ לפני הרכישה. שיפוץ ממוצע לדירה ממוצעת לא יעלה לכם פחות מ-150-250 אלף שקל, שקלו זאת.

הגג שכבש אותי היה הקש בשכנוע הסופי לרכישה

הסלון יחד עם פינת האוכל שתיהפך למטבח

המטבח כפי שנראה בזמן הרכישה

שירותי האורחים שיהפכו לחדר שירות

חדר הרחצה בקומת הגג

הסלון

בפוסט הבא אכתוב איך מתכננים דירה כך שתתאים צרכים האישיים שלנו ואציג כמה הדמיות עתידיות.

לבלוג של מרב שדה
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה