מה באמת הורים רוצים?

אתר חדש מקבץ הורים ומציע ספריה של רגעים, מידע, שאלות ושיתוף. כמו המפגש בגן השעשועים השכונתי

15/01/2012
כתבה פרסומית קבלו עדכונים מכתבה פרסומית
  • RSS
» מתוך סרטון פארק טייל

סביב ההריון והלידה, במיוחד בפעם הראשונה, עולות הרבה שאלות ותהיות. התחושה העיקרית שמלווה אותך היא שלמרות שאומרים לך ש"כולן עוברות את זה", אצלך המצב קצת שונה. את לא כמו כולן. גם ברחבי הרשת התשובות בדרך כלל חביבות אבל לא מספקות. את בהריון עכשיו ולא בשנת 2006, תאריך כתיבת המאמר שמצאת. הרי מאז השתנה היצע הבדיקות, המלצות משרד הבריאות, שוק המוצרים התרחב והשתבח וכמות המידע גדלה. אז איך תקבלי בדיוק את מה שאת מחפשת? פארקטייל, זו התשובה.

להתחבר עם הורים כמוך

הרעיון לאתר פארקטייל (parktale) צץ במוחו של ערן עוזרי (35) בעת הריונה הראשון של רעייתו. "כשהיא חיפשה בגוגל מענה לבעיות שהטרידו אותה עלו דברים לא רלוונטיים. כלומר, הם היו יכולים להיות רלוונטיים למישהי אחרת אבל לא לה. כשראיתי שזה חוזר על עצמו, התחלתי לחשוב על אופציות אחרות".

עוזרי, בעל רקע נרחב בתחום פיתוח תוכנה, ביקש לבנות אתר שיתאים להורים באופן אישי. כן, יש לא מעט פורטלים שעוסקים בהריון ולידה, בחינוך ובסוגיות הורות שונות אבל הוא חשב על משהו אחר. הבסיס לרעיון הזה הגיע משעות אחר הצהריים אותן בילו בני הזוג בפארק הירקון, ליד הבית.

"זה מאד טבעי לנו כהורים לראות בסביבה עוד ילדים שהם בני גילם של הקטנטנים שלו ולקשור שיחה עם ההורים שלהם. כך אפשר להעביר אינפורמציה לגבי גני ילדים למשל, כי אם אנחנו נפגשים מדי יום בפארק סביר שאנחנו גרים בשכנות. יוצא לנו גם לדבר על נושאים אחרים הקשורים בילדים באותו גיל ספציפי".

בארה"ב מכנים את התופעה הזו peer parents וזה החידוש שמציע פארקטייל - חברות על בסיס קוים משותפים בין הילדים שלנו.

מחפשת הריוניות בשכונה?

באתר מתבקש ההורה הגולש לבנות פרופיל מדויק שעונה על צרכיו. כך למשל אם את בהריון תתבקשי להזין את פרטי השבוע בו את נמצאת ותוכלי לקבל תוכן שהולם את מצבך באותו רגע. לצד זה יתאפשר לך לברר עם הריוניות אחרות (או כאלו שהיו עד לא מזמן) בסביבת מגורייך מי הגניקולוג המומלץ שלהן. מעבר לכך יכולים הורים למצוא או לבנות בעצמם קבוצות המוקמות סביב תחומי העניין ושאר המאפיינים שלהם.
..
הפארק מלווה את ההורה בכל שלב הגידול של התינוק וגם שלו כהורה. בגיל שנה ועשרה חודשים תוכלו לקרוא הכל אודות גיל שנתיים הנורא שאורב לכם בפינה. לא שזה יעזור להתמודד עם הפעוט הצורח בסופר אבל לפחות תדעו למה זה קורה. מאוחר יותר תתעדכנו בפרטי הגננת אצלה הוא הולך ללמוד בשנה באה ואחר כך לפגוש את שאר ההורים שילוו אתכם מכתה א' והלאה ולשמוע מהם המלצות לטיולים בשבת ואולי לצאת יחד כקבוצה.
..
"אני רואה את האתר כסביבה הטבעית ביותר שהורים או הורים בדרך יכולים להיות בו. אמצעי מעולה לרישות חברתי (social networking) אך לא במובן המקובל של פייסבוק למשל. יש פה אפשרות להכיר ולהתייעץ עם אנשים שלא היו חברים שלכם מלכתחילה אבל יש להם קוים משותפים אתכם בתחום הכי חשוב - הילדים שלכם."
..

בספריה שבאתר תמצאו תוכן מותאם אישית למאפיינים שהזנתם ותקראו מה שהורים אחרים בעלי מאפיינים דומים ביקשו לדעת. האתר היפהפה והמשעשע הזה לא מסתפק רק במתן אפשרות להתייעצות ושיתוף מילולי אלא גם ויזואלי. בדומה לתוכנת פיקאסה, כל ההורים הגאים (כלומר, כולנו) יכולים להעלות שם תמונות של הבטן הגדלה, צילומי אולטרסאונד בשלבים שונים וכמובן גם תיעוד מרגש של התפתחות התינוק והפיכתו לפעוט. צעד ראשון משמח, איך הוא אוכל לבד, משפריץ על אמא באמבטיה, נכנס עם אבא לים. כל הדברים הקטנים שנשמח להשוויץ בהם בפני החבר'ה הישנים וגם החדשים.
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה