תנו לו צ'אנס

שרית סרי מקבלת את יאיר לפיד אל הפוליטיקה בזרועות פתוחות. ויש לה עשר סיבות בדיוק למה זה טוב לנו. סיבה מס' 8: הוא חוסך לנו כותב נאומים

10/01/2012
שרית סרי קבלו עדכונים משרית
  • RSS
» למה אתם חשדנים? לפיד

זה שאנחנו עם קוּטר – זה לא חדש. זה שאסונות הם המתכונת לליכוד עממי – גם ידוע. זה שהשמחה הכי נפוצה היא השמחה לאיד – גם זה כבר נחרש. זה שרוצים שינוי – זה ברור. אז למה אם כל כך נמאס לנו מהמנהיגים הנוכחיים אנחנו כה חשדנים כלפי כל מועמד חדש לרוץ לפוליטיקה?! בטח אם יש לו פריטנזיות להיות ראש ממשלה, בטח אם הוא איש טלוויזיה מוכשר ומצליח. ואם הוא גם סופר, בעל טור ובן של פוליטיקאי – אז בואו נצקצק ביחד ונטיל ספק.

ואני אומרת: רגע. עצרו את הסוסים. נקו את האורוות. בואו ניפַּתח רגע לאופצייה החדשה. למחמם הרשמי של החורף'. ל-'הו-הא מי זה בא...' הבא שלכם: יאיר לפיד.

והנה לכם עשר סיבות לשמוח על ריצתו של יאיר לפיד לפוליטיקה – ואולי אף לראשות ממשלה:

1.  מראה חיצוני טוב וצ'רמינג מולד, מעולם לא הפריעו לשום מנהיג להתברג בצמרות ולנהל מדינה. נהפוכצ'יק:  ע"ע ברק אובמה – שבנוסף לתכונותיו הנפלאות יופיו ושרמנטיותו כבשו והוציאו מהבית מיליוני נשים אמריקאיות להצביע. מצד שני, גם ביבי ניראה לא רע.

2.  הקץ להנהגה ממוחזרת מזה כמה עשורים. הגיע הזמן להתעדכן. לקבל מישהו שידבר אלינו קרוב לגובה העיניים. ישראלי. צבר. וכן, השינוי יכול לבוא דווקא מבני חמישים ומטה.

3.  אשתו יפהפייה, חכמה, מוכשרת ודעתנית, וזה כבר בגדר חידוש בנוף הפוליטיקה המקומית. זה לא מובן מאליו אם לוקחים בחשבון את הרזומה המשפחתי-זוגי של מנהיגנו.

4.  הוא מכיר את כל הפוליטיקאים מ'הצנטרום של הפיילה'. את כל השטיקים-טריקים שלהם, ההתחמקויות, המריחות ואת כל הסחורה הלעוסה והשטאנצית-רובוטית שהם מביאים איתם אל האולפנים הממוזגים. סביר להניח שלא ייפול לבור הקלישאה הפוליטית לדורותיה ('אני לא הפרעתי לך – אתה אל תפריע לי', 'אנשים ניגשים אלי ברחוב ואומרים לי...' -  וכד').

5.  הוא גדל על ברכיי אבא שודאי שיתף אותו בכל התככים, המזימות, הבגידות השחיתויות שידע וחווה... ובכל זאת הוא רץ. תוסיפו לזה שיש לו הרבה מה להפסיד - סימן שזה חזק עליו.  מה זה, אם לא באנג'י?

6.  הוא גם כותב וגם קורא. לא זכור פוליטיקאי נוסף שהחזיק בשני הטייטלים האלה. חוץ ממרכז שמעון פרס.

7.  הוא אבא נפלא לילדיו (עפ"י ספרי הילדים שכתב) והורה מעורב (עפ"י ראיונות שנתן).

8.  אם לקחת בחשבון את כתיבת טורו מזה שנים רבות – הוא לא יצטרך להעסיק כותב נאומים. והנה לנו חיסכון כספי מדינה.

9.  יש לו כל כך הרבה ידע ומידע על הפוליטיקאים הקיימים (מסדרונות חדשות ערוץ שתיים מספיק לכם?!) – שהם גם אמורים לחשוש (במובן הטהור של המילה) וגם יתכן שיצליח לחשוף בדרכו החכמה את מאחורי הקלעים העכורים של הפוליטיקה – או לפחות לא להשתתף בטמטמת הכללית ולמכור לנו לוקשים.

10. האנגלית שלו טובה לא פחות מזו של העומד בראש ממשלתנו כעת. זה חשוב. לא להקל ראש בעניין הזה. הוא יהיה אחלה פנים של המדינה.

והכי חשוב: עם כל הביקורת שהעביר על כל מה שזז כאן (ובצדק) – בואו נפרוש ידיים לקראתו. כי יותר רע מכרגע – אין!

לא יודעת מה איתכם, אני כבר רואה אותו עם אובמה. ולכל המתנפלים/ השואלים/המחפשים אותו בפינה, לכל אותם קנאים מרימי הגבה ופוערי העיניים – תרגיעו. רציתם שינוי? – הנה האופציה. תנו לו צ'אנס. הוא שר מהלב.

>> אבל מה בעצם הוא רוצה? טל שניידר מחפשת סימנים
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך