פרק ב': התה אלוהי

משפחה קצת אחרת: הזוג רוכל-קורש בפרק ב', עם ילדים מהפרק הקודם, בחינוך ביתי: "לא אפקיר את ילדיי לקוקיה אחרת"

04/01/2012
אביבית משמרי קבלו עדכונים מאביבית משמרי
  • RSS
» הזוג רוכל כורש

משפחת רוכל-קורש

מי במשפחה: אב המשפחה רוני קורש, בן 57; אם הבית לילך רוכל, בת 43; ילדיה הבוגרים של לילך מפרק א' עם בעלה הראשון – נמרוד, בן 16 וחצי; רומי, בת 12; והילדים המשותפים מפרק זה: אביגיל, כמעט 7; איילת, כמעט 5 ו-אוּרי, כמעט 3.

גרים מחוץ לבית אבל מהווים חלק מן המשפחה - ילדיו של רוני מפרקים קודמים: נומי, בת 25; רודריגו, בן 19; ונגה, בת 12 וחצי.

מקום מגורים: מושב מרחביה.

עיסוקים: רוני אמן ופסל, בעל בית מלאכה וסטודיו לפיסול באבן. מתפרנס מהקמת מצבות ייחודיות, אישיות ואומנותיות, אנדרטאות, גופי תאורה, ריהוט גן ועוד.

לילך בעיקר אמא, וגם: תומכת ברצף מהריון להורות - מדריכת הכנה ללידה, דולה, יועצת הנקה ותמיכה בהורות. בעברה היתה מוזיקאית קלאסית (חליל) והתנסתה גם בפרק קצר של חיי היי-טק אינטנסיביים.

מסגרות חינוך: הילדים הגדולים במשפחה לומדים בחטיבה ובתיכון בעין-חרוד. הילדים הקטנים גדלים בבית, בחינוך ביתי.

לילך כותבת: "לאחר שהתנתקתי בקריעת לב ונפש מילדתי רומי, שהיתה אז בת ארבעה וחצי חודשים, לאחר שמיציתי את כל ימי החופש שלי ואת כל הגמישות מהעבודה - הבנתי שאת ילדי הבאים אני מגדלת בעצמי, עבודת יד. זה היה מהכרה פנימית וללא שום ידע או מודעות לחינוך הביתי ורעיונותיו או לזרמים השונים. היה לי ברור שגם אם אצטרך לגור באוהל ולאכול רק לחם ומים - לא אפקיר את ילדי לקוקייה אחרת".

איך נבנתה המשפחה? "במפתיע ולא בכוונה". לילך ורוני מתארים יחד: "אביה של לילך הגיע לרוני כדי שיקים לאשתו המנוחה, אמה של לילך, מצבה. לילך פגשה את רוני בשדה האבנים. רוני רצה משפחה, לילך רצתה אחים לילדיה. שניהם רצו ומצאו אהבה טובה ובחרו למזג את נהרותיהם השוצפים".

ערכים חשובים בחינוך: "אמת, שמחה. גידול עצמאי של הילדים. אנחנו בוטחים לחלוטין בילדים ובבחירותיהם ומתענגים על כך עונג רב".

איך מסתדרים כלכלית? לילך עובדת באופן חלקי. רוני עצמאי ומושך בעול. רוני: "אנחנו חיים בצניעות ובדרך כלל מצליחים לשמור על איזון".

לילך: "מאוד שקעתי בבועה הזוהרת של ביתי הקט והצנוע על שפע ילדיו (גם של בן זוגי), אבל עדיין אני נקראת לצאת לשליחותי הצנועה ולעשות ולהגיע ולתרום מחוץ לדל"ת אמותיי -  לעזור לנשים במגוון האתגרים השונים המזדמנים להן במעגלי החיים".

האם ואיך מצליחים לשמור על הזוגיות? מי יוזם? "אנחנו שותים תה ומשחקים שש-בש באדיקות, וזאת כתיווך לדיבור, הבהרות והתרעננות. שנינו יוזמים את הרגעים הזוגיים".

מחוות רומנטיות:

לילך: "רוני מכין תה אלוהי, משאיר ללילך ציורים ופתקונים עם שירים מחורזים, עיסוי כפות רגליים".

רוני: "לילך טובה בלתת לרוני עיסוי, חיבוקים תחזוקתיים, אוכל מושקע ויוזמות ליציאה לאירועי תרבות".

תוכניות/תקוות לעתיד:

רוני - "פחות שעות עבודה, המשך הצלחה כצייר, טיול משפחתי ארוך בחו"ל".

לילך - "שיהיו לידות והורות טובות ובריאות לכולן. אז אולי גם תהיה לנו חברה פחות אגרסיבית ויותר רגועה ונעימה, יצרנית ויצירתית".

מה החששות?

רוני: "שהארץ תתחרד ושתהיה מלחמה אזורית".

לילך: "מילים יוצרות מציאות - אז שרק נהיה כולנו בריאים".

בילוי משפחתי אהוב: "לשבת מול האח ביחד, לקרוא יחד ספר ולשוחח עליו. לצאת לטבע עם אוהל".
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה