פרצופה של המדינה

תהיה עונה מזעזעת, הומואית, קורעת לב וככל הנראה, ממכרת לחלוטין. אבל זה בסדר, נונה ד. תחזיק לנו את היד עד לגמר "האח הגדול", במעקב שבועי תומך. מסקנה ראשונית: מאמינים בך, ברי

02/01/2012
נונה ד. קבלו עדכונים מנונה
  • RSS
»

כבר אמרו על הקרקס האנושי של האח הגדול שמדובר בדגם עדכני של ה"פריק שואו" של לפני מאה שנים, ושהבדיחה היא על האנשים הקטנים שמוכנים לעשות הכל, אבל ממש הכל עבור חמש עשרה דקות של תהילה. אבל תשכחו מזה, עכברי המעבדה האנושית של יורם ז"ק ושותפיו כבר באים מוכנים ולמודי עונות קודמות.

אז נכון, הבטיחו לנו שינויים והפתעות, אבל בפועל קיבלנו שוב ארז טל אחד אליטיסט שמתעלל בהומו המחמד שלצדו בהשפלות קטנות, ומלהק אחד בעל חולשה למופקרים שמתחזקים במנת אלוהים קטנה, ובעל חיבה יתרה לנשים וגברים בעלי מראה דראג קוויני. ברור שגם הפעם לא נשמט מהליהוק הקישוט הקבוע ומעורר חמלה של נכה אחד וכמה קשי יום מצוקתיים שבאים באריזה צבעונית. הרי לכם סריקה מהירה של רושם ראשוני (עם הזכות לשינוי הדעה שוב ושוב במהלך העונה):

קפה תחתית

מכיוון שנצפית הדחה זריזה של זוג השמנמנים שזה עתה נישאו, דודו ובטי קפרא, אין מה להכביר או להיקשר לאישה והצמיגים שנקשרה לדודו העגל וויתרה על הפליקים של החבר האלים שלה באמצע מועדון ה'פלאקה' כדי להיהפך לגברת קפרא. כפרה עליה.

עוד תוספת לא משובבת היא אביבית המקומטת והמשופצת שנשמעת כמו החיקוי לפנינה רוזנבלום מארץ נהדרת ונראית כמו תאונה גרוטסקית של מנתח פלסטי מתחיל שעשה את הסטאג' שלו על הפנים שלה. האישה שנראית כקוקסינל ומביאה מיגרנה עם צהלולים בלתי פוסקים. שמישהו יוציא לבובת המין הזאת את הבטרייה ואת האוויר מהפומית. ויפה שעה אחת קודם!

שום יופי לא נצפה גם אצל המוקפדת האסופה בחליפת מיני וגרביונים יוקרתיים: יעל בר און, אישה שמקרינה קור השייך לכלבתות, שמודיעה לגברים שהם רק מפריעים בגידול ילדים, שמעידה על עצמה כ"גרושה מלידה" ומדגמנת עווית קופצנית בזווית השפתיים שאף פסיכיאטר לא היה מתעלם ממנה, עובדת כקואוצ'רית ומטפלת זוגית. מיס בר און, פקחת לי את העיניים, פתאום גם אני וכל מאת הקילוגרמים שלי לא רואים שום דיסונאנס להפוך לדיאטנית ולטפל בבעיות אכילה של העם.

אפרופו אוכל: בזמן שקים "איש קריות" (לא אני אמרתי) בונה על פה הג'ורא המחודד שלו ומבטיח שמדובר בגרסת 2.0 לפרידה הכט, גרסה משודרגת של וולגריות וגסות, הדיירים בכלל נראים מודאגים לגבי תקציב האוכל לנוכח הקיבולת של הלווייתן המיזנטרופ בעל השם של סופר-מודל בינלאומית.

כשהזמן הוורוד פוגש את בוליווד

מופע סטנד אפ ומילון מונחים חדש מובטח לנו אם יוסי סרור, האוחצ'ה המתבגרת, יישאר לתקופת מה בבית. אז מזל שהסמרטטת לא נחנק כשקשרו אותו אז בלב ים באיי סיישל, כי השפה החדשה ומטבעות הלשון שנטבעים כל עונה יהיו שייכים הפעם דפנטלי לסַפָּר המנומר שנכנס בפאתוס של דראג קווין מסרט ערבי של יום ששי: מתחבר לשורשים ומודה לרבי חיים פינטו, אחר כך מביא בּוּסָה למזוזה ולבסוף מתנשק צרפתית עם עצמו במראה.

וכאילו כל המיצג הנ"ל לא ממש מספיק, ואולי כדי שנחוש לרגע כאילו באפטר פארטי של שירזי ב"אומן" עסקינן, הביא לנו המלהק גם את תמיר, אוחצ'ה מפולפל עם לוק קרפדי והפרעת או. סי. די. ארבעה סימני קריאה!!!!

כמה סדרי משנה?

ברי סימון האמזונה היא סוג של אליזבט טיילור מקומית על שבעת בעליה ושאר מעלליה, והצבעוניות שלה בוודאי תביא אותה אל הגמר או סמוך לו. הגברברים זוכרים לך חסד ברי, ולא אכפת להם שהיום את מענטזת לעיני האלוהים בלבד עבור כסא בגן עדן לצד שרה אמנו.

עוד מתחזקת עם דיבור ישיר לאלוהים (ששוכן בברוקלין - אם במקרה חיפשתם אותו) היא סתומת המחמד הנלעגת של העונה, זיוה "קיש קיש בָּלֶרינָה, קיש קיש קש". הדעות הנחרצות שלה על טרכטנברג שלא טיפל באי הצדק שבכבישים ועל הומואים וערבים מוכיחים שמדובר בסתומה עם משנה סדורה.

צעירים חסרי מנוח

תִפסו אותי במילה: יאנה הנסיכה הטאג'יקיסטנית עם הטאצ' המוסלמי, פיינליסטית כנראה, כבר לא תישן על הספה בסלון של אמא אחרי המיטה בוילת האח. ההפקה כבר בונה על המינוף שלה לתוככי הנוף שלנו, ולבטח גם דידי הררי כבר תופר לה תוכנית משלה להגשה.

אחר כך קיבלנו את סופי, בחורה עם הפרעה שרודפת אחרי השעון הביולוגי שלה וחושבת שזה פטתי להיות גרושה, אבל שזה לגמרי בסדר ללבוש בגדים שמבליטים לך את הגב של מרימת משקולות מזרח אירופית.

במשבצת הגברים הכאילו אטרקטיביים קיבלנו את שי רגב, ילד מפונק עם ריקנות במבט וחיוך של חריאת, שאבא העשיר מכרמיאל משלם לו שכר דירה במגדלי U היוקרתיים, כי לפינוקי נמאס מהפריפריה.

לצדו שוכנים בבטחה סער, התחליף הגברי לעדנה ממחסום ווטש, שהצמיד עצמו לדגל הפלסטיני, כדי לעצבן את צופינו הלאומניים בכלל ואת המתמודד ערן המוסדניק בפרט, בטחוניסט ספּוּקי שנכנס לאנשים לראש ומביא צמרמורת פחד. בררר...

הכינו את הממחטות

למה ללכלך על קותי סבג, נרקומן המחמד מבית שמש, כשהוא מיטיב לעשות זאת מכולנו: "אני מרוקאי טהור, עם תחושות של קיפוח וכל השאר..." לייב (אוֹר דֵד) אִין בית שמש.

עוד ליהוק משולב של לוק טרנסג'נדרי עם סיפור חיים קורע ובית שרוט היא שרי האקרובטית מלאת העצב. לא יודעת איך אצלכם אבל כאן חוסלו כל הטישיו.

ואיך אפשר בלי נכות מכמירת רחמים שתקשט את המסך, אז אחרי טוֹרֵטְניק פַּרווֶה חביב וחרש סוציופט קיבלנו את איתם, עיוור חתיך וטוב מזג שכפי המסתמן ידלג בקלילות לגמר ממש כמו שדילג במדרגות.

לסיכום, זוהי פנייה אישית לילדיי, משפחתי ושאר מכרים: נא לא להטריד אותי בזוטות כמו בישולים, כביסות, או אירוח עד שכל החגיגה הנמוכה הזאת תסתיים. תחסכו את הניסיונות שלכם להגיע אליי - איני עונה לטלפונים ו/או מיילים בימים אלו, ואם כבר נכנסתם אתם מוזמנים להצטרף בדממה לבהות עמי במסך - ואף מילה על המבט החלול בעיניי הטרוטות!
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה