להתנשק כמו בסרטים

מיכל מנדלביץ מצאה עבורנו את עשר הנשיקות הקולנועיות הכי רומנטיות, תמימות או מחרמנות מכל הזמנים

28/12/2011
מיכל מנדלביץ קבלו עדכונים ממיכל
  • RSS

הרגע הראשון שבו אני טועמת שפתיים של מישהו שהתאהבתי בו הוא אחד הרגעים שלמענם שווה לחיות. בנשיקה אחת עוברים כל כך הרבה מסרים ואיכויות; רובם אבסטרקטים להגדרה ועם זאת מוחשיים ביותר.

אני לא עושה רושם כזה עם הקליפה המרוחקת שלי לעיתים, אבל האמת היא שאני רומנטיקנית חסרת תקנה, ולכן סצנות נשיקה עשויות היטב מענגות אותי. יש עוד לא מעט סצנות נפלאות מלבד הרשימה הזאת (השארתי את הבנאליות בחוץ), אבל אלו הפייבוריטיות שלי;

1. תגיד למאמא הכל

"מקום תחת השמש" (1951)

בסצנה עם ליז טיילור ומונטגומרי קליפט, בן המעמד הנמוך מתוודה על אהבתו לאשת החברה הגבוהה. הקלוזאפים של פניהם ממלאים את המסך בעודם חושפים רגשות ותשוקות עצומים אחד כלפי השני. יש כאן מלנכוליה באויר ואהבה עוצמתית לפחות כמו ברומיאו ויוליה. המשחק שלהם משכנע אותי והם ממיסים אותי עם הרומנטיקה שלהם. לא מסריטים כאלה סצינות יותר בקולנוע. רומנטיקה- אייך?

ג'ורג': "אני אהיה האדם המאושר בעולם"

אנג'לה: "השני בעולם"

ג'ורג': "אנג'לה, אם רק יכולתי לתאר לך כמה אני אוהב אותך. רק לך אני יכול לספר הכל"

אנג'לה: " תגיד למאמא, תגיד למאמא הכל"

2. פיתוי במיטבו

"מזימות בינלאומיות" (1959)

במזימות בינלאומיות קרי גרנט פוגש אישה מפתה במיוחד ברכבת (אווה מרי סיינט) ששולחת לו מסרים כפולים. שווה להסתכל על הסצנה רק כדי לראות איך השחקנית הזאת יודעת להשתמש בכל הכלים האפשריים בכדי לפתות; המבט בעיניה, הנגיעה העדינה של ידיה על החזה שלו ושל האצבע שלה מסביב לאוזן שלו, הקול הרך שלה – אי אפשר שלא ליפול ברשת הזאת. הנשיקה שלהם מתוקה מאד ועושה חשק לפגוש מאהב בנסיעה ברכבת.

איב: אני ילדה גדולה

רוג'ר: כן, ובכל המקומות הנכונים גם.

איב: אתה יודע שזה מגוחך נכון?

רוג'ר: כן

איב: אנחנו בקושי מכירים

רוג'ר: נכון

איב: איך אדע שאתה לא רוצח?

רוג'ר: לא תדעי

איב: אולי אתה מתכנן להרוג אותי הערב

רוג'ר: שאתחיל?

איב: כן, בבקשה (עוד נשיקה ארוכה)

רוג'ר: הדופק חזק, לא כך?

איב: כדאי שנפסיק

רוג'ר: מיידית

3. נשיקה מפתיעה

"תיפסו את הגנב" (1955)

ב"תיפסו את הגנב" של היצ'קוק נפגשים ג'ון (כן, שוב קרי גרנט אין ברירה, האיש אשף רומנטיקה חסר תקנה) המגלם גנב תכשיטים בפנסיה ופרנסס (גרייס קלי), בלונדינית אשת חברה הצדה לה חתן. הוא מלווה אותה למלון ובהפתעה גמורה, היא פותחת את הדלת, מסתובבת ולאחר מבט בעיניו, היא כורכת את זרועה מסביב לכתפו ומנשקת אותו, ואז ללא מילה היא מתרחקת וטורקת את הדלת אחריה. הוא מסתובב לאט למצלמה עם חיוך מרוצה על שפתיו המוכתמות בליפסטיק. אמרתי כבר שמסרים כפולים ומעורפלים מחרפנים גברים בסרטים? רגע אחד עלייך לפעול כנסיכת קרח, וברגע השני פתי אותו כאילו אין מחר סיסטר.

4. נשיקת פרידה מייסרת

"חופשה ברומא"

הנסיכה אן, בגילומה של אודרי הפבורן מגיעה לסייר ברומא ובשלב מסויים נמאס לה מהרשמיות.  היא בורחת מהשגרירות בה היא שוהה ויוצאת לטייל. היא פוגשת עיתונאי אמריקאי המתגורר ברומא והם מתאהבים אעפ"י שבדרך הוא גם מנסה לעשות עליה קופה דרך צילומי פפראצי (הרי לא כל יום מזדמן לצלם נסיכה). אין על פרידות כדי להכניס דרמה והתרגשות לתוך הנשיקה האחרונה, והפרידה כאן בהחלט עושה קווטץ' בלב.

אן: אני חייבת ללכת עכשיו. מהפינה הזאת אפנה. אתה חייב להשאר במכונית ולנסוע מכאן, הבטח לי שלא תצפה בי אחרי הפינה. פשוט סע מכאן.

ג'ו: טוב

אן: אני לא יודעת איך להפרד. אין לי מילים לזה.

ג'ו: אל תנסי

5. ה-דיאלוג וה-אינגריד ברגמן

"הנודעת" של היצ'קוק   (1946)

אינגריד ברגמן היא מרגלת עם עבר של פלייגירל המתאהבת בדבלין (גרנט) שנזהר ממנה כי הוא יודע על עברה וגם מתייסר בין הג'וב שלו לאהבה אליה. הדיאלוג שלהם כבש אותי והנשיקות פוגעות.

אליסיה: אני יודעת למה כואב לך. כואב לך בגלל שאתה מתאהב בשתיינית קטנה וזה לא מוצא חן בעינייך. זה גורם לך להיות חולה ממש, לא? אנשים יצחקו עלייך. דבלין הבלתי מנוצח מאוהב במישהי שלא שווה לבזבז אפילו מילה עליה. דב המסכן, מאוהב בבחורה ששום דבר טוב לא יכול לצאת ממנה, זה בטח נורא, חבל לי עלייך.. {דבלין, שנלחם בעצמו, אוחז בה ומנשק אותה בעזות.}

אליסיה:  זה רומן מאד מוזר

דבלין : מדוע? (היא מנשקת אותו)

אליסיה: אולי זה העובדה שאתה לא מאוהב בי

דבלין: כשלא אהיה מאוהב בך, אודיע לך

אליסיה:  לא אמרת דבר

דבלין: (מנשק אותה) פעולות מדברות חזק ממילים.

6. נשיקה של חגיגת סוף הבדידות

"מרד נעורים" ( 1955)

בסצינה היפהפיה בין ג'ימס דין לנטלי ווד, ג'יימס שוכב, נראה חלוש ונטלי רוכנת מעליו ונראה כאילו היא הגואלת שלו. בסרטים (ובפרט הישנים) זה בדרך כלל הפוך ולכן יש משהו כובש מאד בסצינה. וכן, יש גם את הכריזמה חורכת המסך של ג'ימי דין.

ג'ים: אנחנו לא נהיה לבד יותר. אף פעם, אף פעם, לא אני ולא את.

ג'ודי: אני אוהבת מישהו. כל הזמן הזה חיפשתי. חיפשתי מישהו שיאהב אותי, ואילו עכשיו אני אוהבת מישהו. וזה כל כך פשוט. למה זה פשוט פתאום?

ג'ים: לא יודע. גם בשבילי זה ככה.

ג'ודי: אני אוהבת אותך, ג'ים. אני באמת מתכוונת לזה.

ג'ים: אני שמח (הוא פונה אליה והשפתיים שלהם נפגשות)

7. הנשיקה הסקנדלית

"לוליטה" (1997)

הרימייק הטעון באירוטיקה וחושניות של אדריאן ליין בכיכובו המבריק של ג'רמי איירונס עורר סערה בשל הנושא השנוי במחלוקת של מיניות בוסרית ופדופיליה. בסצנה המדוברת, הנימפה הקטנה, לאחר שהיא והפרופסור נאלצו לישון יחד באותו החדר, מסתובבת ומנשקת את פרופסור הומברט צרפתית. לאחר מכן היא ממשיכה בסיפורים על משחקים מיניים עם אחד הבנים בקייטנה ואומרת שהיא תצטרך להדגים את מה שלמדה: "נראה לי שאצטרך להראות לך הכל".

טיזינג מטריף וילדותיות מהולים זה בזה. היא טורפת גברים ובו בעת ילדה קטנה – זה מרתק וחומר לאינספור פנטזיות.

8. נשיקה ביישנית ועדינה

"אמלי" (2001)

אודרי טוטו מגלמת באחד הסרטים הקסומים עובדת ביישנית במיוחד בבית קפה במונרמטר, המנסה להביא שמחה לאנשים מסביבה. בשיא של הסרט מוכר בודד בחנות וידאו מגיע לדלת דירתה. היא יודעת עליו שהוא אוסף תמונות פספורט שהושלכו. כשמגיע היא משקיטה אותו, מושכת אותו פנימה ולאחר שהם מביטים אחד בשני במבוכה, היא מפתיעה אותו בנשיקה איטית ועדינה על יד שפתיו, על צווארו, מעל לעינו השמאלית ולבסוף מצביעה על שפתיה בבקשה שישחק איתה בחזרה את משחק הנשיקות. הנשיקה הזאת היא אחת הנאיביות, טהורות ומתוקות שנראו בקולנוע.

9. נשיקה לוהטת עם ערפד

"דמדומים" (2008)

בלה (קריסטן סטיוארט), נערה חיוורת חדשה בביה"ס ואדוורד (רוברט פטינסון) ערפד קריר בסצנה הראשונה שבה הוא מופיע בחדרה והם מתלהטים. וזה חם..חם מאד.

בלה: איך נכנסת לכאן?

אדוורד (הערפד): דרך החלון

בלה : אתה עושה את זה הרבה?

אדוורד: רק בזמן האחרון. אני אוהב להביט בך כשאת ישנה. זה מהפנט אותי. אני תמיד רוצה לנסות איתך משהו. אל תזוזי. {הוא מתקרב אליה והם מתנשקים בלהט, היא תופסת את הראש שלו ואז הוא הודף את עצמו בפתאומיות לאחור ואומר 'אני לא יכול אף פעם לאבד שליטה איתך'}

10. נשיקה אסורה

כפרה (2007)

בסצנה הזאת קיירה נייטלי המגלמת את ססיליה והמאהב הסודי שלה, שהוא בנה של המשרתת, לראשונה משחררים את אהבתם האירוטית אחד לשני בספריה. יש כאן גניחות שנשמעות מאד אותנטיות ובכלל סצנה מגרה ביותר. לנשק את האסור זה מושך. טבעו של האדם הוא לרצות את מה שאסור לו. ברגע שאוסרים על האדם לעשות משהו, הוא מרגיש את הצורך לעשות אותו, והסיבה לכך היא שהוא רוצה לפרוץ את הגבולות ולהבין את מה שהוא כרגע עוד לא מבין.

11. נשיקה של זאב

מוכת ירח (1987)

מוכת ירח זה סרט שאני מאד אוהבת; שר וניקולס קייג' הם שחקנים טובים ומלאי תשוקה, והדמויות קשות היום שהם מגלמים מרגשים בפשטות והישירות שלהם. הנשיקה בסוף הסצנה שבה ניקולס קייג' מעיף את השולחן ומרים את שר מהכיסא היא אחת הסוחפות שצולמו בעיניי.

לורטה: האישה הזאת לא עזבה אותך. אתה לא יכול לראות מי אתה ואני רואה הכל. אתה זאב! לחלק גדול ממך אין מילים והוא זאבי. האישה הזאת היתה מלכודת בשבילך. היא תפסה אותך ולא יכולת לברוח, אז ירית לעצמך ברגל. זה היה המחיר לשלם עבור החופש שלך. עכשיו אתה מפחד כי אתה יודע שאתה זאב עם אומץ מספיק בשביל לשמור את עצמו לא ליפול שוב למלכודת של האהבה הלא נכונה..

רוני: ג'וני גרם לי להסתכל בכיוון הלא נכון, בגלל זה חתכתי את היד! הוא יכול לגרום לך גם להסתכל בכיוון הלא נכון ואת תאבדי את הראש שלך! כלה בלי ראש!

לורטה: זאב בלי רגל! (מעיף את השולחן, מקים את לורטה מהכיסא ומצמיד לה נשיקה עזה)

(ואפשר גם כאן לסצנה המלאה)

הסצנות האלה עושות לי חשק להתנשק בתשוקה, בעזות. געגוע לרומנטיקה של פעם.

>> מיכל מנדלביץ על ההשראות הסקסיות שלה

>> סלונה מקבלת את הסילבסטר עם פרויקט נשיקות מיוחד: לעוד כתבות בנושא
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה