ד"ר סמארטפון ופרופ' פייסבוק

כך תהפכו את האייפון למכשיר אק"ג, תאבחנו את המיגרנה בפייסבוק ותבררו באמצעות הסמארטפון מתי מתקרבים ימי הביוץ שלכן

28/12/2011
אסנת עופר קבלו עדכונים מאסנת
  • RSS
» מי צריך רופא כשיש אייפון?

כבר לא צריך לרוץ לקופת החולים: מספר האפליקציות לאייפון שמסייעות בשמירה על הבריאות גדל מחודש לחודש, וזה היה רק עניין של זמן, עד שהרשתות החברתיות יכנסו לתחום. נו טוב, לא מדובר בתחליף לבדיקות רפואיות או לרופאים, אבל אין ספק שהגיע הזמן שהטכנולוגיה והוירטואליה, שנמצאות בכל בית בישראל, יספקו לנו שירותים שלא חייבים רופא כדי לקבל אותם. הנה כמה המלצות לאפליקציות בריאות:

לאבחן את המיגרנה בפייסבוק

איך זה עובד: באפליקציית הפייסבוק שלהלן תתבקשו לענות על שאלות שיסייעו לפענח מהם הגורמים האפשריים להתקפי מיגרנה מהם אתם סובלים, כמו אלכוהול, שוקולד, לחץ וכדומה. וגם לנהל יומן התקפים מסודר, שאותו אפשר להציג לפני הרופא כעבור פרק זמן - בעמוד הפייסבוק ממליצים לנהל את יומן המיגרנה במשך חודש עד שלושה חודשים. ניתן להדפיס את היומן כגרף שמסמן את ההתקפים לאורך ציר הזמן, ובעמודות את משך ההתקף ועוצמת הכאב המוערכת.

מה עוד? יש בדף הפייסבוק גם מספר מאמרים שמציגים עובדות על מיגרנה, וכן דרכי מניעה וטיפול. המאמרים הינם פרי עטה של רופאה נוירולוגית המתמחה בטיפול במיגרנה, ד"ר רחל הרינג-חנית.

http://www.facebook.com/pages/%D7%99%D7%95%D7%9E%D7%9F-%D7%94%D7%9E%D7%99%D7%92%D7%A8%D7%A0%D7%94/124387514321632?sk=app_4949752878

האם אתם בסיכון להתקף לב?

איך זה עובד: שאלון קצר, באנגלית, יעזור לכם להעריך את מידת הסיכון שלכם לחטוף התקף לב. השאלות נוגעות לגיל, מין, עישון וערכי הכולסטרול בדמכם. גם ההסבר פשוט וממצה: מהו אחוז הסיכון לקבל התקף לב, סטטיסטית.

מה עוד? יש גם המלצות כיצד להפחית את הסיכון, במקרה שקיבלתם תוצאה מאיימת. מדובר בשירות שנותנת אחת המרפאות המפורסמות והיוקרתיות ביותר בארצות הברית, מאיו-קליניק. כלומר, מדובר בשירות שאפשר לסמוך על אמינותו. ועדיין, מדובר בהערכה סטטיסטית, לתשומת לבכם ולא באבחנה רפואית, חלילה.

http://www.mayoclinic.com/health/heart-disease-risk/HB00047

האם אתם בעיצומו של התקף לב?

איך זה עובד: סרטון יוטיוב מדגים כיצד ניתן להפוך את האייפון למכשיר אק"ג, כלומר למכשיר שרושם את הפעילות החשמלית של הלב. זה הפטנט: מלבישים על האייפון מעטפת פלסטיק שעליה מותקנות שתי אלקטרודות. מצמידים את האייפון לחזה, לוחצים על האפליקציה המתאימה, ומיד מופיע רישום הפעילות החשמלית של הלב על המסך.

מה עוד? האפליקציה מאפשר גם למדוד רק את הדופק, למשל כחלק מתרגול הרפייה ונשימות להקלה על מצבי לחץ (בשיטת ביו-פידבק). כל המידע נאסף ונשמר על הטלפון וניתן להעביר אותו לרופא או לבית החולים.

http://www.youtube.com/watch?v=dY7ZQM5eah8&feature=player_embedded

לשרוף קלוריות בפייסבוק

איך זה עובד: אפליקציית פייסבוק חמודה וקלה לתפעול, תעזור לכם לכמת את מספר הקלוריות שספרתם במהלך ריצה, יוגה, פיאטיס או עבודה בגינה, על פי נתוני משך הפעילות, בזמן ובמרחק.

מה עוד?בקרוב, מבטיחים שם, תוכלו לשמור את היסטוריית הפעילות הגופנית שלכם באותו הדף.

http://apps.facebook.com/cardiotrainer/

לספור קלוריות באייפון

איך זה עובד: באפליקציית האייפון הזו תמצאו רשימה ענקית, ובעברית, של מוצרי מזון והקלוריות שיש הם, במאה גרם מוצר.

מה עוד? מתכנני האפליקציה מבטיחים אוסף של מחשבונים שמאפשר חישוב של המשקל ההרצוי לפי גובה וגיל, וחישוב של מספר הקלוריות הדרוש להשגת המשקל הרצוי.

http://itunes.apple.com/il/app//id471329927?mt=8

לספור ימי ביוץ באייפון

איך זה עובד: האפליקציה הזו עוקבת אחר ימי הביוץ, על סמך תאריך הוסת האחרונה, ואורכן הממוצע של הוסתות האחרונות.

מה עוד? האפליקציה תתריע על יום הביוץ המתקרב, בכל חודש ותסמן מהו היום שבו מידת הפוריות היא אופטימלית, כדי לנסות להרות או לחילופין – להימנע מקיום יחסי מין, למי שעדיין לא מעוניינת.

http://www.apple.com/webapps/calculate/ovulationcalendar.html

צילום: thinkstock
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה