אל תאשימו נשים אחרות

ייצוג הנשים בפוליטיקה עלוב, הן אינן ממונות לתפקידים בכירים, עובדות בתנאים מחפירים - והאשמה היא בחברה הפטריארכלית. מירב מיכאלי מגרשת את החושך

22/12/2011
אסנת עופר קבלו עדכונים מאסנת
  • RSS
» צילום: רון קדמי

דיברנו עם מירב מיכאלי:

"מה שמתרחש בישראל, כבר מתרחש זמן רב והוא חלק מתהליך של הדתה והימנה (מהמלים דת וימין), שמשתלטות על תחומי החיים השונים, באופן רשמי ולא רשמי. מה שקורה כיום, אינו חדש, אלא ביטוי ויזואלי להדרת נשים יסודית שמתקיימת בישראל כל השנים. זה ממש לא מפתיע אותי, ומי שמופתעת – כנראה טמנה עד עכשיו את ראשה בחול. גם נושא האוטובוסים אינו חדש, הוא התחיל לפני 10 שנים, הממשלה נתנה לזה יד, ובג"ץ לא עצר את זה"

"במדינה שבה ייצוג נשים בפוליטיקה הוא עלוב, והייצוג בממשלה עלוב; הממשלה לא מכבדת באופן עקבי פסיקות של בית המשפט העליון בנושא ייצוג נשים; נשים דתיות וחילוניות נתונות באופן בלעדי בידי אנשי דת גברים לנישואין וגירושין; לא ממנים נשים לועדות ועמדות בכירות; נשים במקצועות 'טיפוליים/נשיים', כמו מורות ועובדות סוציאליות, עובדות בתנאים מחפירים, ומפלגות אוסרות על נשים לרוץ מטעמן לכנסת - זה חמור בעיני לפחות כמו הפרדה באוטובוסים, אבל כל אלה מקובלים אצלנו כדבר נורמלי".

"אנחנו צריכות להאבק, כל אחת היכן שהיא מוצאת לנכון ויכולה. נשים לא צריכות לפחד ולהיות פמיניסטיות. כי השוויון עדיין רחוק".

הפוליטיקאיות שלנו עושות מספיק?

"אנחנו לא יכולות לצפות שהן יצילו אותנו, בהיותן מיעוט בעצמן. בכלל, אני ממליצה לא להאשים במצב נשים אחרות, כי האשמה היא בחברה הפטריאכלית, בגברים שמרוויחים מכך שהם 'בעלי הבית', לא בנשים".

>> נשים מגרשות את החושך – לכל הכתבות בפרוייקט

>> הבלוגריות של סלונה כותבות בנושא -

שושנה ויג: לא מאמינה

דוני: הזווית של האישה החרדית

אתי: איפה הגברים?

Magnezina: באה מאהבה אבל יוצאת בכעס

פטוניה: סבתא לימדה אותי פמיניזם

דנה טיילור: אל תשאירו אותנו מאחור
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה