והגדתי לבנותיי

אימי עירון, מנכ"ל סלונה, רוצה ללוות את בנותיה לתקופה שבה 'הדרת נשים' יהיה מושג מאובק מימי הביניים. במכתב אליהן, היא מבקשת מהן שלעולם לא יוותרו

21/12/2011
אימי עירון קבלו עדכונים מאימי
  • RSS
» תהפכו שולחן. צילום: יורם אשהיים

עמליה ותמרה אהובות לבי,

אני רוצה שתשבו איפה שבא לכן באוטובוס, מאחורה, מקדימה או בכסא של הנהג.

אני רוצה שתשירו בטקסים בצבא בקול הצלול והנקי שלכן בלי שאף אחד יעזוב את החדר בזעם.

אני רוצה שתיכנסו לחדר המפקד, עם הקוקו המתנפנף והחיוך ההורס, תקבלו 'הלו' חברי לגמרי, תגררו כסא ותצטרפו לשולחן עם כוס הנס קפה, שעשיתן רק לעצמכן.

אני רוצה שתתישבו בנינוחות נונשלנטית על הכסא, בלי לכווץ את הצוואר או הכתפיים, כי מישהו שהיה יכול להיות אבא שלכן מסתכל לכן על הציצים.

אני רוצה שתסתערו בלי פחד על תפקידים בכירים בעבודה ולא תרגישו שמישהו נותן לכן צ'אנס כי אתן 'מתוקות', רפרזנטטיביות ויש לכן פוטנציאל.

אני רוצה שתדרשו שכר. בדיוק כמו שמגיע לכן. ותתעקשו שיהיה שווה לזה של החבר שלכן, אם לא קצת מעל.

אני רוצה שתעשו כסף, שתשקיעו אותו, שתנהלו מו"מ עם הבנק על עמלות ושתתעקשו להבין בפנסיה, בתוכניות חיסכון, בנדל"ן ובביטוח רכב.

אני רוצה שתקבלו פרס 'מרצה מצטיינת' ותעלו בגאווה לבמה, בראש מורם, תחושת ניצחון, ודמעות התרגשות בעיניים, בלי שאף אחד יגיד שזאת פגיעה בצניעות.

ואם מישהו רק יעז, כולם יחשבו שהוא פשוט יצא מדעתו.

אני רוצה שתלדו איך שאתן רוצות ואיפה שאתן רוצות. אני רוצה שתבחרו לבד, או עם בן הזוג אם מתאים לכן להניק. בהקשבה לעצמכן בלבד, בעדינות ובנאמנות מלאה לגופכן המתאושש מטראומת הלידה. ואם תבחרו בקבוק – תדעו שזה בסדר.

כי אין טוב ורע באהבה. יש מה שהכי נכון ללב שלכן.

אני רוצה שתלבשו גופיות הורסות, סקיני וביקיני, ועגילים ושרשראות ועקבים, ומחשופים. ושתסתובבו ברחוב כאילו הוא שלכן. מרחב פתוח, חופשי ולא מאיים.

אני רוצה שתביעו את דעתכן הכנה בלי לחשוב פעמיים בכל מקום, ומול כל אחד.

אני לא רוצה שתרגישו שאתן חייבות לקום ולהגן על עתיד הבנות שלכן מפני לחיצות יד קואליציוניות, שמולידות חוקים דרקוניים נגדכן. כי כל זה כבר יהיה מסודר.

אני רוצה ש"הדרת נשים" יהיה מונח מאובק, משעמם ולא רלוונטי, שלומדים בביה"ס לבגרות. טירוף עתיק יומין וחשוך, ששייך למיתולוגיית ימי הביניים.

ואם זה לא קורה, אחרי הדרך המפרכת שנשים עשו משנות החמישים ועד היום, אם זה לא קורה אהובות שלי - תתפרעו.

תצעקו. תהפכו שולחן. תצאו לרחובות. תעשו שביתה. אפילו רעב. תגייסו את צבא החברות שלכן ואת הגברים שלכן ויחד תתעקשו שישראל תהיה מדינת כל אזרחיה, כולל הערבים וכולל אלה שנולדו עם 2 כרומוזומים X.

>> נשים מגרשות את החושך - לכל הכתבות בפרוייקט

>> הבלוגריות של סלונה כותבות בנושא -

מירה קליין פכט: תגובה להדרה

שושנה ויג: לא מאמינה

דוני: הזווית של האישה החרדית

שירלי גורן: שרק ינסו להזיז אותי

אתי: איפה הגברים?

Magnezina: באה מאהבה אבל יוצאת בכעס
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה