מעצבות את הרשת – חלק ג'

מתברר שלא חסרים בלוגים של עיצוב בארץ וככל שמחפשים מגלים כמות גדולה בהרבה מהמצופה. אודית לורן בלקין מיינה עבורכם עוד כמה שעשו לה את זה

19/12/2011
אודית לורן בלקין קבלו עדכונים מאודית
  • RSS

מה שאני אוהבת בבלוגרים שכביכול מתחרים על המקום שלי כעיתונאית עיצוב הוא דווקא ריבוי הדעות וההשקפות. תמיד הייתי בעד פלורליזם, ומבחינתי ככל שיש יותר נקודות מבט ככה העולם מרתק, מעניין ומסקרן יותר. בניגוד לעיתונאים רבים שמקבלים הוראות מגבוה, יש משהו מאוד מעניין בחופש הנתון בפני הבלוגרים. לא רק שהם בוחרים איך ייראה הבלוג ומתי הם יעלו פוסטים, הם לעולם בוחרים את התכנים, את זוויות הכתיבה ואת הצילומים שמקשטים להם את הרעיונות. מכיוון שכל בלוג כזה הופך לסוג של יומן אישי, הוא גם סוחף אחריו קהלים מסוגי שונים ויכול בהחלט להיווצר מצב שלשני בלוגרים שעוסקים כביכול באותו נושא יהיו קהלי "מעריצים" שונים בתכלית. אחרי הכל האחריות של הבלוגרים היא לא רק על הכתיבה עצמה אלא גם על איסוף הקהל שיקרא את מה שטרחו לפרסם.

.

כשחיפשתי בלוגרים, רבים הצביעו על טלילה בנדק איבגי ועל הבלוג שלה "בית עם סגנון". כשבחנתי את העניין הבנתי מיד שלא הולכתי שולל. הבלוג הוא חגיגה של יצירה וניכר בו הרקע של טלילה באמנות, עיצוב פנים וצילום. "לאחר שסיימתי את לימודי עיצוב הפנים החלטתי שאני רוצה ללמד אחרים כיצד לעצב ולשדרג את מראה ביתם באמצעים פשוטים ונגישים. במהלך הזמן פיתחתי קורס הום סטיילינג שבו אני ממחישה כיצד ניתן לשדרג חדרים בעזרת רעיונות מקוריים וטכניקות קלות לצד הרבה דמיון ואפילו הומור", אומרת טלילה שלפני שנתיים החליטה שברצונה להביא את רזי הסטיילינג לא רק לתלמידיה אלא גם לקוראי הבלוג שלה. "הבלוג שלי עוסק בין היתר ברעיונות מקוריים ושימושיים לעיצוב הבית, עיצוב חדרים, עיצוב שולחנות, שדרוג חפצים ועיצוב בפרחים", מוסיפה טלילה שגם מצלמת את כל הצילומים שמופיעים בו בעצמה.

http://baitemsignon.blogspot.com/

.

את מיכל לוי הכרתי, איך לא, דרך הפייסבוק. הבלוג שלה "נעים בבית – עיצוב, הלבשת הבית וסגנון חיים" הוא בלוג נעים – פשוטו כמשמעו. אם להיות לרגע אמיתית וכנה, בבלוג הזה אני אוהבת לא רק את הרקע, עיצוב הכותרת והגוונים הכלליים אלא גם כל פוסט ופוסט שקולע, כל אחד לפי תחומו, לטעמי האישי. מיכל היא מעצבת שמתחזקת את הבלוג על מנת לשתף את קוראיה בניסיונה האישי, ברעיונות, השראות וחשיפת מקומות קסומים, אנשים מוכשרים וחנויות שהיא מחבבת במיוחד ברחבי הרשת. "עיצוב ואסתטיקה תמיד היו חלק בחיי ולאחר שנחשפתי לבלוגים של עיצוב מרחבי העולם הרגשתי שאני רוצה לקחת חלק בעולם המקסים הזה ולפתוח בלוג משל עצמי", אומרת מיכל שמתבלת את הפוסטים שלה בשלל צילומים מרהיבים שנאספים על ידה בטוב טעם משובח במיוחד.

http://www.cozy.co.il/

.

גם את שרון רותם הכרתי בפייסבוק ממש לא מזמן ומיד מיהרתי להציץ ולבדוק מה קורה אצלה בבלוג. הבלוג של שרון שונה בכך שהוא מוקדש בעיקר לתהליך היצירה שלה כמו גם לחיים מסביב ליצירה. "יצירה תמיד הייתה חלק מרכזי בחיי", היא מספרת. "בכל תקופה, ולו העמוסה ביותר, המשכתי לעסוק באמנות ונגעתי בתחומי יצירה רבים ומגוונים כשתמיד צבע ואסתטיקה משכו ומילאו אותי. לפני כמה שנים, אחרי שני תארים והרבה שנות עבודה תובענית בתחום ההיי-טק, החלטתי לשנות כיוון. התפטרתי ממקום עבודתי והתפניתי למשפחתי ולמה שהיו עד אז התחביבים שלי. אט אט ראיתי שהתחביבים ממלאים יותר ויותר מזמני ושאני נשאבת לעולם חדש של עשייה ויצירה ודרכו גם לרשת חדשה של חברויות וקשרים". הבלוג של שרון, שבראשו המילים מעוררות ההשראה: "לחלום, להאמין, להגשים ליצור, ליהנות לחיות" - עוסק בעיקר ביצירה מתחום התפירה שם היא מסבירה באפן מפורט כיצד להכין בובות, כריכות ושאר דברים מקסימים בעזרת הוראות הכנה והפנייה לגזרות מתאימות. עוד בבלוג, הודעות על סדנאות התפירה שהיא מעבירה בביתה שבצור משה ושלל טיפים מעוררי חיוך.

http://www.tapuz.co.il/blog/net/userblog.aspx?foldername=SharonRotem

.

אחרי יעל אלקיים אני עוקבת גם כבר זמן מה דרך הפייסבוק. יעל, שעובדת בכלל במשרד ממשלתי כמנתחת מערכות, סקרנה אותי בגלל העבודות שלה בעיסת נייר (בעיקר בבושקות עליזות) שאותן היא מציגה מדי פעם לראווה בוול שלה. מאוחר יותר הסתבר לי שיעל מחזיקה גם סטודיו ושהאהבה שלה לעיצוב, אמנות ויצירה טבועה בה כבר מגיל צעיר. בבלוג בן השנתיים שנקרא "הבית של יעלי" היא מציגה פוסטים שמתעדים למעשה את יצירותיה בתחומים שונים. כך ניתן למצוא לצד בובות מעיסת נייר, גם רהיטים שחידשו זהות ומהות, פריטים ומוצרים מתחום התפירה, מתכונים אישיים וחוויות אישיות מטיולים ומכירות. "למרות ההסתייגויות שלי, מהר מאוד הבלוג תפס תאוצה וקבלתי הרבה תגובות אוהדות ומפרגנות שמניעות אותי להמשיך ליצור ולכתוב", היא מספרת. "לעיתים אני גם משתפת את הקוראים בפירוט הליך ומאפשרת להם ליהנות גם מהיצירה", היא מוסיפה.

http://yaelel.blogspot.com

.

גם עבור אורית זילברמן (שהיא גם חברה וגם בעליה של חברת טווילינגן, שמייבאת את מוצרי פיפ סטודיו הנהדרים ומעצבת פריטים בעצמה) העיסוק בעיצוב הוא בעצם קריירה שנייה אחרי שנים שעסקה במחשבים, היי-טק וסטארט-אפים. אחרי לידת תאומים, שזכו בינתיים לאח נוסף, לקחה אורית חופשה ארוכה שבמהלכה החליטה להיות עצמאית ולפתוח עסק בתחום העיצוב. את דרכה החלה בעיצוב אלבומי תינוקות ומשם הכל זרם מעצמו. "אל עולם הבלוגים נחשפתי לפני שלוש שנים והתאהבתי מיד", אומרת אורית. "אחרי שקראתי המוני בלוגים החלטתי לפתוח בלוג משלי ולהתמקד בסריגה ותפירה שלי, בהשראות מעולמי הססגוני וכמובן בעסק שלי". הבלוג של אורית, שפשוט נקרא "טווילינגן", צבעוני כמוה וכמו עולמה וחברותיה הקרובות ומשקף את טוב הטעם שסובב אותה.

http://www.tweelingen-design.blogspot.com/

.

טלי רוזנשטיין ורקפת גולדפרב הן שותפות לעסק "הום סטיילינג" שמהותו שדרוג, חידוש חללים ומתיחת פנים לבית או לעסק. לצד אתר מפורט הן מנהלות מזה כשנה וחצי גם בלוג מעניין, "Home Styling Zone", שמהותו בעיקר הצימאון המתמיד ללמוד עוד ועוד על תחום עיצוב הפנים, החוויה שבאיסוף החומר ובשיתוף עם הקוראים וההתפעמות מהיופי של עיצוב טוב. "עיצוב טוב ממש מרגש אתי", אומרת טלי, "אני אספנית כפייתית של צילומים וחומרים מהעולם כולו אותם אני עורכת לפי מגמות, חללים, חידושים, השפעות וכדומה. ככל שהעמקתי בעניין הבלוג כך קבלתי עוד ועוד מרץ לאסוף עוד השראות ועוד חומרים ולשתף בהם ובמידע וניסיון אישי שלנו שוחרי עיצוב, לקוחות וסטודנטים". ואכן, הבלוג ערוך כך שרב מהותו מגמות אופנתיות, זרמים, סגנונות ואירועים מהעולם שערוכים כצילומים שכיף להתבונן בהם ושמדברים בעד עצמם עם מעט מאוד הסברים.

http://www.homestylingzone.com/

.

מעצבות את הרשת – חלק א'

מעצבות את הרשת - חלק ב'
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה