כולה שיער

אריאלה רביב סיפרה את תלתליה הארוכים ותרמה אותם לילדים חולי סרטן. עכשיו קצת עצוב לה וקצת קר לה בעורף, אבל ההרגשה הטובה גדולה מהצער

18/12/2011
אריאלה רביב קבלו עדכונים מAriela
  • RSS

מאז שעמדתי על דעתי תמיד רציתי שיער ארוך. כשהייתי ילדה לא היה לי, לא יודעת למה, אולי יותר מדי מתקפות כינים, או אולי אמא שלי לא חשבה שזה יפה, השורה התחתונה היא שהייתי מסרקת שעות את הברביות שלי, ומפנטזת על היום שיהיה לי שיער ארוך.

בצבא הוא קצת ארך, אבל אז עוד לא הצלחתי להפנים ששיער מתולתל אף פעם לא יראה מסודר, ולכן כל פעם ניסיתי תספורת אחרת, מה שלא ממש הועיל. עברו עוד כמה שנים, למדתי להבין את הקסם שבתלתלים, ואז פשוט הנחתי לשיער לגדול, ולא מזמן הצלחתי להגשים את משאלת הילדות הקטנה והפתטית שלי: נהיה לי שיער ארוך, ממש ארוך, עד המותניים! אמנם אף אחד לא ראה שהוא מגיע עד למותניים, בגלל התלתולת, אבל בכל מקלחת כשהייתי מרגישה את השיער מדגדג לי את הגב, זה שימח אותי נורא.

עוד עניין הוא שאני שונאת להסתפר, כל ההתעסקות בשיער, ותורידי את המשקפיים, והקרמים וזה, בלעכס. פעם בשנה אני מצטרפת לתור שאמא שלי קבעה לעצמה, עושה קצת קצוות, וממשיכה באושר לשנה הבאה.

השנה גם היה אמור להיות אותו סיפור, עד שראיתי צוויץ שצייץ אחד מבני הזוג של אחת העורכות כאן בסלונה, שבו הוא סיפר שהיא מתכוונת לתרום את השיער להכנת פאות לילדים חולי סרטן. לעורכת הזאת יש שיער שילדות חולמות עליו בלילה: חלק, מבריק, סמיך, ועם גוון ערמוני טבעי ששום ספר לא יצליח בחיים לייצר. מרגע שקראתי שהיא מתכוונת לוותר על כל היפעה הזאת, פתאום השיער שלי לא הרגיש כמו נזר משמח, אלא כאקט אגואיסטי, זאת אומרת, נכון שאני נורא שמחה בו, אבל זה כולה שיער, הוא צומח שוב, מה זה לעומת מה שחולי סרטן צריכים לעבור? ניסיתי להתעלם, אבל זהו, כבר אי אפשר היה.

באתר של זכרון מנחם היה כתוב שצריך 25 ס"מ שיער, מכל כיוון שלא מדדתי, היה לי. אחר כך התפללתי שהם לא ירצו שיער מתולתל, אבל הם אמרו שזה בסדר, ואז הבנתי שכלו כל הקצין, וקבעתי תור, במספרת הייר קלאס באשקלון, שבה אלי, בעל המספרה, התנדב לספר מי שיתרום את שיערו.

הוא היה נורא נחמד, קיבל אותי בלי תור, קלע את שיערי האהוב לשתי צמות, וגזר. אחר כך הוא עשה לי תספורת נחמדה, וזהו, נגמר.

אריאלה אחרי

איך אני מרגישה עכשיו? מצד אחד, אני מרגישה שעשיתי באמת מעשה טוב. מצד שני, כן, קצת עצוב לי, וקצת קר לי בעורף. אבל באמת באמת, ההרגשה הטובה גדולה מהצער על התלתלים, זה באמת כולה שיער, וזה אורך. על הראש שלי זה לא הביא שום תועלת, וזה יכול לגרום למישהו שעובר גיהינום להרגיש יותר טוב עם עצמו, אז היה שווה. זה רק שיער, וזה יארך. זאת המנטרה שלי עכשיו.

המבצע של עמותת זכרון מנחם - תרומה תמורת תספורת חינם - מתקיים עד יום שלישי, ואחר כך גם אפשר להסתפר עצמאית ולשלוח להם את השיער.
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה