אויבת המשטר

הבלוגרית אורית אגמי מתארת תרחיש אימה, שמתחיל להראות יותר ויותר קרוב

15/12/2011
אורית בראון אגמי קבלו עדכונים מאורית
  • RSS
» אני מאיימת על הסדר הקיים? אגמי

השעה שתיים לפנות בוקר. לפני שעה סיימתי לכתוב בלוג לסלונה, אני במיטה שוקעת לשינה. דפיקות בדלת. חזקות. לא מספיקה להיחלץ משרעפי השינה והדלת נפרצת בבעיטה. הילדים מתעוררים בבהלה מתגודדים בכניסה לבית, אני מגיעה לראות מה העניין. לבושה בפיג’מת פלנל עם מיקי מאוס. שני שוטרים חבושים קסדות ומגפיים מצוחצחים, אלות בידיהם ניצבים בכניסה לבית.

"אורית אגמי? את עצורה בהיותך אוייב המשטר" נובח אחד.

"אמא, מה עשית, מה עשית?" בוכים הילדים.

השוטרים סותמים לי את הפה וגוררים אותי בכוח לניידת. אחד פולט לעבר הילדים הבוכיים – "אמא שלכם כותבת דברי הסתה, תתכוננו להיפרד ממנה להרבה זמן".

באותו לילה נאסרו מאות בלוגרים וכן כל מערכת סלונה שמהווה אכסנייה לאנשים שעדיין מעזים להתבטא במדינה.

קאט.

מחיר חופש הביטוי.

נראה לכם דמיוני? לי לא.

סרקוזי כינס לפני מספר חודשים כנס נגד האינטרנט. נשמע לכם כמו בדיחה?

לי לא.

האינטרנט ואנשים עם דעות משלהם מאיימים על הסדר הקיים גם במשטרים הנחשבים פתוחים ודמוקרטיים. הכוח ניטל מידי הפוליטיקאים ועובר ישירות לאזרחים. מהפכות מתחוללות בעולמות חשוכים, משטרי אימה נופלים כמו בנייני קלפים. רבבות אנשים יצאו לרחובות בישראל במחאה חברתית שקטה בזכות האפשרות הפשוטה שנתן הפייסבוק להביע דעות ולהתארגן. ללא האינטרנט לא היינו מתאחדים במחאות כאלה ולא היו מתחוללות ההפיכות שאנו עדים להן היום.

האינטרנט מהווה איום ממשי על היכלי הכוח

והתגובה? פחד.

למה מוביל פחד?

לתוקפנות.

במקום להאזין לרחשי הציבור כמו שאמור להיות בדמוקרטיה נאורה – מכים אותו. במקום להבין מאיפה באה הזעקה ולטפל בה, מנסים למעוך ולנטרל את מי שזועק. אלא שמי שזועק זה האזרח והאזרח הוא הרוב. השלטון אמור לייצג אותו והוא המיעוט. נטרול כוחו של השופט והעיתונאי בישראל הם אות אזהרה גדול. תיקון לחוק לשון הרע שעבר בקריאה ראשונה בכנסת הוא חלק משרשרת של חוקים דרקוניים ומסוכנים המאיימים על החופש במדינת ישראל, עד לאחרונה מדינה דמוקרטית חברה במדינות נאורות בעולם המערבי.

משטרים אפלים נפלו וייפלו שוב ושוב. קוראת לכולם למחות כך שחזון האימים הזה לא יתגשם.

>> מכתב הבלוגרים לח"כ יריב לוין

>> מאי בלוג, הבלוג של אורית אגמי בסלונה

>> לכל הפוסטים במסגרת מחאת הבלוגרים

הצטרפו למחאת הבלוגרים
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך