נשאר רק לרוץ

ההופעה החדשה של נקמת הטרקטור שחזרה לפעילות החלה בחולשת מסוימת ואז נסקה וסיפקה רוק אינטסיבי מצוין, שהפך בשיאו לחוויה אקסטטית

15/12/2011
ריקי כהן קבלו עדכונים מריקי
  • RSS
» צילום מההופעה

נקמת הטרקטור חזרה, וכל כך טוב שכך. הלהקה שקיימת כבר מ1988, ואתמול בהופעה חגיגית לרגל השקת האלבום החדש והמצויין "נשאר רק לרוץ" (הביקורת שלי עליו כאן) הוכיחה שהיא גדושת עוצמה וחדות, ואנשיה מוזיקאים מסעירים. אחרי שלא הוציאו אלבום חדשה במשך 8 שנים, ועיסוק של חבריה בקריירות עצמאיות שונות, מרגש לגלות כמה הם רלבנטים ומגובשים בנגינה שלהם.

זה לא התחיל טוב. אחרי ארבעה שירים מהחדש, בהם קולו העמוק של בללי בגד בו, וההרמוניה המוזיקלית התקשתה להמריא, כשעברו לשיר ותיק יותר "אופניים וספר" שהוקלט עבור אופרת רוק גנוזה של הילל מיטלפוקנט ונכלל באלבומם "ארונות מטבח", ומשהו השתחרר בו. זה היה רגע נוגע ללב במיוחד, כשהודה על הבמה, "רק עכשיו אני מרגיש שהתחלנו, עד עכשיו זה לא היה זה" (ציטוט מזיכרוני הלקוי), והוסיף "זה לא קל לחזור להופיע על במה אחרי כל כך הרבה שנים", באופן נוגע ללב שסחט תשואות מהקהל האוהב.

מפה התחיל שייט עמוק ומענג לתוך הקריירה המרתקת שלהם, עם הלהיטים שהקהל שתה בצמא ועונג "עפיפונים", "משחק של דמעות", "אדון הסליחות", וביניהם קטעי "ג'אם" רוקאנרולים, דחוסים, קודרים, ואינטנסיביים, המאפיינים אותם מתחילת דרכם, עם ההשפעות ממוזיקה ערבית, מרוק מתקדם ועוד. הם נראו חבורה מלוכדת ושמחה לעבוד יחד, הכנרת המענגת גליה חי, המתופף הגדול אביב ברק, הקלידן החדש עידו זלזניק, הגיטריסט אביב לייבוביץ', ובללי בגיטרה נוהמת ונשכנית. כנהוג בהופעות בעידן הזה הם גם אירחו: שני שירים עם יסמין אבן ששרה איתם באלבום החדש את "ככה כולם", ואת מיכל שפירא, שהעניקה תצוגת תכלית מרשימה של קולות רקע ל"גאות". בונוס נאה בסוף החלק הראשון התממש בזכות קאבר ל"זכרונות", של להקת אדמה ואש, שהוציא צד מוזיקלי לא מוכר מהלהקה הזו. באופן תמוה, הלהקה לא ביצעה בהופעה הזו את "נשאר רק לרוץ", הלהיט, השיר הטוב ביותר מהאלבום החדש. חיסרון קטן לעומת הופעה מצוינת, על אף פתיחתה החיוורת.

הנה כמה קליפים מתוך ההופעה הקודמת, אוקטובר 2011 וקליפ לשיר הנושא

מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה