עשרים המשפטים שרווקות שונאות לשמוע

מ"אולי את לסבית?", דרך "שחררי זה יגיע" ועד לקלאסיקת ה"תתחילי להקפיא ביציות" - סיון אסקיו אספה את כל המשפטים שלא מוצאים לנו חבר, אבל מצליחים לעצבן

08/12/2011
סיון אסקיו קבלו עדכונים מסיון
 • RSS
» באמת לא יכול להיות שאת עדיין רווקה. אסקיו
בצעירותי, כשעוד גרתי גרה אצל ההורים, היו כמה משפטים (ברובם היו נאמרים על ידי יוצאי פולין) שהיו, איך לומר זאת, די מעצבנים. משפטים שהיו נאמרים רק לצורך אמירתם ושהאג’נדה היחידה שעמדה מאחוריהם הייתה בעיקר דאגה:
"אל תשכחי לקחת סוודר"
"אל תצאי מהבריכה עם שיער רטוב"
"שימי יד כשאת משתעלת"
"תאכלי הרבה גזר, זה טוב לעיניים"
משפטים ששום בסיס מדעי לא עומד מאחוריהם ושתכלס, לא קידמו אותי לשום מקום.
בשנים האחרונות, אחרי שיצאתי כבר מהבית, התחתנתי, התגרשתי והופה, חזרתי שוב למעגל הרווקות אני שומעת הרבה משפטים (גם מיוצאי פולין) שגם, רבאק, לא מקדמים אותי לשום מקום ובטח לא למציאת חתן. אלו הם אותם משפטים שנאמרים לך מפי נשים נשואות פלוס, או נשואות פלוס פלוס, או מבחורות שרק הרגע התחילו מערכת יחסים וכבר חושבות שהן מסודרות או מכל אחד אחר שחושב שהוא ממש בנעלייך ובמשפט אחד יכול לפתור לך את כל הבעיות.
אספתי כמה מאמרות הכנף האלה שנזרקו גם לחברות בסטטוס דומה והוספתי את כל אלה שאני מכירה מעצמי, ויצאה לי הרשימה הבאה:

1. "את? רווקה? איך זה יכול להיות???? את כל כך יפה/חכמה/מוצלחת/מוכשרת/חתיכה/כשרונית/קריאטיבית (מחקי את המיותר) דווקא את???? מכל הרווקות שאני מכירה, את זה ממש לא מסתדר לי" -

המשפט הזה נאמר בדרך כלל בפליאה עילאית עם מבט תמוה בעיניים או בלסת שמוטה קצת מרוב ההלם, על ידי חברה של חברה, או מישהי שלא מכירה אותי ממש מקרוב, או אחת שרק שמעה עליי או שאולי נפגשנו רק פעם אחת או פעמיים.  התשובה למשפט כזה תהיה: "תודה רבה על המחמאות ו…כן…זה יכול להיות… זה קורה גם לבחורות השוות".

2. "ככל שעובר הזמן זה נהיה יותר קשה" - באמת? מה את אומרת? אולי ספרי לי על זה?

3. "שכנה שלי, האחות של החברה שלה שמעה מהבת דודה שלה שפגשה מישהו בג’יי דייט. למה שלא תנסי גם?" - כי אחרי כמה נסיונות משעממים ואחרי שיחת טרקלין, מה שנקרא, עם המנכ"ל לשעבר של ג’יי דייט ישראל, עדיין לא השתכנעתי ששם אני אמצא.

4. "ומה את עושה בעניין?" - כשהדגש הוא על המילה את והטון קצת מאשים. מה אני עושה בעניין? אני כותבת על זה פוסט.

5. "איך לא חטפו/תפסו/מצאו אותך עד עכשיו?" - את האמת? אין לי מושג….

6. "אם היית רוצה, כבר מזמן היית נשואה" - הופה! זה אחד המשפטים היותר מעצבנים שרווקה יכולה לשמוע. מה זה אומר בדיוק? שאני לא רוצה? בפעם האחרונה שבדקתי אצלי ואצל כמה חברות רווקות, הסטטוס היה שכן, אנחנו כן רוצות, אפילו מאוד. אבל מי שחושב שאהבה וזוגיות תלויה רק ברצון שלנו, קצת מפספס את הפואנטה. הנחמה היחידה שלי היא שכבר הייתי נשואה אז אולי זה פוטר אותי מאותה תחושת אשמה.

7. "זה בגלל שאת לא מעריכה את עצמך מספיק" - מאיפה כל אחד פתאום הופך להיות הפסיכולוג הפרטי שלי? זה גם מסוג המשפטים שאת לא ממש יודעת איך את אמורה לענות עליהם. משפט נוסף שמשתייך לקטגוריה הזאת הוא "תתחילי לאהוב את עצמך יותר…ככה תהיי פתוחה יותר לאהבה…." אם למישהו מכם יש תשובה להצהרה כזו, אשמח לשמוע.

8. "יש לי בחור טוב לסדר לך" - סבבה. קדימה אחותי, למה את מחכה?

9. "תאמיני לי אני מקנאה בך, עם כל הזמן איכות שיש לך עם עצמך. את יכולה לעשות מה שאת רוצה ומתי שאת רוצה" - את האמת? נכון. אני באמת אדון לעצמי ולא דופקת חשבון לאף אחד, אבל באיזשהוא מקום מגיע השלב שאת כן מאוד רוצה לעשות משהו של שניים, ואת זמן האיכות שיש לך, את רוצה לבזבז עם מישהו אחר.

10. "את חייבת לוותר על משהו" -  אם הייתי יודעת על מה אני צריכה לוותר כדי להתאהב וכדי שמושא אהבתי יתאהב בי גם, מזמן הייתי עושה את זה. אין נוסחא. ואם למישהו יש, אשמח לקבל אותה. המשפט הזה מתקשר איכשהו למשפט שקודם לו וכאמור, אין לי בעיה לוותר על זמן האיכות שיש לי עם עצמי, לטובת זמן איכות עם מישהו אחר.

11. "תראי מה את עושה לא בסדר" - ראה הסעיף הקודם

12. "תגידי, יש מצב שאת לסבית ואת אפילו לא יודעת את זה?" - אני, למזלי, עדיין לא שמעתי את המשפט הזה, אבל חברה שלי דווקא כן. היא לא ידעה אם לצחוק או לבכות.

13. "גם את כבר לא פילה מיניון" - וואלה? לא שזכור לי מתי כן הייתי פילה מיניון, אבל סבבה…נעביר איכשהו את ההערה הזאת…

14. "את מבוזבזת" - איך ידעתם? שלום, אני סיוון. אני רווקה ולכן אני מבוזבזת.

15. "תגידי לי, לא מיצית כבר את הרווקות?" - מיציתי. מה תעשו לי?

16. "יאללה…תסגרי עניין" - מי שחושב שלמצוא זוגיות זה משהו של מה בכך ומסתכם רק בלסגור עניין, לא הפנים כנראה את כל מה שמשתמע מכך. בפעם האחרונה שסגרתי עניין זה לא נגמר טוב.

17. "שחררי, זה יגיע" - בניגוד לקודמיו, זה משפט די מרגיע. רוצה לומר - עזבי אותך מחפירות ארכיאולוגיות או מכל המשפטים ששמעת עד עכשיו. כשזה יגיע, זה יגיע.

18. "תתחילי להקפיא ביציות" - המשפט הזה עומד בניגוד מוחלט ל"שחררי, זה יגיע". ולא, אין בכוונתו כלל להלחיץ אותך שהשעון הביולוגי שלך מתקתק. ויפה שעה אחת קודם.

ויש גם את האפקט הדתי. אנשים שחושבים שאם משתמשים במילים כמו "תפילה", "אלוהים" או "ברכה", אז הסיכויים שלי לצאת מעולם החושך שנקרא רווקות או למצוא חתן, יהיו הרבה יותר גדולים.

19. "אני מדליקה כל יום שישי נרות שבת ומברכת אותך שתמצאי חתן" - ככה אומרת לי אחותי היקרה. אז אם אחותי מדליקה נרות ועוד מברכת אותי, אז אני ממש לא דואגת. בקטע הזה אני מסודרת.

20. "אני ממש אבל ממש מתפללת בשבילך שהחורף הזה את לא תהיי לבד" - המשפט הזה נאמר לי בשלהי הסתיו ממישהי שעד לפני שתי דקות עוד הייתה רווקה ועכשיו היא כבר בסטטוס אחר לגמרי. שתתפלל .שתתפלל כמה שהיא רוצה. מי אני שאעמוד בינה ובין כוחה של האמונה? אבל עם יד על הלב, יש משהו די מקומם במשפט הזה.

אז אם כבר באמונה, אלוהים ודת עסקינן, אני מבטיחה שאם עד שבוע הבא אני לא משנה סטטוס, לפחות כדי לא לשמוע את המשפטים האלה, אני מארגנת טיול מאורגן ומביאה דיווח ישיר מהקבר של הרבי מלובביץ’ בקווינס.

הצילומים עליי.

>> 56 וברודווי, הבלוג של סיוון אסקיו
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

 • תמונה אישית פיני שרגיל בן סירה 11/12/2011

  איך, איך זה שאנחנו, הישראליות והישראלים, הבאנו את הכניסה לוריד של האחר לדרגת האמנות הגבוהה ביותר. רק על קצה המזלג, הנה דוגמאות למשפטי כניסה לנשמה מתחומים נושקים:

  כשהתגרשתי: אתם? זה לא יכול להיות. אתם הרי הזוג הכי מושלם שאני מכיר/ה.

  כשהתחתנתי בשנית: גם היא גרושה? וכמובן הקלאסי: לא מפריע לה שיש לך כבר ילד?

  כשבניגוד לתוכניות של הסביבה לא נכנסנו להריון תוך שלושה ימים מיום החתונה: אתם לא רוצים ילד? והלא יאמן מכולם: יש לכם בעיות להיכנס להריון (נשבע!).

  לאחר שנולד בננו האהוב ובניגוד לציפיות הסביבה לא הבאנו לעולם ילד נוסף שלושה ימים אחרי: אשתך לא נעשית צעירה יותר, אתה יודע…

  אפשר למלא כמה כרכים מכל אלה. והפתרון? לפתח במקביל את אמנות ה”איך לשים קצוץ על מפגרים”. לא אמנות פשוטה, אבל הכרחית.

  :-))

בחזרה למעלה