להאכיל תינוק חזק

חשוב שהחורף, על נגיפיו, ימצא תינוק חסון שגופו יכול להילחם במחלות. כ- 70% ממערכת החיסון נמצאת במערכת העיכול. מבט מקרוב על תחליף החלב

05/12/2011
כתבה פרסומית קבלו עדכונים מכתבה פרסומית
  • RSS
» כשהתינוק חולה המשמעות היא גם שמערכת החיסון שלו מתפתחת

החורף כבר כאן ואיתו מחלות החורף המדבקות. כולם יודעים שכדי לשמור על הבריאות בעונה הקרה, חשוב לעמוד על המשמר, לצרוך ויטמינים יעודיים, להתלבש חם ולהתרחק ממי שמתחיל לפתח מחלה. אבל להורים לתינוקות, העונה הזאת עשויה להיות קשה במיוחד.

לראות את התינוק הקטן שלך מחרחר בגלל ליחה, סובל מחום או מתקשה לנשום בגלל נזלת, זה לא קל. הבעיה הופכת לרצינית אם מחלה רודפת זיהום, ותסמינים כמו קוצר נשימה או שלשולים, חוזרים על עצמם. תפקידה של מערכת החיסון האנושית הוא לזהות את הגופים הזרים שנכנסים לגוף: טפילים, חיידקים, נגיפים או רעלים, לקבוע אם הם ידידים או אויבים ולהחליט אם להילחם בהם ובאילו כלים.

ומה קורה אצל תינוקות? הרחם הוא מקום מבודד וכשהם יוצאים לאוויר העולם, הם מתמודדים לראשונה עם המוני חיידקים, וירוסים ומיקרו-אורגניזמים שנמצאים באוויר ועלולים לסכן אותם, בעוד שמערכת החיסון שלהם מתפתחת.

היילוד מגיע לעולם כשהוא מוגן על ידי נוגדנים ממערכת החיסון האימהית, שעברו אליו דרך השילייה. בהמשך, אם התינוק יונק, הוא מקבל אותם גם בחלב האם. נוגדנים אלו מעניקים לו רמה נוספת של הגנה מפני מחלות שגרתיות. בחודשים הראשונים לחיי התינוק, מחלות הן לא שליליות באופן מוחלט. גם אם תינוק חולה בתדירות גבוהה, המשמעות היא שמערכת החיסון שלו מתפתחת ורוב הסיכויים הם שהוא יתאושש ויתחזק בעקבות המחלות התכופות. מצד שני תינוקות גם עלולים לחלות יותר במחלות ויראליות בהשוואה לאוכלוסיה הבוגרת, משום שגופם עדיין לא מזהה מיידית את הפולשים ואינו ממהר לתקוף אותם.

מה נותן המדע?

מערכת חיסון חזקה מתחילה במערכת עיכול בריאה. כ- 70% ממערכת החיסון נמצאת במערכת העיכול. לכן, שמירה על בריאות מערכת העיכול תורמת לחיזוק ההגנה החיסונית הטבעית של התינוקות. למי שמחליטים להזין את תינוקם בתחליף חלב, כדאי לדעת על תרכובת חדשה של חברת סימילאק - Advance Plus המכילה רכיבים המסייעים בחיזוק מערכת החיסון הטבעית של התינוקות.

רונית דוייב, המנהלת המדעית של סימילאק, מפרטת שבתרכובת החדשה יש אנטיאוקסידנטים - המסייעים בשמירה על בריאות התאים וגם סיבים תזונתיים מסוג GOS - שמעודדים צמיחה של חיידקים טובים במערכת העיכול. הסיבים האלה גורמים לצואה של התינוק הניזון מסימילאק, להיות דומה לזו של תינוק יונק. הסיבים גם תומכים בחיזוק ההגנה הטבעית של התינוק.
..

התרכובת החדשה היא היחידה בישראל שיש בה אנטיאוקסידנט מסוג לוטאין שהוא חיוני לבריאות העיניים והעור. יש בה גם נוקלאוטידים - שמגבירים את ייצור נוגדני המחלה בגוף ומפחיתים את מקרי שלשול. ההרכב והכמות של אותם נוקלאוטידים דומים לאלה שבחלב האם.

עוד רכיב חשוב בתרכובת החדשה הם חיידקים פרוביוטיים ידידותיים מסוג B. lactis - התומכים בבריאות מערכת העיכול והחיסון.

..

תרכובות החלב הולכות ומתקדמות, הן מזינות ומעצימות יותר, ככל שהכלים של המדע משתכללים. היכרות אמיתית עם הרכיבים של תחליפי החלב, עוזרת להורים להיות בשליטה על התזונה של התינוק.

רוצים לקרוא עוד על התפתחות מערכת החיסון וההבשלה שלה לפי גילאים? כנסו לאתר סימילאק.
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה