מעצבות את הרשת - המשך

בעקבות הצלחתו המרשימה של הפוסט האחרון שעסק בבלוגריות עיצוב, אודית לורן בלקין מגישה רשימה נוספת של בלוגים משובחים במיוחד

04/12/2011
אודית לורן בלקין קבלו עדכונים מאודית
  • RSS

בשנים האחרונות הופכים הבלוגרים למעצבי דעת קהל מובילים וההתייחסות אליהם נהיית יותר ויותר רצינית. בלוגרים מצטיינים בעולם נמצאים בראש רשימות המוזמנים למסיבות העיתונאים החשובות והם נראים שוב ושוב בשורות הראשונות של כל כינוס מקצועי נחשב. הכוח המתגבר שלהם נובע מהעובדה שהם ממגנטים אליהם מאות אלפי קוראים מעריצים, מה שהופך אותם למי שכולם חפצים ביקרם. בארץ אנחנו עדיין לא שם אבל יש לנו בהחלט עתודה מצוינת ומלאת שאיפות.

.

מיכל שטיינר, למשל, עומדת מאחורי הבלוג המרתק בן השנה "כל הדברים היפים". חוויה של שליחות בת ארבע שנים בעמק הסיליקון שבקליפורניה והמגורים בבית שכור הביאו אותה לעסוק בפתרונות יעילים וזולים, שיהפכו את ביתה לנעים, מזמין ואסתטי. מיכל מצאה עצמה מסתובבת בשווקי פשפשים ובגראז' סיילים וחוזרת עם מציאות נהדרות של רהיטים ושאר חפצים, שאותם שיפצה, צבעה והציבה בבית.

השכנים החלו לראות כי טוב, וביקשו ממנה עזרה בעיצוב בתיהם עד שעם הזמן מצאה את עצמה מנהלת עסק קטן לעיצוב ושיפוץ בסגנון "עשה זאת בעצמך". הבלוג היה רק שלב טבעי נוסף בדרכה, ובו היא מדגימה, מייעצת ומאפשרת לקוראים להשיג מראות מעניינים, מקוריים וזולים בעצמם אותם היא מציגה לצד סיפורים אישיים מרתקים.

מיכל לא מתקמצנת על טיפים והוראות הכנה וכותבת בעברית ובאנגלית לטובת קהל הקוראים המתרחב שלה. לאחרונה רכשה מיכל מצלמה משובחת ועשתה קורס צילום אצל דנה ישראלי, כך שגם מראה הבלוג השתפר פלאים.

הבלוג של מיכל: http://mikis-design.blogspot.com/

.

גם הבלוג של מאיה רדזי, Mayuk, נולד אחרי שהות של כמה שנים בארה"ב. "דווקא השנים בחו"ל גרמו לי לשיתוק יצירתי מסוים", אומרת מאיה. "מרוב שפע ומגוון לא ממש יצרתי אבל הצטיידתי בהמון חומרים שמשמשים אותי היום". מאיה, מעצבת גרפית במקצועה, כותבת את הבלוג מתוך אהבה לעיצוב, יצירה ואסתטיקה וככה הוא גם נראה. היא יוצרת, תופרת, משנה ומשדרגת מאז ומתמיד ומתייחסת לבלוג כאל סוג של יומן.

"הבלוג שלי הוא המקום הקטן שלי לשתף ולהראות לאנשים שעם טיפה רצון טוב ולאו דווקא עם השקעה ענקית החיים מסביב יכולים להיות הרבה יותר יפים ונעימים. גם בביתנו הפרטי אנחנו יוצאים להרפתקאות עיצוביות והמון דברים עשינו בעצמנו תוך שילוב של רצון ליצור וללמוד תוך כדי העשייה. רבים מהם מופיעים בבלוג". במיוחד אהבתי בבלוג של מאיה את האווירה החיובית, את הצילומים ואת אינספור הפוסטים השימושיים.

הבלוג של מאיה: http://mayuk.radzis.com/

.

את עינת קיילס ארגמן פגשתי דווקא באירוע מינגלינג שהתקיים לכבוד סיכום ביקורם של קבוצת בלוגרים חשובים של עיצוב שהגיעו לסיור בן שבוע בארץ. בבלוג שלה, Design Break, שקיים כבר שנתיים, מתמקדת עינת במעצבים צעירים בתחילת דרכם. עליה תלולה בכמות הקוראים ואינספור תגובות נלהבות הביאו אותה להתפטר ממשרה קבועה ולהפוך את כתיבת הבלוג לעבודה של ממש. "זה אומר לקום בבוקר, להתחיל את מלאכת הצייד אחר כישרונות מרגשים ומיוחדים ולהעלות מדי יום פוסט חדש שמייצג את הטעם האישי שלי", היא מספרת. "אי מכורה לכל מה שקשור בעיצוב ומנסה לשתף את הקוראים בארץ ובעולם בשיגעון האובססיבי שלי".

עינת עשתה החלטה מודעת לפנות לקהל בינלאומי ולכן הבלוג כתוב באנגלית. "אני מרגישה כמו שגרירת עיצוב עבור מעצבים ישראלים מוכשרים ומאמינה שהבלוג שלי עוזר להם להיחשף בכל העולם".

הבלוג של עינת: http://www.designbreakonline.com/

.

כמו עינת, גם איריס פוגל בן-חמו מגיעה מתחום העיצוב הגרפי והיא מנהלת את Colourful Way, אחד הבלוגים המדהימים שראיתי לאחרונה. לאחר לידת בתה החליטה להישאר בבית ולשוב להתעסק ביצירה ממשית, שכוללת טכניקות שונות כמו תפירה, קולאז' וציור. מעבר לכך, ומכיוון שלמדה גם הום-סטיילינג, החלה להתנסות בחומרים שונים ולעצב פריטים מתחום עיצוב הבית. "עם הזמן התחוור לי שאני חייבת לעסוק במה שאני אוהבת באמת ולמצוא את החוט המקשר שיאחד את הכל. הבלוג, שהתחיל מהצורך לאתר מקורות השראה ולעשות קצת סדר בתשוקה האדירה שלי לאסוף עוד ועוד חומרים יפים, משמש כפלטפורמה גרפית ומילולית לחלוק את כל זה עם אנשים ולעורר רב שיח של קהילה יוצרת שוחרת יופי ועיצוב", אומרת איריס. היופי בבלוג של איריס, שערוך בטוב טעם משובח, הוא בהשראה שהוא מעניק לכל מי שצופה בו, בבחירות הנושאים הנהדרות והמוקפדות ובאסתטיקה התרבותית שלו.

הבלוג של איריס: http://colourfulway.blogspot.com/

.

על הבלוג המרתק של איילת לנדאו המליצה לי, למרות שאין כל קשר משפחתי ביניהן, מיה לנדאו (שגם אותה שווה להכיר). שלא כמו רוב הבלוגרים, איילת דווקא עוסקת בעיצוב פנים באופן עצמאי ואפילו מלמדת במכינה לעיצוב ואדריכלות.

הבלוג, Lula, משקף את אהבתה של איילת לעיצוב ואמנות והוא עוסק בנושאים מגוונים. "אני דואגת להתעדכן על בסיס קבוע בכל דרך אפשרית ובכל אמצעי תקשורת בארץ והעולם וכך לחשוף בבלוג כמה שיותר מעצבים ואמנים בדגש על יוצרים מקומיים", אומרת איילת. הייחוד הבולט בבלוג של איילת הוא מיעוט הכיתובים ולעומתם כמויות גדולות מאוד של צילומים שהם הגיבורים האמיתיים של המסרים שלה. איילת ממש כמו אוצרת את הצילומים ומביאה אינספור דוגמאות לרעיונותיה המסקרנים.

הבלוג של איילת: http://lula-ayeletlandau.blogspot.com/

לפוסט הקודם בנושא בלוגריות עיצוב
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה