חוטובלי, קבלי

מכתב פתוח לח"כ ציפי חוטובלי, שיזמה אתמול הצעת חוק שמעניקה חסינות לחיילים דתיים מפני הדחה כשיסרבו להשתתף בטקסים רשמיים בהם מתקיימת שירת נשים

30/11/2011
הילה בניוביץ הופמן קבלו עדכונים מהילה
  • RSS
» ציפי חוטובלי

מכתב פתוח לחברת הכנסת ציפי חוטובלי

כבוד חברת הכנסת,

קראתי הבוקר את הידיעה בדבר הצעת החוק שהגשת ביחד עם ח"כ יעקב כ"ץ, העוסקת בהענקת חסינות לחיילים דתיים מפני הדחה במידה ויסרבו להשתתף בטקסים רשמיים שבהם מתקיימת שירת נשים. בהסבר להצעה זו העליתם על נס את הצורך לשמור על תורת ישראל הקדושה בצה"ל, ואת החרות שיש להעניק לחיילים שומרי תורה ומצוות לדבוק בחוקי ההלכה.

כבוד חברת הכנסת, ברצוני לברך אותך על הצעה חשובה זו. אין בי צל של ספק שבין צלעותיך מפעם לב יהודי חם ושהשמירה על ציוויים כדוגמת "קול באישה ערווה" היא בראש מעיינייך. משום כך, הריני להציע לך מספר תיקונים להצעה על מנת שתהלום את רוח הצניעות שחובה על כל אישה יהודייה לשקף.

1. אני מציעה, כי לא זו בלבד שיוכלו חיילים דתיים לצאת בזמן שירת נשים מטקסים רשמיים של צה"ל, אלא גם שתינתן להם הזכות לרגום באבנים את הנשים המזמרות. אמנם הרב אליקים לבנון קבע כי שירת נשים היא בבחינת "ייהרג ובל יעבור", אך מבוטחני כי בשכנוע קל בלבד נוכל לשנות זאת ל"יהרוג ובל יעבור". ובלבד שלא ייטמאו אוזניהם של החיילים בקולן של ערוות מזמרות.

2. בכל פעם שחייל יחלוף על פניה של חיילת, תוקנה לו הזכות לשלוף בקבוק אקונומיקה ולרסס את החיילת מכף רגל ועד ראש, שנאמר "אישה היא חמת מלא צואה, ופיה מלא דם" (מסכת שבת קנב ע"א), ולחלופין לבצע בה טקס גירוש שדים מיידי, כולל הצלפות בשוט על פי הצורך, שנאמר "מרבה נשים, מרבה כשפים" (משנה אבות ב ז).

3. היות שאין מקום קדוש יותר למדינה היהודית מכנסת ישראל, יש להחיל כללים אלה גם במשכן. בכל פעם שאישה תישא נאום מעל בימת הכנסת – למשל, את, כבוד ח"כ חוטובלי -  ייצאו מיד כל חברי הכנסת הזכרים מאולם המליאה.

4. בנוסף, לא יתקיימו דיונים משותפים בוועדות הכנסת בין חברות כנסת לחברי כנסת, שהלא נאמר "אל תרבה שיחה עם האישה" (משנה אבות א ה). נשים וגברים משוחחים יחד בכנסת ישראל – אבוי לבושה! אוי לאוזניים שכך שומעות!

5. בהמשך לסעיף 4, הריני להציע כי תמשכי את הצעת החוק שהגשת במשותף עם ח"כ כ"ץ, ואשר ודאי דנת עמו לגבי פרטיה, אחרת תהיי בבחינת מדיחה לדבר עבירה, רחמנא ליצלן: "שאדם מרבה שיחה עם האישה, גורם רעה לעצמו, ובוטל מדברי תורה, וסופו יורש גיהינום" (שם, שם). ודאי לא תרצי שבשל השיחות איתך, ח"כ כ"ץ יבוטל מדברי תורה ויירש גיהינום, כבוד חברת הכנסת.

6. בהמשך לסעיפים 4 ו-5, הנני להציע כי כל חברות הכנסת יגישו את התפטרותן לאלתר, לבל נסתכן בהשמעת קול אישה, התחככות באישה או הדחה לדבר זימה וטומאה במסדרונות הכנסת. אני סמוכה ובטוחה, חברת הכנסת חוטובלי, כי כאישה יהודייה הדואגת כל כך לתורת ישראל הקדושה, תהיי הראשונה להגיש את מסמכי ההתפטרות ולסלול את דרכן של שאר המכהנות במשרה רמה זו ליצור כנסת נקייה, צנועה וטהורה יותר, שאפילו הלל הזקן היה מתגאה בה.

הנני לברך אותך ולאחל לך הצלחה רבה ביומך האחרון במשכן כחברת כנסת וכיושבת ראש הוועדה לקידום מעמד האישה. מעטות הנשים בכנסת ישראל שהצליחו יותר ממך לנצל את הזכות לייצוג הוגן ושוויוני שהוענקה להן על ידי הפמיניזם, ולהחריב אותה עד היסוד, כפי שעשית זאת את וממשיכה לעשות מדי יום. יישר כוח!

בברכה,

אישה שוות זכויות, שאין לה שום כוונה להפסיק לשיר או לקבל את התירוץ ההלכתי להדרת נשים מהשיח הציבורי ומהמרחב הציבורי.

לבלוג של הילה בניוביץ הופמן, "ואן דר גראף אחותך"
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך