ג'נדר בלנדר

הצלמת מירי דוידוביץ פותחת בפנינו את הארכיון הפרטי ובוחנת את הסגנון האנדרוגוני האהוב עליה. מהצילום הראשון של בחורה בחליפה גברית ועד לטשטוש הגבולות המגדריים המוחלט

23/11/2011
מירי דוידוביץ קבלו עדכונים ממירי
  • RSS

את מדור האופנה הראשון שצילמתי לעיתון העיר בשנות השמונים הקדשתי לנשים בחליפות גבריות. ההשראה היתה להקות ניו -וויב וניו -רומנטיקה כמו שפנדאו בלט, Visage, וכמובן דיוויד בואי שהיה תמיד ז'אנר משל עצמו. וזה היה הצילום הראשון שלי שהתפרסם בעיתון מעולם.

אחת מההשראות הכי גדולות למראה הגברי אצל נשים היא הסמוקניג של איב סאן לורן שהצהיר שאשה הכי סקסית בחליפה גברית. את תמי בן עמי ז"ל צילמתי כשהייתי בהריון מתקדם. אולי בגלל זה בנוסף לסיגריה שמתי לה ביד תינוקת ערומה.

את יוהאן, רקדן בלהקת בת שבע לשעבר צילמתי עם הדוגמנית היפהפיה הניה. הם נראו לי כמו תאומים - שני יצורים יפים ואבודים. המשכתי את הסדרה בצילום בשם התמוטטות. זו היתה רוח הדברים.

אחר כך באה סדרה יותר אגרסיבית, בגלל האישיות של פטריק, דוגמן הולנדי שצילמתי המון. בצילומים האלה שסגנן אורן דר, פטריק יחסית מתון.

את הצילום הזה יצרתי עבור פרויקט שהכותרת שלו היתה "סקסי" עבור הבושם של קרולין הררה בשם הזה, לירחון "את". מצולמת אינה -דוגמנית ישראלית נהדרת וחזקה. הפעם אני סגננתי וליאור גרין תרם תרומה מכרעת עם האיפור והשיער.

הצלם ומעצב האופנה הדי סלימן עשה מהפך בדימוי הגברי. בתחילת שנות ה -2000 הוא עיצב ל"דיור" סילואטה גברית דקה ונערית , אחרי עשור של שליטה מוחלטת של גבריות שרירית ושעירה. את הצילום הזה צילמתי בהשראתו למרות שהתוצאה רחוקה מאוד מהעבודה שלו. סגננה אלינור דביר. הצגתי את העבודה בתערוכת יחיד בגלריה אנגל ב-2008

סמי זיבק הגיע אלי לסטודיו וישר התפשט. אני מקווה שיום אחד הוא ירשה לי להציג את צילומי העירום שלו. האישיות המיוחדת של סמי מאפשרת לו ללבוש בצורה הכי טבעית שמלת מיני עם נעלי עקב ביחד עם זקן ולהרגיש בנוח.  סמי התחיל את זה בישראל ,באופן טבעי ואחר כך כל העולם הלך בעקבותיו. היום אפשר לראות גברים חסונים ושריריים על נעלי עקב של 15 ס"מ. כמו נשים הם אומרים שעקבים נותנים להם תחושה של עוצמה. את הצילום הזה סגנן אייל אזרז, והוא לקוח מתוך סידרה בשם Israeli Boys. אני עדיין עובדת עליה.

היום המהפכה הושלמה. לפעמים אני לא יודעת אם אני מצלמת בחור או בחורה. העולם נהיה יותר אנדרוגיני והגדרה מגדרית יכולה להיות אקט של החלטה. זה נכון לגבי אנדריי פז'יק וליאה טי בעולם וגם בתל אביב - סתיו סטרשקו ,אוריאל יקותיאל או ברונה ,דוגמנית מברזיל.
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך