16 תצוגות אופנה ב-3 ימים

דורית בר-אור, רוברטו קוואלי, יוסף, יניב פרסי או אלון ליבנה? מיי יגנוב את ההצגה בשבוע האופנה הישראלי שייפתח ביום שני הקרוב

16/11/2011
חן דגן קבלו עדכונים מחן
  • RSS
» יניב פרסי. עקף מעצבים ותיקים ממנו ויפתח את שבוע האופנה

תל אביב מצטרפת לניו יורק, פאריז ומילנו עם שבוע אופנה מקיף משלה, יוזמה ראשונה מזה שנים, שאולי תשים את האופנה הישראלית במקום מכובד יותר בזירה העולמית.
..

שבוע האופנה התל אביב ייתקיים במשך במשך שלושה ימים בלבד, בין ה-21 ל- 23 לחודש ולא במהלך שבוע, אבל תציג בו צמרת המעצבים המקומית וכישרונות שאולי ירכיבו את דור המעצבים הבא.
..

שבועות אופנה התקיימו בארץ בשנות השישים והשבעים והניבו סיקור עולמי ושגשוג גלובלי של מותגים כמו גוטקס ואוברזון. המסורת נפסקה בסוף שנות השבעים, כשהתמיכה הממשלתית הופסקה. מאז אנחנו מסוקרים רק במקרים של אזעקת אמת (כלומר הרבה), אך כוחות האופנה המעניינים הפועלים כאן, נותרו בצל.
...

השנה חברו אנשי העסקים מוטי רייפ ואופיר לב, למשרד התיירות, משרד החוץ, משרד ההסברה ועיריית תל אביב, כדי להראות לעולם שיש לנו עוד משהו שאפשר לייצא חוץ מטילי גראד. הם סחפו אחריהם מעצבים ידועים, כמו ששון קדם, גדעון אוברזון, אלמביקה, גלית לוי, דורין פרנקפורט, טובל'ה, ויוסף ואת דורית בר אור.
..

18 תצוגות אופנה, לא פחות, יעלו במסגרת שבוע האופנה. בכל יום יעלו שש תצוגות. כ-100 עיתונאי ועורכי אופנה מחו"ל יגיעו כדי להציץ ולהפיץ.

האירוע יפתח בתצוגת אופנה של המעצב האיטלקי רוברטו קוואלי. קוואלי הוא מעצב שנוי במחלוקת, שהגנרדיוזיות היא נר לרגליו, והוא משחרר אל המסלול שלו הרבה נשים בהדפסים חייתיים. הוא חובב ישראל וישראלים, והוא יציג כאן את קולקציית קיץ 2012 שלו, זמן קצר אחרי שהוצגה על המסלול בשבוע האופנה במילאנו.  כבוד.
//

מתוך תצוגת קיץ-אביב 2012 של רוברטו קוואלי במילנו, שתוצג בארץ. צילום: Getty Images

העיתוי הבעייתי של המיזם העמיד בפני המעצבים הישראלים אתגר - הם לא נוהגים לחשוף את הקולקציות שלהם עונה שלמה מראש ואילו חשיפה קולקציות קיץ 2012 לתקשורת הבינלאומית בסוף נובמבר, לאחר ששבועות האופנה בלונדון, ניו יורק, מילאנו ופאריס כבר הסתיימו, היא איחור אופנתי. סביר להניח כי הם יציגו קולקציות קפסולה שיעוצבו במיוחד לאירוע, או אוספים נבחרים מקולקציות שונות שכבר הוצגו בעבר.

מטרת שבוע האופנה לפי רייפ ולב, היא חשיפה ראשונית של הכוחות היצירתיים כחול לבן לעולם, בתקווה להשתלב בסדר שבועות האופנה העולמי.

יניב פרסי, שעיצוביו מוכרים כבר בעולם, נבחר לפתוח את שבוע האופנה, ובכך עקף  מעצבים וותיקים ממנו.

פרסי (33), בוגר שנקר, הוא מעצב מוערך שהתמחה תחת מעצבים כרוברטו קוואלי וג'ון גליאנו בדיור, וכבר זכה להציג פרזנטציות בשבוע האופנה במילנו . מאז 2007 הוא מעצב ומשווק באירופה, תחת השם PERSY, בסגנונו הנשי –איקוני. הקו שלו הוא מחויט דרמטי, ועם אפיל יוקרתי.
בשבוע האופנה של תל אביב הוא יחשוף את קולקציית חורף 2013 בעיצובו לקראת חדירתו לשוק המקומי.
..

דגם בעיצוב יניב פרסי. צילום: תום מרשק

אירוע מסקרן נוסף הוא תחרות בחירת מעצב העתיד של ישראל. רנואר, נותנת החסות, תעניק לנבחר הזדמנות לעצב קולקציה מיוחדת עבור החברה, שתימכר בחנויות הרשת במהלך 2012.

תצוגות האופנה יהיו סגורות ברובן לקהל הרחב, אך הן ישודרו בזמן אמת על מסכי ענק במתחם האירוע, במקביל לאירועי לייף סטייל.

בתוך הגלאם, יש גם טאץ' של צדק חברתי – "מטשטשים את הגבולות" היא תצוגה שהכנסותיה קודש "לאיגי", ארגון המסייע לנוער גאה במצוקה. מעצבי אופנה מובילים, ביניהם גדעון אוברזון, יוסף וגלית לוי  חברו ל-40 סלבריטאים כמו עיברי לידר, דנה אינטרנשיונל, יעל פוליאקוב ומיכאלה ברקו כדי לייצר קולקציה מיוחדת.  התצוגה הזאת פתוחה לקהל ועלות הכרטיסים היא 100 – 150 שקל.
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה