לשבור לפיה את השיניים

לא מעט ילדים היום הופכים ציניים טרם זמנם ונשאלת השאלה: האם לפיית השיניים יש סיכוי בעידן בו פחות מאייפון מתחת לכרית זה מבאס?

16/11/2011
מערכת סלונה קבלו עדכונים ממערכת
  • RSS
» "אין אליהו ענבים, אין סנטה קלאוס ובטח שאין פיית שיניים"

שנים רבות לפני שאנחנו הופכות לאימהות, מתגלגלות לנו כל מיני פנטזיות בראש של איך נהיה ומה נעשה עם הילדים שלנו. אנחנו מדמיינות את הפעם הראשונה שהגוזל שלנו יגיד 'אימא', את הצעד הראשון ואפילו את החיוך הזורח שלהם בפעם הראשונה שהם יצליחו לשתות בעזרת קש.

..
בין עשרת הסצנות החמודות ביותר בהן מככבים הורים וילדים, יש מקום של כבוד לפיית השניים – שן החלב הראשונה מתנדנדת, אנחנו מבטיחים לג'וניור שכשהיא תיפול, תבוא הפייה בלילה ותניח לו מתחת לכרית מתנה מקסימה וכולם יהיו מאושרים. איזו אידיליה!
..
ועכשיו לטוויסט הטראגי בעלילה. היום ילדים בני חמש או שש שמתחילים לאבד שיני חלב לטובת שיני בשר, מאבדים עוד בתקופת יובל המבולבל שלהם את התמימות. אגדות על פיות השיניים? פחחעע.. מבחינתם, ספרו על זה לפעוטות שעוד רואים את ערוץ הופ, אבל בטח שלא להם, ששולטים בערוץ דיסני וניקולודיון ומכורים לבוב ספוג ופיניאס ופרב.
..

"אני לא מאמין שאת מוכרת לי את השטויות האלה על פיית השיניים", אומר לי הבכור בבוז כשאנחנו מגלים שהשן התחתונה הראשונה שלו מגלה סימני אי יציבות, "אין אליהו ענבים, אין סנטה קלאוס ובטח שאין פיית שיניים". הוא מבהיר חד וחלק.
..

"תשאל את רופאת השיניים", אני מתגוננת ושוכחת שהיא 'המכשפה הרעה' בסיפור שלנו, לאחר שהסבירה לו שייתכן שהיא תאלץ לעקור את שן החלב השחוקה כדי לפנות מקום לשן החדשה שהחלה לבצבץ מתוך החניכיים כקרחון ענקי ובוהק. "אז אם יש", הוא מאתגר אותי, "את יכולה לדאוג שהיא תביא לי אייפון" הוא מגחך. איך יכולתי לשכוח אם יש לי עסק?!..

מוח תאב מתנות

ליבי, ליבי עם פיית השיניים. האם היא הפכה לבלתי רלוונטית בימינו? לשמחתי, אני מגלה שלא. בערב, בשעת ההשכבה אני מגלה שהקטנה, בת הארבע, מחטטת בפיה באינטנסיביות. "כואב לך משהו", אני מיד מעלה את רף הפאניקה. היא שולחת אליי חיוך תחוב בשמונה אצבעות רטובות. "אני מנסה לראות אם אני יכולה לתלוש לעצמי איזה שן", היא אומרת ואני מלבינה. "אני רוצה שפיית השיניים תבוא לבקר אותי הלילה" היא מסבירה. וואו, איזו מסירות. אני מיד תופסת אותה לשיחה של עשרים דקות שבה אני מבהירה שהפייה מגיעה רק לילדים שהשיניים שלהם נופלות באופן טבעי. אני לא בטוחה כמה ממה שאמרתי נקלט במוח תאב המתנות שלה.
...

לפני השינה אני והבעל מתחבטים אם כשיגיע הזמן, עדיף להטמין מתנה נוספת, צנועה כמובן, גם תחת הכר של האחות המתוסכלת. בסופו של דבר, עם כל הכבוד לפיית השיניים, עלינו מוטל התפקיד של שמירת שלום הבית.
..
כמו תמיד, אני בעד לכופף מעט את החוקים והוא חושב שאני מפנקת אותם יותר מידי. אבל כשאני מתחילה להגן על עמדתי בשלל נימוקים חינוכיים והומאניים, הוא חותך אותי בחדות. "זה לא שיש לי משהו נגד פיית השיניים", הוא מבהיר בעודו מפנה את הגב, "אלא שיש לי דייט לוהט עם פיית השינה". צודק. כשאתם הורים לשלושה ילדים אנרגטיים, המתנה הכי אטרקטיבית היא שנת לילה טובה ואת זה שום פייה לא יכולה לתת לכם במתנה. זה משהו שצריך להלחם עליו כל לילה מחדש.
..

צילום: Thinkstock
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה