כביסה, חצי כביסה

הוצאות בלתי מבוקרות לטובת הפנטזיה של בדים צחורים וספוגי בושם, הן האויב. ילדים צריכים ללבוש בגדים שנעים להם בהם, ולא מדי יום א' של פנימיית בנות

13/11/2011
אביבית משמרי קבלו עדכונים מאביבית משמרי
  • RSS
» ThinkStock

כבר עסקנו פעם בניקיון כללי בבית, אבל הפעם נתמקד בכל מה שקשור לניקיון הבגדים שלכם (ובעיקר של הילדים).

המכונה: איך בוחרים מכונת כביסה? יש המון גורמים להתחשב בהם, אבל לעניין החיסכון די אם תיקחו בחשבון את עניין הכמות והגודל. מכונה לא מחליפים כל שנתיים, ולכן אם אתם זוג שמתכנן ילדים מתישהו, כדאי שלא תקנו את הכי קטנה. זכרו שכל הולדת ילד מגדילה את חשבון המים והחשמל, כמו גם את כמויות הסדינים, חיתולי הטטרה וכיסויי העגלה, שצריכים מענה דחוף מהיום למחר.

תדירות: בשלב הראשון אין ברירה ומפעילים מכונה כל יום. כשהילדים כבר לא ינוקות ובגד מחזיק עונה-שתיים ולא חודש, עדיף לעשות בחירה ערכית: להשקיע במלתחה גדולה יותר ולהצטרך לכבס פחות.

תוכניות כביסה: עברו על החוברת הבלתי אפשרית של היצרן, וסמנו לכם 2 אופציות. הקונבנציונלית: 60 מעלות בלי שטיפה מוקדמת, בה תשתמשו תמיד. ותוכנית יום הדין: 60 מעלות עם שטיפה מוקדמת, לכביסה ממש מלוכלכת. ב-90 מעלות משתמשים בערך רק אם צריך לטשטש ראיות של רצח.

הפעלת מייבש: אחרי לידה את זוכה בפטור גורף מתליית כביסה ורשאית להפעיל מייבש כל הזמן. מרגע שחוזרים למסלול, אני נוהגת לתלות את הכביסה כולה בשמש (שתורמת להלבנה ולחיטוי), או במקרה של חוסר זמן, לתלות סלקטיבית: אם תתלי רק את 3 המגבות העבות או את הציפה הגדולה שהיו במכונה הזו, ותכניסי למייבש רק את שאר תכולת המכונה, תחסכי זמן מייבש רב במינימום מאמץ.

חומרים: אני משתמשת בג'ל כביסה אקולוגי, אבל לא אמליץ עליו כאן כיוון שהוא לא זול במיוחד. מה שהייתי רוצה להציע לך, המקפידה על חיסכון, זה להבליג על התשדירים המנסים לשכנע אותך שכתמים הם האויב. הוצאות בלתי מבוקרות לטובת הפנטזיה של בדים צחורים וספוגי בושם, הן-הן האויב. ילדים צריכים ללבוש בגדים שנעים להם בהם, ולא מדי יום א' של פנימיית בנות. בחרי באבקה/נוזל כביסה פשוטה וטובה ברמת מחיר בינונית, בלי ניחוח דומיננטי (אפם הרגיש של תינוקות עלול לסלוד מניחוח חזק מדי). ובמקום מרכך כביסה את יכולה למזוג חצי כוס חומץ סינתטי לתא המתאים.

כתמים: אני ודאי לא אמליץ לאמא טרייה להשקיע את הדקות היקרות שלה בהסרת כתמים בתכשירים למיניהם. תחת זאת, כל סינור מטונף ברסק ירקות, וכל חיתול מוכתם בפליטות/הפרשות, שימי מייד בכיור האמבטיה, פתחי עליו זרם מים קרים(!) לכמה שניות, וזהו (מים חמים מקבעים כתמים ממקור אורגני). השאירי שם עד הפעם הבאה שתבקרי באזור. כשתפעילי את המכונה פשוט זרקי את הפריט פנימה – גם כתמים עקשניים כבר יהיו עייפים וייכנעו בקלות רבה יותר. ואם את ממש חייבת לשפשף כתמים לפני כביסה, החזיקי בבית את ה"סינטבון" הישן והטוב, שעושה עבודה נהדרת במחיר מינימלי ובלי פוזות.

טיפים לבחירת מכונת כביסה:

http://www.wisebuy.co.il/ArticlePage.aspx?AID=241&PcatID=480

הורים לבת מתבגרת? אולי יעניינו אתכם הכתבות הבאות
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה