למה אני לא מוצאת עבודה?

מחפשת עבודה? על חשיבות המיקוד בחיפוש עבודה, וכמה אפשר ללמוד ממנו וגם בחינה עצמית קלה שתבהיר אם יש בעיה

06/10/2011
נירית גלר ג'מילי קבלו עדכונים מנירית
  • RSS
» נירית גלר ג'מילי

חלק ב' של טור קודם, למה את לא מוצאת עבודה?

אתי לא עובדת כבר שנה, לאחר שיצאה לפנסיה מההוראה מרצונה ולשמחתה הרבה.

אתי יודעת שיש לה כישורים רבים, אך כששאלתי אותה מה היא מחפשת קיבלתי רשימה ארוכה,כאורך הגלות של תפקידים שיכולים לעניין אותה, ולא שיש קשר בין התפקידים (גם לא קשר בין המיומנויות שנדרשות). כשביקשתי לראות את קורות חיים היא הציגה לי שלושה נוסחים אך כולם בלי יוצא מהכלל היו נוראים.

ובאשר לשימוש בנטוורקינג - כשהיא לא מבינה מה היא מחפשת, איך מישהו יכול באמת לעזור לה? שעה אחת ואתי הבינה – אתי הבינה את חשיבות המיקוד בתחילת תהליך של חיפוש עבודה.

כשהיא תתמקד רק אז תתפנה להכין כמה נוסחים של קורות חיים, ובמקביל להכין "נאום מעלית". אתי אמנם עדיין לא מצאה עבודה, היא הייתה בפגישה רק בשבוע שעבר, אך כבר רשמה לי בסוף הפגישה – "לא האמנתי כמה אפשר ללמוד בשעה...אני עובדת על המיקוד מה באמת רוצה, כבר קיצרתי וערכתי משמעותית את הקו"ח.... ועובדת על "נאום המעלית" שלי...".

הסיפורים הם רבים ומגוונים, לכל מחפש עבודה יש איזה קושי שמייחד אותו. ישנם מחפשי עבודה שמתמודדים עם הקושי הזה בקלות, מתגברים עליו ומוצאים בקלות עבודה, ויש כאלה שהקושי הזה מוריד אותם שאולה. אז מה בדיוק הקושי שלך? איך את מצליחה להתמודד עם הקושי הזה?

שאלון לבחינה עצמית

הוראות למילוי שאלון - קחי דף ורשמי לפנייך את התשובות

1. כמה חודשים את מחפשת עבודה?

2. כמה קורות חיים הפצת?

3. האם את שבעת רצון מכמות הפגישות שקורות חייך ייצרו?

4.האם האנרגיה שלך, הביטחון העצמי, החיוניות והחינניות עדיין באותה רמה בה היו כשהתחלת את חיפוש העבודה?

בסיום השאלון קראי את התשובות. וסמני כן/ לא לשאלה הבאה

5. האם יש לך בעיה בחיפוש עבודה?

רק את יכולה לדעת את התשובה, וכדי לדעת את התשובה את צריכה לקרוא שוב את התשובות שרשמת.

אז נכון, שהמשק לא מאיר פנים, ועדיין כמעט ואין משרות מתאימות שמתפרסמות, אך אם מחר תתפרסם המשרה שאת מחפשת, האם את מוכנה באמת? האם הפעם תגיעי אחרת מהפעמים הקודמות? האם יש לך בעיה?

לא תמיד זה המשק/ החופשה/ החגים, לפעמים זו בעיה שעלייך לפתור. לפעמים זו בעיה קטנטנה, שבקלות את יכולה לפתור, ולעיתים אף בכוחות עצמך. אך אם את לא מצליחה לעשות זאת בכוחות עצמך – פגישה אחת עם איש/אשת עשויה לעזור לך להבין מה הבעיה.

תסתכלי לאמת בפנים, כל טיוח של המציאות יאריך לך את זמן חיפוש העבודה.

זכרי, שככל שתקופת חיפוש העבודה מתארכת,האנרגיה צונחת, החיוניות מתעמעמת, הברק בעינים שכל כך חשוב בראיונות עבודה נעלם לו לאיטו,ולרוב גם הביטחון העצמי נוחת.

ככל שתקדימי לאבחן את הבעיה שלך, ככל שתצליחי לאבחן שיש לך בעיה, כך תשפרי את חיפוש העבודה,תקצרי משמעותית את זמן חיפוש העבודה, ותחסכי מעצמך חודשים של תסכול וחוסר הכנסה.

הלוואי שתהא זו שנה מבורכת,שנה של בריאות טובה, אהבה אמיתית ותעסוקה מספקתֱ

נירית גלר ג'מילי – MA- יועצת ומאמנת תעסוקתית

IN&OUT – קידום אמהות במציאת עבודה (NIRIT4M.CO.IL)
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה