מתנות לכיסים עמוקים

לבעלי כיסים עמוקים, מתנות לחג מזירת האמנות: נלי אגסי, מאיה אטון, הילה לולו-לין ואחרים, במחירים המתחילים מ1800 ש"ח

25/09/2011
דנה גילרמן קבלו עדכונים מדנה
  • RSS
» נלי אגסי

יש רגעים שבהם אשתי חוששת לחשבון הבנק שלי. אחד שכזה היה לפני יומיים, כשקיבלתי מהסדנה לתחריט בכברי מייל המודיע על "חגיגת מחירים". אז  נכון שבדרך כלל כותרות שכאלה, שמזכירות את הפרסומות של המשביר לצרכן, קצת מרתיעות. מה לאמנות ולעולם הצריכה? (ברור שאמנות כבר מזמן הפכה למוצר צריכה).

אך מי שביקר לאחרונה בסדנת התחריט שבצפון הרחוק ישר מעלה בדעתו את סל המוצרים שהיה רוצה למלא אילו רק היה יכול. כמובן שאני הייתי קונה הכל לעצמי אך ברור שאנשים נדיבים יותר יכולים למצוא כאן מתנות נפלאות לחג. והפעם זה ממש אפשרי. על פי אותו מייל חגיגי המחירים ללא מע"מ ובנוסף יש 10 הנחה כך שמדובר ב-26% הנחה.

למשל מה היה כולל סל המוצרים שלי (כל המחירים אחרי הנחת המע"מ ולפני הנחת 10%)?

1. תיק האמן, "אחרי שהרחתי את שושנת הדבש", של חן שיש שראה אור לאחרונה. הוא כולל 15 תחריטים במהדורה של 30 עותקים ויש בו את הנוגות, העדינות, החמלה והפיוטיות שאופייניים כל כך לעבודותיה. מחיר: 13 אלף שקל

חן שיש, "אביבה פיראטית", 2011 (אחד מ-15 תחריטים)

2. "חבל" של מאיה אטון: אמנות מעט חידתית אך יש משהו בכלים ובאובייקטים המשורטטים שלה, שמטשטשים את ההבדל בין פנים לחוץ, בין כלי עבודה לבין גוף, בין עולם קר ומנוכר לעולם פנימי מלא רגש. מחיר 1,800 שקל

מאיה אטון, "חבל", 2009

3. "אשת החתול" של סשה סרבר, שמרבה לייצר גיבורי על היברידיים: דמויות הרשומות בוירטואוזיות ויוצרות שילוב מרתק בין מיתולוגיה ומדע בדיוני, תולדות האמנות וקומיקס. מחיר: 9,000 שקל.

סשה סרבר, "אשת החתול", 2010

4. "יום שישי בלילה" של ארז ישראלי נוצר ביחס לתערוכתו "יום שישי" שהוצגה בגלריה גבעון ובמרכזה שולחן שישי ערוך, שקפא בזמן, בביתה של משפחה יהודית בגולה. במרכז התחריט, בעל אותו השם, מופיע הטנק. שם התחריט, כשם התערוכה, יוצר חיבור מורכב בין אותה משפחה יהודית שנספתה בשואה לבין החברה הישראלית היום. מחיר הגרסה הקטנה 2,300 שקל. הגדולה 18,000 שקל.

ארז ישראלי, "יום שישי בלילה", 2009

5. התחריטים של הילה לולו לין הם תערובת של חמלה ואימה. העשייה האובססיבית מייצרת דימוי תמים וקסום ויחד עם זאת מעורר לעתים רתיעה. נקבים ולבבות, איברי גוף פנימיים וטקסטים בשפות שונות. עשייה מורכבת ומרובדת, לא מפוענחת, שקל למצוא בה עניין שוב ושוב.

מחיר 1,800 שקל.

הילה לולו לין, "לב קטן", 2009

6. התחריטים של נלי אגסי הם חושניים ונשיים, רגישים ומעוררי חמלה. כזה הוא "כברי 2007", במרכז העבודה דמות נשית, חסרת פנים. שמלתה הארוכה מגביהה אותה, ואולי היא בכלל צפה חסרת אחיזה, תלושה, משוחררת מכל עוגן. מחיר 2,800 שקל.
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה