בילויי השבוע 22-29.9

שבוע קצר לפני ערב רה"ש, והוא גדוש אירועים אטרקטיביים: יוסי אלפנט, נינט טייב, דודו טסה, אמנות ועוד

22/09/2011
בתיה גלעדי קבלו עדכונים מבתיה
  • RSS

בשבוע הבא כולנו נתכנס סביב שולחן חג עם בני המשפחה ונחגוג את ראש השנה, אבל רגע לפני, בין קניות החגים והמתנות למארחים אולי נצליח למצוא קצת זמן לעצמנו וליהנות קצת באיזו הופעה טובה, תערוכה או דיסק טוב. הערב למשל (חמישי ה 22.9) יתקיים בבארבי בתל אביב המופע "כמה יוסי" -  מופע מחווה לזכר 20 שנה למותו של יוסי אלפנט - מוזיקאי, יש האומרים מחונן (למשל אני) שהתמוטט על במת מועדון הלוגוס בתל אביב והשאיר כמה מנקודות הציון החזקות ברוק הישראלי (להקה רטורית, הלם כרך, החברים של נטאשה, למה פיל?, הפליטים, הרווח שבין, מאמי ועוד). בין המשתתפים בערב הזה, האמנים שעבדו איתו וגם כאלה שלקחו משהו מהמורשת שלו כמו אהוד בנאי, ברי סחרוף, ארז לב ארי, דן תורן, קוואמי, נעם רותם, מיכה שטרית, יובל בנאי, ורד קלפטר, לילה, שלומי ברכה ועוד, כשעל הניהול האומנותי הופקד יואב קוטנר.  אם לא תצליחו לרכוש כרטיסים, תוכלו להאזין לשידור החי של המופע שיועבר ברשת ג'.

עוד הערב: נינט טייב במופע חשמלי יחד עם להקת רוקפור על במת האוזן בר בתל אביב, דודו טסה יופיע פעמיים בסוף השבוע הזה,  פעם אחת הערב (חמישי) בלגנסקי בר בנתניה, פעם שנייה מחר בצהריים בזאפה ת"א, ואם עדיין לא ראיתם אותו בהופעה, כדאי לכם לעשות זאת. מאיר בנאי יופיע בתרבותא ביקנעם עם המופע 'כמו אגם רוגע', גם אביב גפן ייתן שתי הופעות בסוף השבוע, האחת הערב באמפי שוני והשנייה מחר (שישי ה 23.9) בחורשתא שלמרגלות טבעון וערן צור יופיע בשישי באוזן בר בתל אביב.

ואם אתם גרים בדרום הארץ או נופשים באילת, במוצ"ש ה 24.9 עידן רייכל בהופעה עם נגנים רבים ושלוש אורחות מחו"ל (מאיירה אנדרדה, קארן בריגס ו-Montlafi Raeber Elnorah) ואם לא תדרימו עד שם, אפשר לראות את המופע גם ביום שני ה 26.9 בבית האופרה – המשכן לאמנויות הבמה בתל אביב. באותו ערב  (שני ה 26.9) יתקיים בבארבי  המופע Come Together ערב הופעות לזכרה של אלה דן ז"ל  שנהרגה ב"דרך המוות" בבוליביה כשטיילה עם בן זוגה. בערב יופיעו הג'ירפות, הדג נחש, אביב גדג', המג'יקל מיסטרי טור, שמֶמֶל, דיה רז, תומר ממיה, ירמי קפלן, שי נובלמן ועוד וההכנסות הן קודש לקרן על שם אלה דן בחוג לתיאטרון של אוניברסיטת תל אביב. כרטיסים אפשר להזמין כאן.

כימיה, מדענים וילדים

והנה פעילות שיכולה להתאים לכל המשפחה וגם תעשיר את הידע שלכם, הערב (חמישי ה 22.9) יתקיים ליל המדענים השישי, בו כל מוסדות המחקר והמדע ברחבי הארץ את שעריהם לכל המשפחה, ומציעים מפגשים בגובה העיניים עם מדענים ומדעניות, סיורים במעבדות, הרצאות, סדנאות חווייתיות, הופעות קסומות, הפעלות ופעילויות מגוונות . כשהשנה יתקיימו האירועים בסימן "הכימיה בשירות הקהילה", לרגל שנת הכימיה הבינלאומית שהוכרזה על ידי האו"ם. כל הפרטים על כל האירועים נמצאים באתר האירוע, ויש מה לראות.

אם עדיין לא שלחתם שנות טובות, אולי תקבלו רעיונות בתערוכת שנות טובות במוזיאון העיר חיפה המציגה מאות כאלה החל מתחילת המאה הקודמת ועד ימינו. אחרי התבוננות באגרות המצויירות והמושקעות, הסמס יראה לכם קר להפליא.

חטאים וקדושה לפני החג:

בגלריות קונטמפוררי בתל-אביב, מוצגת התערוכה "קדושה-קדשה-קדישא – נשים בחטא ובטומאה", המאגדת בתוכה היבטים שונים שנבחנו בעבר בתערוכות שונות, אך הותירו את שאלת הנשים העוסקות בחטא ובטומאה כשאלה פתוחה, בוחנת סימני זיהוי יהודים-תנכיים-ישראלים, אך גם נשיים ארכיטיפים אוניברסאליים כמו האיסור על אישה ליצור, להתענג ו"לחיות". קדושה - על שום היותן נשים המשחקות עם דימוי הבתולה והענווה, קדשה - על שום עיסוקן בגוף, במין, בשפיכה, כליאה ועינוג, וקדישא -  על שום הקריסה והמוות המגיעים כתוצאה מן העודפות החומרית והגופנית. התערוכה תוצג עד ה- 20.10.2011 הרצל 117, תל אביב.

במוזיאון לאמנות ישראלית ברמת גן נפתחת בשלישי, ה27.9 תערוכה מסקרנת: אוסף יצירות האמנות של חברת רנו אשר מכיל למעלה מ-300 יצירות, ביניהן ציורים, פסלים, רישומים ומייצבים אדריכליים מכ-30 אמנים חשובים מצרפת ומכל העולם, האוסף נבנה במשך פחות מ-20 שנה, משנת 1967 עד שנת 1985.האוצרת: אן הינדרי.

תערוכת האוסף הוצגה על ידי רנו במוזיאונים חשובים לאמנות באירופה. לאחר מכן, נשארו חלק מהיצירות אצל האמנים, וחלק אצל החברה, וכך, בהדרגה, נוצר האוסף. רוב האמנים שנבחרו על ידי רנו משנת 1960 והלאה לא היו מוכרים מחוץ למעגלים המקצועיים, אך כיום כולם הפכו לשמות גדולים בתולדות האמנות המודרנית. ביניהם ניתן למנות את חואן מירו, ארמן, פייר אלשינסקי, ז'אן דובופה, ויקטור ואסרלי, ז'אן טינגלי, ארו, טאקיס, רוברט ראושנברג, סאם פרנסיס, אנרי מישו – כל אלה יוצגו במוזיאון, עד ה27.12.

ובין כל אלה, נסו למצוא זמן להירגע עפ האלבום החדש של נקמת הטרקטור או שוטטו ביוטיוב בין השירים להקת REM שהודיעה על התפרקות. אחרי הכל, בשבוע הבא מגיע החג ואיתו הלחץ אבל גם הרבה אירועים והופעות חדשים, הישארו עמנו.
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה