ויהי עור

טכנולוגיית אנטי אייג'ינג חדשה מבוססת על מצב עור הפנים של האסטרונאוטים של נאס"א. קבלו את הדור הבא של הטיפולים הקוסמטיים

18/09/2011
מערכת סלונה קבלו עדכונים ממערכת
  • RSS
» טיפול מרגיע וחדשני, צילום: thinkstock

לאורך ההיסטוריה כולה שאפו נשים להראות צעירות ויפות יותר. טיפולים קוסמטיים דווחו עוד בימי התנ"ך שעה שהמלכה אסתר וחברותיה טבלו שישה חודשים בספא של שמן המור כדי למצוא חן בעיני המלך אחשוורוש. המלכה קליאופטרה טבלה באמבטיות חלב כדי לשפר את מראה עורה והחמאם התורכי, שהגיע גם לאירופה במאה ה-19 כלל טקסים של פילינג, עיסוי ושפשוף העור.

העיקרון נשמר אבל הטכניקה – השתנתה כליל.

דמיינו לעצמכן פרוז'קטור אצטדיונים גדול המורכב מ-2,000 נורות קטנטנות הנדלק לפתע מולכן משל הייתן ביונסה בשיאה של הופעה וקבלו את הדור הבא של הטיפולים הקוסמטיים.

מדובר במכשיר חדשני ומתקדם הנקרא Serenity ופותח על ידי חברת "היפריון" הצרפתית שהחלה לפעול בישראל.

טיפוח מהחלל

הפיתוח מבוסס על טכנולוגיה שמקורה בסוכנות החלל האמריקאית נאס"א. לאחר חזרתם של האסטרונאוטים ממשימות ארוכות בחלל, האחראים על בריאותם הבחינו שתאי העור בגופם אינם מתחדשים בקצב טבעי כמקובל בכדור הארץ עד שניתן להבחין במראה של עייפות העור. בדיקת הנושא העלתה שמקור הבעיה היא בהיעדר החשיפה לשמש שמעודדת את התאים להתחדש.

כדי לספק לאסטרונאוטים מענה להאטה בחידוש התאים, פותחה טכנולוגיית ה- LED שיוצרת גלי אור במטרה לעודד את גרעין התאים לבצע חידוש באופן טבעי. הטכנולוגיה משמשת למגוון רב של טיפולי עור מתקדמים ביניהם שיפור מרקם העור, יצירת אחידות לטקסטורה וגוון העור, הפחתת סימני הזדקנות בעור הפנים וטיפול באקנה.

מכשיר קוסמטי המבוסס על מסקנות נאס"א

עישון, שינויים הורמונאליים, נזקי שמש וזיהומים שונים באים לידי ביטוי במראה העור. הטכנולוגיה החדשה משמשת לטיפולי אנטי אייג'ינג כתוצאה של חידוש תאי עור הפנים ותאי השומן, טיפול באקנה, חיטוי העור וזירוז החלמת פצעים.

ניתן להבחין בתוצאות הטיפולים מיד לאחר הטיפול הראשון. הטיפולים נחשבים למתקדמים, בטוחים ויעילים ביותר כיום, כשהם מתאימים לכל גווני העור ויעילים בכל עונות השנה.

Serenity now

הטיפול מתבצע בישיבה או בשכיבה, תדרי האור שמופקים מהמכשיר יוצרים גוונים משתנים ותחושת חמימות המעניקות למטופל תחושת נינוחות, רגיעה והפגת מתחים.

היתרון של הטכנולוגיה עבור הפועלים בתחום היופי והאסתטיקה, הוא שהמכשיר מבצע את הטיפול בעצמו כשהוא פולט תדרי אור משתנים. כך מכוני יופי וקוסמטיקאיות יכולים להעניק את הטיפול ללא צורך בכח אדם נוסף ובמקבל להתפנות לתת שרות למטופל נוסף.

הטיפולים נחשבים למתקדמים, בטוחים ויעילים ביותר כיום, לא קיים חשש לכוויות מהטכנולוגיה והטיפול מתאים לכל גווני העור ויעיל בכל עונות השנה. אף ניתן לבצע טיפולים בטכנולוגיית LED מספר פעמים באותו שבוע, כשלא נדרש זמן התאוששות של המטופל.

כדי להתחיל בטיפול, סיפרה הנסיינית שלנו, נשכבים על מיטת טיפולים בעיניים עצומות ועליהן מדבקות וכיסוי עיניים למניעת סנוור. מצמידים לאוזניים אזניות עם מוזיקת ניו אייג' מרגיעה.

2000 נורות הלד המרכיבות את המכשיר מוציאות שלושה אורכי גל:

אינפרא אדום באורך 880 ננומטר מחמם את העור ויוצר הגברה טבעית של זרימת הדם ועוזר לניקוז הטבעי הלימפטי. מתאים בעיקר לטיפולי אנטי אייג'ינג.

אורך הגל האדום השני הוא 625 ננומטר האחראי על זירוז ייצור הסיבים האלסטיים ומעודד את ייצור הקולגן והאלסטין.

הגל השלישי צבעו כחול ואורכו 470 ננומטר. הוא משמיד את חיידק האקנה P והוא אנטי בקטריאלי. בטיפול ספציפי נגד אקנה משלבים חומר שנקרא פרפרין ובשילוב החשיפה לאור הוא משמיד את החיידק. האור הכחול גם נחשב למרגיע.

תכנית הטיפול הסטנדרטית היא בת 45 דקות ומשלבת את כל שלושת אורכי הגל. הטיפול לא פוגע בשום דרך, אין לו תופעות לוואי, הוא אינו יוצר כוויה ולא מלווה בעקצוצים או אדמומיות.

המכשיר נמצא בשימוש אצל קוסמטיקאיות ודרמטולוגים ומומלץ ללכת על סדרה של 12 טיפולים על בסיס פעמיים בשבוע ובמקרי אקנה בתדירות גבוהה יותר.

מחיר כל טיפול הוא 300 ש"ח. החיסרון של הטיפול הוא בעובדה שהוא מחייב סדרה ובעצם לא מרגישים ולא רואים כלום אחרי טיפול בודד. יחד עם זאת מדובר בטכנולוגיה חדשנית שמאומצת גם בעולם הרפואה והמדע בכלל. הטכנולוגיה מתאימה במיוחד למי שאוהבת סדרות טיפול ולא אוהבת מגע וקרמים.

>> לאתר החברה
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה