מסיבת גרוב חינמית

טל עירוני מביאה לכם הפעם במדור המוזיקה החינמית וחוקית להורדה, ישראלית גרובית ומצוינת, פארטי און

13/09/2011
טל עירוני קבלו עדכונים מטל
  • RSS
» טרי פויזן, צילום: יח"צ

לא, עדיין לא התקיימה המסיבה שעליה כתבתי בפוסט הקודם, אוטוטו זה קורה.

עכשיו הודיעו לי שאני גם סוגרת את הארוע וחשבתי שמאחר ומגיעים המון אנשים מחו"ל, כדאי לסגור ברצף ישראלי ולעשות קצת כבוד לאמנים מבית, (ואולי לעשות לחברים קצת געגועים כדי שיחזרו כבר).

אז הנה חלק מהבחירות שלי לפינאלה הגדול.

טרי פויזן

ללא ספק אחת הלהקות הכי שוות שיצאו מכאן, יבוא משובח של מוזיקה כיפית ולוק מהמם.

אם חס וחלילה אתם עדיין לא מכירים אז הגיע הזמן. הם שרות בעברית אנגלית וצרפתית, יש להם את גילי סער ההורסת והמוזיקה שלהם כל כך כיפית שחייבים לרקוד ולהשתולל.

הלהקה הוקמה ב2003 ומאז שינתה את ההרכב. כיום היא כוללת חוץ מסער גם את לואיז קאהן, סיוון מלר, עידן גרייף, אנה לנדסמן ואיסר טננבאום. ניתן לשמוע את המוזיקה שלהן בדף מיי ספייסולהוריד כאן את האלבום הראשון שלהם.

ואם תהיתם איזה שיר אני בחרתי, אז כמובן שקומסי-קומסה.

קותימן

קותימן הוא אחד האנשים שגורמים לי להיות גאה להיות ישראלית ולהביט בבוז באלה שמפקפקים בכשרונות שיש כאן. אי אפשר לתאר אפילו כמה הבחור הזה מוכשר ובכל פעם שאני משמיעה אותו למישהו אני נהנית מהמבטים המופתעים, של – וואו! מה זה הדבר הגאוני הזה?!

אני לא רוצה להכביר במילים כי יש מצבים בהם המוזיקה צריכה לדבר אז ממש בקצרה: שמו האמיתי הוא אופיר יקותיאל, הוא עושה Fאנק, רגאיי, אפרוביט – משהו פסיכדלי לחלוטין.

אחד הפרוייקטים שלו Thru YOU נבחר על ידי הטיים מגזין כאחת מחמישים המצאות השנה ב2009.

בשנת 2011 הוא זכה יחד עם רונן סאבו בפרס אקו"מ על האלבום "מה אעשה עכשיו". הוא אלוף בשיתופי פעולה מרגשים ובקיצור, פשוט תקשיבו. השיר הזה הוא שיתוף פעולה עם אלרן דקל ואני מזהירה, זה ממכר!

פאנקשטיין

ואם כבר באלרן דקל עסקינן, אז ברור שאין מסיבה בלי פאנקנשטיין! ובאנגלית - Funk'n'Stein The Band.

הלהקמה הוקמה כלהקת קאברים על ידי אלרן דקל וגורי אלפי בשנת 1998 והתפתחה ללהקה שמייצרת חומר מקורי, Fאנקי ומשובח, מוציאה אלבומים מקסימים וההופעות שלהם...אם טרם הייתם, הן פשוט חובה, מסוג הגרוב שנותן אנרגיות לחודשים שלמים.

ההרכב היום מונה את אלרן דקל, טל תמרי, צפי ציסזלינג, שי חמני, עמית שגיא, שלומי אלון, יאיר סלוצקי ואלון פרימן. וכמו בכל להקה שיש בה הרכב כל כך גדול ומוכשר, קשה להתעלם מכמה שכיף להם ביחד ועד כמה הכיף שלהם מדבק.

תציצו באתר המקסים שלהם ובמייספייס ומובטח לכם יום חיובי במיוחד!

הבחירה שלי למסיבה הוא השיר פאנקי מישן וכאן תוכלו להוריד אותו.

IDAN K. AND THE MOVEMENT OF RHYTHEM

ואם נמשיך עם הרכבים גדולים, (ככה זה די.ג'ייז, חייבים חיבורים), אז אני מאד גאה להכיר לכם הרכב יוצא דופן, מרגש וגרוב הורס.

IDAN K. AND THE MOVEMENT OF RHYTHEM. עידן הוא למעשה עידן קופרברג, פרקאשניסט, תקליטן ועוד המון דברים שאי אפשר להכניס לקופסא. ההרכב שלו מונה 12 אנשים ובדיסק עצמו השתתפו 32 אמנים ישראלים ובינלאומיים! המוזיקה מושפעת מאפריקה, קובה, Fאנק ועוד כל כך הרבה דברים שבאמת חבל לכתוב וכדאי פשוט להקשיב.

הם הופיעו בעבר בפסטיבל הג'ז באילת ובעוד מקומות שווים, אפילו תפסתי אותם עושים שמח במאהל ברוטשילד. כדאי מאד לבדוק מתי ההופעה הבאה כי זאת חוויה שלא תרצו להפסיד. תציצו בערוץ היו טיוב שלהם בהופעות ותבינו על מה אני מדברת.

בלינק הזה תוכלו להוריד את השיר CHANGE GOT TO COME בחודש הקרוב. אל תפספסו כי יש רק מאתיים הורדות ואני ממליצה מיד אחרי שתתאהבו לקנות את הדיסק ולהזמין כרטיסים להופעה הבאה.

נקמת הטרקטור

את נקמת הטרקטור אין צורך להציג, רק אומר שסוף סוף אחרי שמונה שנים שהוציאו לנו את הנשמה, יצא החודש אלבום חדש בשם "נשאר רק לרוץ"!

כשזה מגיע לאבי בללי אני בכלל לא חושבת פעמיים, הבן אדם גאון וכל מה שהוא עושה זאת יצירת מופת.

אבל הפעם, בשביל המסיבה שלנו, אני חוזרת אחורה המון המון שנים לאלבום הראשון  ולשיר "אדון הסליחות" עם כאב הראש המשעשע של יואב קוטנר והקצב הזה שהופך את השיר לאחד כזה שגורם לך לקפוץ כמו בן 16 ולהשתולל כאילו הגיל לא עשה את שלו.

תוכלו להוריד כאן:

מיכה שטרית

ואחרון חביב, עוד אמן ענק שאין צורך להציג, מיכה שטרית. גם הוא הוציא השנה אלבום חדש שנקרא פשוט "מיכה שטרית".

לצערי הוא לא פעיל ברשת ואפילו דף האוהדים שלו מנוהל על ידי אדם הטוען שהוא לא מכיר אותו בכלל.

לקח לי דם יזע ודמעות למצוא את ההורדה הזו אבל הוא שווה את זה.

גם כאן אני הולכת אחורה, לאלבום "מסמרים ונוצות" ליצירת המופת "אינתי עומרי". פשוט לא יכולה לדמיין מסיבה בארץ בלי השיר הזה, תורידו כאן.

מבטיחה לעדכן אחרי המסיבה ולהביא לכם עוד מתנות מהרשת, תיהנו!
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה