מדריך למוזיאון ישראל

מוזיאון ישראל הופך לאחד המעוזים התרבותיים המעודכנים והחשובים שהיו כאן. המדריך השלם לחודשים הקרובים

25/08/2011
תרבות ובידור קבלו עדכונים מתרבות
  • RSS
» voca people צילום: יח"צ

מוזיאון ישראל המחודש מצליח למצב את עצמו כמרכז תרבות לכל המשפחה עם פעילויות איכותיות בסטנדרטים מהגבוהים שהיו כאן. נראה כי המוזיאון מקפיד לשלב בין אמנות גבוהה לפופולארית ונגישה. הנה מדריך למה שקורה ויקרה שם הקיץ:

מיכה אולמן

12/11/2011-21/06/2011

רטרוספקטיווה לעבודתו של מיכה אולמן, מהחשובים שבאמני ישראל; אולמן נולד בתל–אביב ב– 1939 וקיבל ב–2009 את פרס ישראל. בתהילה בינלאומית זיכתה אותו יצירתו "ספרייה" — יד זיכרון מיוחדת במינה שהקים ב–1995 בכיכר בבל בברלין ובה ספרייה תת–קרקעית ריקה מספרים. אולמן יוצר פסלי חוץ נסתרים, רבים מהם בקושי בולטים מן האדמה, ופסלים עצמאיים העשויים בעיקר מברזל ומחול. הם נוגעים בנושאים אוניוורסליים, כגון משמעות של מקום ושל בית, היעדר וריק. נוהגים לתארם נשגבים ובה–בעת ארציים, מטפיזיים אך גם חושיים וחושניים ומצליחים לבטא סמליות מזמנים אחרים באמצעות שפת אמנות עכשווית. התערוכה מקיפה יובל של עשייה בפיסול וברישום. אולמן ייצור במיוחד לתערוכה מיצב שישתרע על 200 מ"ר המבוסס על טכניקת זריקת החול שפיתח. רוב המוצגים בתערוכה לקוחים מאוספים בארץ וכמה הובאו מגרמניה — ממוזיאונים, מגלריות ומאוספים פרטיים. סרט באורך 30 דק' שהוכן אף הוא במיוחד מתעד את עבודותיו המרכזיות של אולמן באירופה ובארץ. מדריך שמע מלווה את התערוכה

סליחה, מה השעה?

הייתם צופים בפעולתו של שעון במשך 24 שעות? השעון, יצירת וידאו מאת האמן הויזואלי כריסטיאן מרקליי שזכתה בפרס אריה הזהב בבינאלה לונציה ב2010, מוצגת מהיום (24 לאוגוסט) במוזיאון ישראל. העבודה וירטואוזית מורכבת מאלפי קטעי סרטים שמציגים שעונים ושעוני-יד או בני-אדם המכריזים על שעה מסוימת ביום. מרקליי מחלץ כל אחד מהרגעים הללו מהקשרו הטבעי ומחברם ליצירה המתפרשת על פני 24 שעות. צפו בכתבה של הBBC על היצירה המונומנטלית החוקרת את נושא הזמן:

"השעון" הוצג בפעם הראשונה בלונדון באוקטובר 2010, ומאז הועלה בניו-יורק, בלוס-אנג'לס, בוונציה ובמוסקווה. להקרנות שנמשכו על-פני יממה השתרכו תורים ארוכים והקהל נשבה בקסם העבודה – רבים מהצופים רותקו אליה לשעות ארוכות רצופות. מרקליי זכה ב"אריה הזהב", הפרס הנחשק בביאנלה בוונציה 2011, שם הוצג "השעון" בתערוכה המרכזית. העבודה תוצג במוזיאון ישראל בפעם הראשונה ב-23 באוגוסט ותוצג עד 20 באוקטובר 2011. כמה תגובות מהצופים ביצירה ביוטיוב: "נפלא, אהבתי כל דקה". "הלוואי שכך הייתי צופה בשעון בביתי, על מסך LCD". "לאיש יש בטח המון זמן". "צפיתי במשך שש שעות, הוא גאון"!.

באגף הילדים והנוער

מסע לארצות רחוקות

סיור פעיל ברחבי המוזיאון לגילוי תרבויות רחוקות. המשתתפים יקבלו דרכון אישי, גלויות ובולים כדי לשלוח רשמים וחוויות ממסעם ברחבי העולם, כלומר: האולם.

מספר המקומות מוגבל. אין שמירת מקומות מראש אך ניתן לרכוש כרטיסים במוזיאון

מגיל 5 ומעלה; באגף הנוער ; 15 ש"ח; 10 ש"ח לבעלי מינוי משפחתי

1-26.8; א - ה 14:30-12:00; ו' 12:00

תראו מה שצבע יכול לעשות...

השנה תיצבע החצר הפעילה של אגף הנוער בכל צבעי הקשת כדי לבדוק את החשיבות ואת המשמעות של הצבע

לפרטים נוספים

תערוכות נמשכות באגף הנוער

החיים, הוראות שימוש

דמיאן אורטגה, מאיה אטון, בועז ארד, גיא בן-נר, איה בן רון, עדו בר-אל ואחרים

לאתר התערוכה המרהיב

מאיירים בינלאומיים

מבחר קטן מאיורי אמנים מכמה ארצות באירופה, בהם מאיירים ותיקים שזכו בפרסים חשובים בעולם האיור וצעירים שבוודאי יזכו בהם בעתיד. האוצרת האורחת יאנה בוקלר היא מאיירת ישראלית שזכתה בציון לשבח של פרס מוזיאון ישראל לאיור ספר ילדים. בכל שנה נפגשים היא וחבריה המאיירים ביריד הספרים הבינלאומי בבולוניה שבאיטליה, החשוב בירידים של ספרי ילדים מאוירים. מיוצגות בו הוצאות הספרים החשובות בעולם החושפות את החידושים הנועזים בתחום. התערוכה היא הזדמנות נדירה להטעים גם את הקהל המקומי מטעמם של האיורים המיוחדים האלה.

אירוע קרוב

המופע של "voca people"

המופע מבית היוצר של ליאור כלפון זכה למעל 15 מיליון חשיפות ביו-טיוב, ומציגה מופע תיאטרון ווקאלי, המבוצע באופן הומוריסטי ומשלב שירת אקפלה עם אומנות ביט בוקס מודרנית המבצעת קולות תופים, חצוצרות, גיטרות וכלי נגינה שונים באמצעות הקול בלבד.

"The VOCA PEOPLE" הינו מופע תיאטרון ווקאלי, המבוצע באופן הומוריסטי ומשלב שירת אקפלה עם אומנות ביט בוקס מודרנית המבצעת קולות תופים, חצוצרות, גיטרות וכלי נגינה שונים באמצעות הקול בלבד.

VOCA PEOPLE מבצעים עיבודים ווקאליים קצביים ומפתיעים המהווים טעימות מכ- 70 להיטים מכל הזמנים, החל מיצירות קלאסיות, דרך פזמונים ידועים ועד למוסיקה מהסרטים, בביצועים ייחודיים, עשירים בהרמוניות, הומור ובהעמדה ויזואלית מרתקת.

המופע:

המופע מספר את סיפורם של 8 חייזרים חביבים מכוכב ה"Voca" – בו התקשורת נעשית במוסיקה בלבד – אשר נחתו נחיתת חירום על כדור הארץ. לאחר הנחיתה הם מגלים בעצב כי מצבר החללית המונעת ע"י מוסיקה בלבד התרוקן. על מנת למלא את המצברים הם זקוקים לאנרגיה מוזיקלית אותה הם שואבים תוך לימוד עולם המוסיקה העשיר של כוכב הארץ ובעזרתו הנלהבת הקהל.

.
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה