שקדים במקום ריטלין

אביטל סבג, מטפלת ברפואה טבעית, אמא לילדים עם הפרעות קשב, ומופרעת קשב בעצמה, יודעת שיש חלופות לריטלין

22/08/2011
אביטל סבג קבלו עדכונים מאביטל
 • RSS
» גלידת תות ואומגה 3. מצוינת להפרעות קשב.

הריטלין הוא פתרון קל אין ספק, יעיל, ובחלק מהמקרים ללא תופעות לוואי נראות לעין. אבל במקרים אחרים תרופות לקשב וריכוז מביאות עימן תופעות לוואי חריפות ובכל המקרים הן מובילות גם לדיכוי המערכות הטבעיות של המוח. גם אם אנחנו ממשיכים לתת ריטלין כי אין ברירה חשוב שנדע ונבין מה עומד מאחור הפרעת הקשב והריכוז ואיך משפיעה עליה התזונה שלנו. זוהי אחריותנו כהורים וכמטפלים להבין לעומק את המנגנון של ההפרעה ואת מנגנון הריטלין. לאחר שנבין אולי גם ניתן הזדמנות נוספת לפתרונות אחרים (אפשר גם לחזור אחורה).

מדובר בדרך כלל בטיפולים יותר איטיים שמצריכים מחויבות אישית של ההורים. אבל יש להם אחוזי הצלחה לא מבוטלים אולי לא באותם אחוזים כשל התרופות אבל כשזה מצליח נחסכים מילדינו נזקים ארוכי טווח.

גישות שונות מטפלות בהפרעה מכיוונים שונים. האסכולות נחלקות לשתיים עיקריות – טיפולים התנהגותיים וטיפולים תזונתיים טבעיים.

טיפולים התנהגותיים

אימון אישי, טיפולים באמנות, טיפולים בסיוע בע"ח, גינון טיפולי ועוד ועוד. אחוזי ההצלחה אינם גבוהים ותלויים מאוד בכשרונו של המטפל ובנחישות ההורים.

לצד הטיפולים ההתנהגותיים הרפואה הטבעית מציעה טיפולים "כימיים" משלה, אך במקרה הזה הכימיה היא יותר טבעית לגוף -

בקטגוריה הזו ניתן למצוא דיקור, תמציות צמחי באך הומיאופתיה וגם תזונה.

טיפולים תזונתיים

עולם התזונה הוא רחב ומורכב וגם בו יש גישות רבות. מוסכם כיום כי תוספי תזונה, בעיקר על בסיס אומגה 3, יכולים לתת מענה טוב לבעיית הקשב והריכוז ואכן מחקרים הראו הצלחה בשימוש בהם לטיפול בתופעה.

אני ממליצה לכל ההורים לילדים עם הפרעות קשב, להתוודע לסיפורם המאלף של גיא ואורנה בן צבי מאתר אומגה 3 גליל, ועל הדרך המרתקת שעברו בטיפול עד לריפוי מוחלט של בנם ועל פועלם היום.

גיא יתארח אצלי במתחם לסדנת בישול ולמידה משותפת, נעמיק בהבנת  מנגנון הפרעת הקשב והריכוז ונלמד על הקשר שלו לתזונה, נסיים בשיעור בישול והנחיות לבחירת מזון בריא עתיר שומנים טובים, כגון:

שמן קוקוס ושמן זית

שקדים – מכילים אומגה 3 טבעית ומאוזנת

אגוזי מלך – האיזון המושלם בין אומגה 3 לאומגה 6

עלים ירוקים -עוד מקור מעולה לאומגה 3 מהטבע לצד כלורופיל ואנטי אוקסידנטים בשפע (לשיפור ספיגת האומגה 3)

את הסדנא נקנח בארוחה משותפת, מעשה ידינו, שקל ליישם גם במטבח הביתי.

הורים יקרים, כמטפלת ברפואה טבעית עם ותק של 20 שנה, כאמא לילדים עם הפרעות קשב, וכאדם "מופרע קשב" בזכות עצמי, אני יודעת שיש דרך אחרת!

ריטלין זה לא חובה ורצוי למצות באמת את כל האפשרויות הטבעיות, קודם כל במטבח לפני שמחליטים לפנות לדרך הריטלין.

אשמח להפגש בסדנא הקרובה לגולשות סלונה עלות ההשתתפות – 150 ש"ח בלבד (במקום 220 ש"ח).

ועד אז, לרשתוכם דרך איזור התגובות כאן, בפייסבוק או במייל האישי

וכדי לפתוח את התיאבון קבלו מתכון לגלידת תות ואומגה 3 , בקלי קלות, בלי סוכר פשוט וחלב, תיהנו!

צילומים: אביטל סבג
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

 • תמונה אישית ח ל י גולדנברג 17/09/2011

  אויש, סליחה על הבוטות, אבל את כמות הנזק שהמילים האלה גורמות, ולו רק לאמהות שטופות מוח שמפחדות מהריטלין, אי אפשר לתאר….על כל ילד אומלל שהוריו לא יתנו לו ריטלין – אם הוא ממש צריך אותו ומאובחן לעילא ועילא כמובן – יתחרטו מתנגדי הריטלין.

  נ.ב. נראה מישהו מתנגד לאינסולין לחולי סכרת.

  נ.ב.ב. זה נורא. לריטלין אין ש ו ם תחליף טבעי, תזונתי או התנהגותי, כולם יכולים לתמוך בו כמובן. אוףףףףףףףףףף.

 • תמונה אישית ח ל י גולדנברג 17/09/2011

  ןכן, הנה נמכרה לנו סדנא….

 • Na\'ama Attar 17/09/2011

  האמת קצת נמאס לי.גילוי נאות אני אחראית על הסדנאות וההרצאות של אומגה 3 גליל. ומצידי אל תאמינו לאף מילה שלי מהרגע.
  אבל באמת שקצת נמאס לי, תמיד כשעולה הסדנה של גיא באי אילו אתרי מיינסטרים לא אלטרנטיבים מייד מזנקות עליה הנשמות הטובות .ונכון שזה שימוש ציני במילים אבל האמת שאני לגמרי מאמינה שהן מגיעות ממקום טוב. הנשמות הטובות מיד מזהירות לבל נקשיב לאותם שרלטנים שכביכול מציעים לנו לנטוש את הריטלין. כאמור אני באמת מאמינה בכנותן. להן יש פחות אינטרסים מאשר לי. הן בד”כ עדות חיה וכנה לכך שהריטלין עושה אנשים מאושרים. הן כנראה גם לא נתקלו במקרים של נזקי הריטלין. במרבית המקרים שפגשתי אלו אנשים ונשים כנים וכנות לגמרי
  באותה הכנות אספר שגם אני התנסתי בריטלין לאחר אבחון פסיכיאטרי מקיף. גם לי הוא שיפר את יכולת הריכוז. הפסקתי אחרי חודש. אינטואיציה.
  יש לי רק שאלה אחת לכל המזנקים ומזנקות: אתן מכירות את התהליך הביוכימי שבו עובד הריטלין? למדתן את המנגנון הביוכימי שמאפשר קשב וריכוז? ואתם?
  אם לא – אולי כדאי שתעשו את זה? אל תבואו לסדנה מצידי. אבל הגיע הזמן שבו כולנו נלמד את מגיפת המאה הזו ולא נשאיר אותה לתעשייות שגורפות הרבה יותר כסף מאומגה 3 גליל.

בחזרה למעלה