לנפץ את תקרת הזכוכית

תחרות היזמיות הישראליות ממריאה. 3 חברות שהוקמו והובלו בידי נשים יקבלו חשיפה נדירה לשוק האמריקאי. הירשמו עכשיו

08/08/2011
מערכת סלונה קבלו עדכונים ממערכת
  • RSS
» גיל גלנוס. יח"צ

פחות מדי נשים מקימות עסקים, ובטח שבתחום הסטארטאפיסטי-טכנולוגי. לכן בדיוק הוקם מיזם מעורר השראה כמו תחרות היזמיות הישראליות; כדי לעודד עשייה, כדי להפיץ את הרוח לפיה נשים יכולות להשתלב בעולם העסקי בדיוק כמו גברים וכדי לתת, בסופו של דבר, תוצאות בשטח. התחרות מעניקה חיזוק משמעותי לעסקים חדשים על ידי חשיפתם לשוק האמריקאי, הזדמנות נדירה שמעטים מצליחים לקבל.

תחרות היזמיות הישראליות WE Summit 2011TM מושקת עכשיו, על ידי U.S. Israel Business Council, ארגון אמריקאי שמטרתו לקדם השקעות ושיתופי פעולה עסקיים בין ישראל וארה"ב, בשיתוף פעולה עם ארגון Springboard האמריקאי ועם ארגון "יזמיות" שהקימה עינת מצר, מנהלת השקעות בקרן הון סיכון ג'מיני.

משקיעים בכירים בקרנות הון סיכון, משקיעים פרטיים, יזמים מצליחים ואנשי עסקים אמריקאיים ישמשו בתור שופטים בתחרות של סטארטפים ישראלים אשר כולם הוקמו ומובלות על ידי נשים (שמחזיקות לפחות 35% ממניות החברה). מדובר בחברות בשלבים מוקדמים אשר מעונינות לגייס כספים ו\או לחדור לשוק האמריקאי, כאשר שלוש החברות הישראליות הזוכות בתחרות יוטסו לניו-יורק, יתארחו בקבלת פנים מיוחדת, יוצגו בפני משקיעים פוטנציאלים ויקבלו חבילת יעוץ וליווי עסקי חינם. בנוסף, הן יציגו את הפתרונות שלהן בכנס משקיעים גדול שמוקדש כולו ליזמות וגיוס כספים.

נשים הן הפלח הפוטנציאלי להקמת מיזמים

גיל גלנוס, נשיא הארגון ויוזם האירוע, מסביר ש"המוטיבציה לאירוע מגיעה בעקבות התובנה שלנשים, באופן כללי, הרבה יותר קשה לגייס כסף ולהקים מיזם. אני מאמין שאם נגרום לכך ששלוש החברות המנצחות יגייסו כסף, יקבלו תמיכה ויעוץ והחברות שלהם יצליחו, בשנה הבאה נראה מספר גדול בהרבה של יזמיות".

בנוסף, מציין גלנוס כי "מדינות רבות מנסות למצוא פתרון לבעיית התעסוקה ולעודד צמיחה. אחת הדרכים לגרום לזה לקרות היא לשלב סקטורים שלא באים לידי ביטוי בצורה מקסימלית. נשים משכילות לפחות כמו גברים ומשתמשות יותר באפליקציות ובמסחר אלקטרוני, לכן, אם נצליח לגרום לכך שיותר נשים יצטרפו למעגל היזמים, נשפיע באופן ישיר על התעסוקה והכלכלה בכלל".

לגבי סוג החברות, אומר גלנוס כי "לא הגבלנו את זה רק לחברות טכנולוגיה, אבל בהחלט יש דגש על חברה שיש לה פוטנציאל לצמוח במהירות ושהשוק האמריקאי משמעותי עבורה".

"נדהמתי לגלות עד כמה התחום של ליווי עסקי של נשים יזמיות בארה"ב הינו מפותח", הוא אומר. "יש חממות טכנולוגיות, מועדוני משקיעים ורשתות מקצועיות ייעודיות לנשים. נשות קריירה ויזמיות מצליחות נרתמות לטובת המאמץ, וחלקן אף ישתתפו באירוע שלנו במטרה לעודד משקיעים להגיע. בארץ התחום רק בחיתולים, אבל בהחלט יש כיוון חיובי ואנחנו כאן כדי לתמוך בתהליך".

..

לחצו כאן לקבלת פרטים נוספים על התחרות ולהרשם.

מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה