יצירה לילדים: תנור

כמה יצירתית אורית גידלי: הפעם היא מגישה מדריך מצולם להכנת תנור מטבח מינאטורי עם הילדים. חופש גדול, הבסנו אותך

08/08/2011
אורית גידלי קבלו עדכונים מאורית גידלי
  • RSS

אורית גידלי ממשיכה לספק מדריכי יצירה מתוך הבלוג שלה "ג'ינג'".

כאילו לא חם מספיק בחוץ, והנה אני מעלה הדרכה על איך לעשות תנור קטן. אבל מי שלא אוהב את חום הבישול שלא ייכנס למטבח המיניאטורי. התחלנו- נמשיך.

תנור הוא הזמנה למשחק. ילדים יכולים לבשל בתוכו אוכל דמיוני , אוכל מצויר או מפוסל או אפילו טבליות שוקולד אמיתי. הכל הולך. העיקר שהם מזהים את הפוטנציאל היוצר ונשאבים אליו. הלל שיחק שעתיים בתנור המיניאטורות ואז עבר לתנור האמיתי. ערבב קצת קמח ומים והמציא עוגה מגעילה לאנשים שאסור להם בשום מקרה לאכול סוכר. אייל שני, מאחוריך.

בואו נתחיל.

פירוט חלקי התנור- הכינו וחברו:

1. גוף תנור עשוי מקופסת עץ. אלו שנמכרות בחנויות יצירה- משתמשים רק בגוף הקופסא בלי המכסה. אפשר להחתים ולהכתים בדיו חום כדי שייראה ישן. אפשר לצבוע בצבע אקרילי או להשאיר בצבע עץ נייטרלי.

2.דלת תנור מפרספקס דק (השתמשתי בזה שבמסגרות התמונות של איקאה, שלוש מסגרות בתשעה שקלים שם שם). בעזרת נייר דבק צבעוני או נייר מדוגם כלשהו אפשר גם ליצור מסגרת אטומה שבאמצעה חלון שקוף.

את הדלת מחברים לגוף התנור בעזרת הווים הקטנים לתליית תמונות. הווים הפשוטים האלו קלים מאד, מאפשרים תנועה של פתיחה וסגירה ונדבקים בקלות לגוף התנור בעזרת קצת דבק חם.

3. ידית תנור ממקל עץ קטן. אפשר להדביק ישר על דלת התנור, או ליצור הגבהה קטנה עם שתי חתיכות קרטון קטנטנות, ואז להדביק.

4.מנגנון הסגירה שעליו גאוותי. הבנתי בהארת פתאום שמגנט זה דבר שנדבק. ובכן, גוזרים שני פסים צרים מכל מגנט פרסומי שנוחת לכם על הדלת ומחברים: פס אחד על דלת התנור, ופס אחד על גוף התנור. מגנט האינסטלטור בס"ד יימשך למגנט הפורץ זמין גם בשבת, והילדים יוכלו לפתוח ולסגור את התנור שוב ושוב.

5.רשת תנור עשויה מרשת מתכת דקה (גזרתי חתיכה מרשת שכיסתה את ארון המזווה המיניאטורי שהיה כזכור קופסת עץ קטנה למפתחות). מסילה תומכת ממקלות קרטיב.

6.כיריים משורטטים בעזרת תוחם צבע ששימש במקור כדי לתחום צבעי זכוכית. אני מתה על התוחם הזה כי יש לו נפח וזה ממש נראה כמו סליל חשמלי בולט. כל צבע עם נפח יעבוד. כאלטרנטיבה אפשר כמובן לצייר שתי ספירלות שנראות כמו כיריים.

ולמי שרוצה גם אוכל קטנטן:

7.חמאה. להמון אריזות מזון יש לוגואים קטנטנים או ממש תעתיק של כל אריזת המוצר במיניאטורי. צריך רק לגזור ולהשתמש.

8. מגש פיצה עשוי משאריות מגשית חד פעמית, ופיצה שעליה גבינת פימו צהוב מגורר במגררת מהכל בשקל. תקנו מגררת נפרדת לפימו ולאוכל. אסור לערבב.

(עוד על אוכל מיניאטורי- ראו המלצות בפוסט הקודם)

9. את כלי הבישול שבתמונה קניתי באיביי וחיכיתי כל יום לדואר בהתרגשות ששווה הכל. אבל למי שאין כוח לחכות או כוח לצוד מכרזים ברשת, אפשר לבנות מפימו ולצבוע בצבעי נחושת. מסתבר שלפימו (איזה גילוי מרגש- תודה דינה הנדיבה אש שלימדה אותי והעניקה לי צבעי פימו 'שיהיה') אז לפימו יש צבעים בכל צבעי המתכת. זו אבקת קסמים שמפזרים לפני האפייה על פימו בהיר והופכים אותו לנחושתי כסוף או זהוב.

מדביקים את כל החלקים וזהו. התנור מוכן.

צריך לקרוא לילדים לבוא לשחק ואז לחמוק למטבח האמיתי,להכין לעצמנו קפה שקט ולקרוא את עתידו של היום הזה:
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה