חלון ראווה: אלינה גלייזר

המעצבת אלינה גלייזר עבדה כסייעת לרופא שיניים, עד שהחליטה שהיא חייבת להתחיל לעשות את מה שהיא מתעוררת בשבילו בבוקר. בזכות תמיכה מההורים ובן זוגה, היא הצליחה להגשים את המשאלה

19/11/2019
גלי דודזון סגל קבלו עדכונים מגלי דודזון סגל
  • RSS

מי אני? 

אלינה גלייזר, עוד רגע בת 33, אמא לליב בת 9 חודשים, ואשה לפבל. מעצבת תכשיטים ובעלת מותג הנושא את שמי משנת 2014.

המעצבת אלינה גלייזר צילום רחל פרידמן

רקע 

הייתי בת 3.5 כשעלינו ב-1990 מאוקראינה לישראל והשתקענו בכרמיאל. את כל הילדות שלי העברתי בלצייר עם גירים ברחובות, חוגי קרמיקה וחלומות בהקיץ. ביסודי הייתי מאלה עם הכתב היפה, שכותבת לכולם במחברת. המשכתי ללימודי אמנות בתיכון ובפרויקט הסיום שלי ירד לי האסימון שאני רוצה לעסוק ביצירה ביומיום שלי.

שנה אחרי שהשתחררתי עברתי לרמת גן. ניגשתי למבחני הקבלה לתכשיטים ואופנה בשנקר והתקבלתי לפקולטה לצורפות ועיצוב תכשיטים. 4 שנים מאתגרות, מטורללות ובעיקר מדהימות. כשסיימתי ללמוד, המשכתי בעבודה כסייעת לרופא שיניים (מקצוע מדהים שרכשתי בצבא), עבדתי משמרות של 12-13 שעות ביום, משרבטת לי ציורים של תכשיטים על פתקים ודוחפת לכיס החלוק, אבל אחרי משמרת כזו ארוכה הדבר האחרון שרציתי לעשות הוא לשבת מול השולחן שלי בבית ולהתחיל לעצב.

אחרי חצי שנה התקשרתי לאבא שלי – בוכה, ואמרתי לו שאני חייבת להתחיל לעשות את מה שאני מתעוררת בשבילו בבוקר. כשיצאתי לעצמאות ההורים שלי ובן הזוג תמכו ועזרו לי מאוד בחודשים הראשונים - יש לי מזל גדול.

אלינה גלייזר צילום רחל פרידמן

מתי ולמה הבנת שאת רוצה להיות מעצבת?

בשנה השנייה ללימודים (אחרי שהייתי בטוחה שאני עוזבת אחרי השנה הראשונה) התחלתי לתת 150% מעצמי ונהייתי טובה. העזתי ועשיתי דברים אחרים, העיצובים שלי זכו לביקורות טובות וקיבלתי ביטחון ללכת אחרי האינטואיציה והלב שלי. בשנה הזו הבנתי שאני במיליון אחוז במקום הנכון.

מה היה החלק הכי מאתגר בדרך?

האתגרים לא מסתיימים. בכל שלב של התפתחות יש אתגר, חיפוש השפה הוויזואלית שלי לקח זמן, ניסיתי כל מיני כיוונים עד שהתגבש לי החזון. כמו כן - להתמיד, להיות מעצב עצמאי זה לא פשוט, מבחינה כלכלית ומבחינת המדיה שמשתנה כל דקה בערך, וכמובן, לעבוד יחד עם בן הזוג, זה די מאתגר כשלעצמו, אבל ברגע שמגדירים תחומי אחריות ומשחררים בו זמנית - דברים מתחילים לזרום ואפשר ליהנות מהביחד.

המעצבת אלינה גלייזר צילום רחל פרידמן

איך את מתארת את סגנון העיצוב שלך?

אני רוצה להאמין שאני מינימליסטית, למרות שאני מטורפת על ירידה לפרטי פרטים. אני מפסלת צורות מוכרות ומעבירה אותן דרך הפילטר של המוח שלי. מה שיוצא בסוף הוא משהו מופשט, חדשני ואחר.

לסגנון האופנתי של איזו מפורסמת את מתחברת?

אני מעריצה של התאומות מרי קייט ואשלי אולסן, שופעות סטייל ומעוררות השראה בעשייה שלהן, ואני סוגדת לג'ניפר אניסטון.

מה מאפיין את הקולקציה האחרונה?

הקולקציה ANIMAL היא בהתפתחות מתמדת, לאחרונה התעמקתי בעיצוב עגילים אסימטריים בהשראת בעלי הכנף: פלמינגו, טווס, ברבור ועוד. העגילים מעוצבים בקונספט של שימוש במינימום קווים על מנת ליצור את הצורה המבוקשת, מין איור בקווי מתכת עדינים.

המעצבת אלינה גלייזר צילום רחל פרידמן

המעצבת אלינה גלייזר צילום רחל פרידמן

המעצבת אלינה גלייזר צילום רחל פרידמן

טווח מחירים: 390 - 6900 שקל

איפה קונים? באתר: elinagleizer.com או בסטודיו ברמת גן בתיאום מראש : 0546880821.

בסוף השבוע הקרוב אגיע ליריד הדרס קוד- 21-23/11 בדובנוב 8, תל אביב. פרטים בלינק. 

אינסטגרם: elina_gleizer

פייסבוק סלונה אופנה באנר

 
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה