אז מה עכשיו ביבי?

עכשיו כשכל בולעי הצפרדעים, הכובעים ובלוני האגו לא יודעים במה להיתפס, זה בדיוק הזמן לשאול את נתניהו ''על מה אתה מוותר?''

06/10/2019
דודו קקון קבלו עדכונים מדודו
  • RSS

זוכרים את התשדיר של נתניהו שבו הוא יושב במשרד ובכל פעם נכנס אחד היועצים עם סוג של ״פייק כותרת״? הייתי מוכן לשלם הרבה כדי להיות זבוב על הקיר כשהיועץ האמיתי, נכנס למשרד האמיתי וזרק לאוויר את הכותרת האמיתית: ״לפיד מוכן לוותר על הרוטציה״!

יאיר לפיד, ויתר על הרוטציה (Ilia Yefimovich/Getty Images)

איך לדעתכם הגיב הוד מעלתו? חוץ מצעקת ה״שייייט״ מה קורה עכשיו? מה עושים כשהענף האחרון לקונספירציה נשאר אצלך ביד ברגע שהיית הכי לא מוכן? דף המסרים שכיכב בכל תדר, בכל ערוץ ובכל קיר בפייסבוק קורס במכה אחת. בום. לפיד לא רלוונטי ובטח לא האשם. לא רק שהוא לא אשם יותר הוא מוכיח עקביות. בפעם הראשונה כשוויתר על החלום של יש עתיד אותה בנה ביזע ודמעות לטובת חיבור ל״כחול לבן״ ועכשיו, כשהוא מוותר על הרוטציה בניגוד לכל דעות הפרשנים והכותבים של ארץ נהדרת (צה רוטציה).

אז עכשיו כשכל בולעי הצפרדעים, הכובעים ובלוני האגו לא יודעים במה להיתפס, מפלגת ״כחול לבן״ סיימה בהצטיינות את מבחן הוויתורים ועומדת בגאון מאחורי הסלוגן ״ישראל לפני הכל״ זה בדיוק הזמן לשאול את נתניהו ״על מה אתה מוותר?״

זה הזמן לשאול את נתניהו "על מה אתה מוותר?" (צילום מסך)

בשלב ראשון הוא ככל הנראה יוותר על המנדט להרכיב ממשלה, עמיר פרץ עומד די בגבורה מאחורי גימיק גילוח השפם והמשפט הברור ״לא נשב עם ביבי״ ״המחנה הדמוקרטי״ לא רלוונטית והשותפות הערביות יעשו חראקירי לפני שימליצו על נתניהו מה שככל הנראה מוביל אותנו שוב למבוי סתום.

אז מה הלאה? או שליברמן מצליח להביא את הטוויסט של החיים ומקבל הצעה שאי אפשר לסרב לה מנתניהו, הצעה בדמות רוטציה, ביבי שבמצבו היום יעשה כמעט הכל כדי לשים אצבע בעין לגנץ ואת האצבע השניה עמוק בעין של לפיד, מתחיל שנתיים ופורש מהחיים הפוליטיים. ליברמן יגמור אמנם את הקריירה אבל יכול לזכות להביא אחלה קטע, במקום רמטכ״ל במשרד ראש הממשלה נקבל בזכות נתניהו, אפסנאי.

אופציה נוספת, עריקה של ״ימינה״ מהבלוק + כמה חברי כנסת מהליכוד, כאלה שלא רוצים על הקריירה שלהם את כתם הבחירות השלישיות תוך שנה ובתמורה, יקבלו רוטציה בתפקידי שרים בממשלתו של גנץ. או שלא.

האם יש לריבלין תכנית מגירה? (צילום: עמוס בן גרשום / לע"מ)

האם הנשיא ריבלין הכין או יכין תכנית מגירה מחוץ לקופסת בית הנשיא? האם נלך שוב בינואר כצאן לקלפי בפעם השלישית, האם מסתתר לו איזה סעיף בחוקה שימנע מכולנו את הפארסה הזאת בפעם השלישית? ומה הניחוש שלכם/ן? מה יהיו תוצאות הבחירות הבאות במידה ויתקיימו, מה כבר יכול להשתנות ואיך מדינת היהודים, עם הספר, הסטארט-אפ ניישן לא מצליחים לעצור את הרכבת כשהקיר השחור הולך ומתקרב, והכי חמור שכולם ידעו שהוא שם?

.

** הכותב הוא הבעלים של רשת פור יו, אתרי אינטרנט בפריסה ארצית

 
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך