כך תעצבי לעצמך דירה פריזאית

מעצבת הפנים סבטלנה קריחלי לקחה שלושה חללים עירומים בדירה ישראלית והפכה אותם, בעיקר בעזרת צבע ואקססוריז לבית, לפינות פריזאיות פר-אקסלנס, בלי עזרה של אנשי מקצוע

24/09/2019
מאיה גז קבלו עדכונים ממאיה
  • RSS

הפריזאיות הן שיקיות אבל לא רק במראה שלהן, אלא גם בדרך בו הן מעצבות את החללים הפרטיים שלהן. פריזאית נאותה היא בעלת חוש אסתטי ויוצרת לעצמה קונכייה אינטימית ומרהיבה, בה היא חשה בנוח. צריך לדעת את העקרונות החשובים לעיצוב בית פריזאי. כל חלק בו אמור להיות פונקציונלי, עם אביזרים מלאי שיק, שמסודרים בחישוב נונשלנטי. ועוד דבר: עיצוב פריזאי לא אמור לעלות הרבה כסף, אבל לשדר יוקרה, איפוק ונינוחות בלתי מתאמצת.

(צילום: עדי אדר)

מעצבת הפנים סבטלנה קריחלי לקחה שלושה חללים עירומים בדירה ישראלית והפכה אותם, בעיקר בעזרת צבע ואקססוריז לבית, לפינות פריזאיות פר-אקסלנס, בלי עזרה של אנשי מקצוע. הכל עשתה בעצמה. כך עושים את זה בפחות מ-1000 שקלים ומבלי לעזוב את הארץ.

(צילום: עדי אדר)

פינה משלך

זאת היא פינת השראה, או פינה אינטימית בה קוראת הפריזאית ספר, בה היא נרגעת, חושבת, חולמת או עושה מדיטציה.

מה צריך? פריטים שאת אוהבת: תמונות אווירה, תמונות משפחה, פיצ'פקעס, צמח, אגרטל קטן יפה, נר ריחני, בושם מעוצב לבית, ספרים, אוסף אישי (צדפים, קופסאות, מחברות כתיבה מעוצבות).

איך עושים את זה? "זאת פינה בתוך הבית, שעם הזמן את משנה בה דברים כי גם את משתנה", מסבירה קריחלי. "כדאי לקנות משהו שאת אוהבת ומדי פעם להחליף. להפוך את זה לדינמי. אבל תמיד טוב שיש עציץ חי עומד, אפילו 'לאקי במבוק' קטן וגבוה".

איך מסדרים? "מסתכלים על הסימטריה והפרופורציות של הפינה. הרעיון הוא לא להעמיס. ברגע שאת רואה שאין מקום וזה נראה מבולגן, הגיע הזמן לדלל".

את הפרטים הקטנים בבקשה, גיברת: צלוחית עגולה על רגל (H&O,) אגרטל (H&O), קקטוס מפלסטיק (איקאה), נר לבית (ספרינג), בושם לבית (ספרינג), ציורי שמן על קנווס (יצירה עצמית), עציץ פלסטיק (איקאה), קערה לעציץ (זארה HOME), צלוחיות צבעוניות מאוירות (אוסף פרטי).

(צילום: עדי אדר)

פינת עבודה

זאת הפינה בה הפריזאית מבלה את רוב יום העבודה שלה, במשרד או בבית. פה נמצא כל מה שהיא צריכה לעבודה ולא מעבר לכך. עם זאת, כדאי להשאיר מקום לפריטי השראה.

סבטלנה קריחלי צבעה את הקיר שמול המחשב בצבע כחול כהה משום שזה צבע מרגיע במיוחד.

מה צריך? צבע לקיר אחד שמולו יושבת הפריזאית- עדיף כחול עמוק. "כחול הוא הצבע שמשפיע על תפוקת עבודה ולמידה, לכן הוא מתאים לצביעת פינות עבודה של סטודנטים", מסבירה קריחלי. "מעבר לזה, ליתר קירות הפינה בחרתי בצבע אפרסק עדין שמאוד מרגיע". שולחן עבודה ואביזרים שיסייעו לנו להשאיר את השולחן מסודר ונקי".

איך עושים את זה? "בכל חנות כלי עבודה אפשר לרכוש סותם חורים מוכן לשימוש, להמתין שיתייבש ואז למרוח פריימר, שמקשר בין הקיר לצבע החדש וגורם לו לשבת יפה. כעבור יום, כשגם הוא מתייבש, סיידנו בצבע כחול עמוק. על הקיר הצבוע תלינו לוח השראה עם פריטים שהפריזאית אוהבת להשתמש בהם וצריכה לטובת עבודתה. הפריטים כמובן ברי החלפה. כל תקופה וההשראה שלה. הפריזאית משתעשעת בציור אז תלינו את הציורים שלה על הקיר. הפריטים הם אישיים של כל פריזאית".

איך מסדרים? "שולחן עץ חום על רקע כחול תמיד משתלב. את המדפסת הורדנו מתחת לשולחן והצבנו סלסלת קש חומה שמשתלבת יפה על הרקע הכחול ולתוכה הפריזאית מכניסה ניירות שהיא צריכה לעבודה. על השולחן יש נרות ריחניים להשראה וכוסות בגוונים כסופים שמשתלבים על רקע הקיר הכחול. בספרייה סידרנו את הניירת בתיקיות ודיללנו את מה שלא צריך. השארנו רק את מה שהפריזאית צריכה, למשל, לוח שעם שנמצא לצורך עבודה שוטפת ומעקב אחר התקדמות בעבודה".

את הפרטים הקטנים בבקשה, גיברת: חומר סתימות לקיר (נירלט), פריימר (נירלט), צבע כחול עמוק (נירלט), צבע אפרסק עדין (נירלט), לוח מחורר שחור עם תופסנים ומדפים לבנים (איקאה), עציצים מפלסטיק (איקאה), גלויה מצויירת (המאיירת מאיה עוזיאל), גלויות (אוסף פרטי), שלוש תמונות שמן על קנוואס (יצירה עצמית), תיקיות סידור (איקאה), קופסאות ארגון צבעוניות (אוסף פרטי).

(צילום: עדי אדר)

חדר שינה

מה צריך? צבע קיר ירוק כהה למראשות המיטה, קירות בצבע אפרסק עדין, שתי שידות, מנורות קריאה, תמונה גדולה על הקיר הכהה, וילונות בהירים וכלי מיטה בהירים בטקסטורה אחידה.

איך עושים את זה? "סתמנו חורים בקירות עם סותם החורים ומרחנו פריימר על הקירות. יום למחרת צבענו את הקיר למראשות המיטה בצבע ירוק כהה לתחושת עומק שיוצר קיר כהה בחלל בהיר. הצבע דוחף את הקיר ומגדיל את החלל באשליה של העין. תלינו תמונה שציירו דיירי חדר השינה ותלינו אלמנטים פרטיים עם מסגרות זהב –צבע שעובד היטב על רקע צבע הקיר. את יתר קירות חדר השינה צבענו בצבע האפרסק שנשאר לנו מחדר העבודה".

איך מסדרים? "החלפנו את השידות ליד המיטה בשידות תואמות בצבע לבן, תלינו וילון שקוף לבן על החלון. השילוב בין הטול של הוילון וצבע הקיר גורם לאור בחדר להיות רומנטי ובעיקר פריזאי משום שהאור בפריז בבוקר הוא אפרפר ולא צהוב ובהיר כמו בישראל. שתי מנורות קריאה לא תואמות מוצבות על השידות. אחת בצורת קונכייה והשניה כמגדל אבנים. שתיהן מעניקות תחושה של ים. הצבע מגיע מהים וגם המנורות. המצעים על קיר שכזה צריכים להיות בגוון אחד לבן. אפשר גם לעשות שימוש בשטיחים ובשטיחונים. זה מאוד צרפתי. צרפתים אוהבים שטיחים על הפרקט".

את הפרטים הקטנים בבקשה, גיברת: חומר סתימות לקיר (נירלט), פריימר (נירלט), צבע ירוק עמוק (נירלט), צבע אפרסק עדין (נירלט), שידות סמוך למיטה (אורבן), מנורת קונכיה (ביתילי), מנורת מגדל אבנים (ביתילי), תמונה (יצירה פרטית), מצעים (פוקס הום), וילון טול-שתי חבילות (איקאה).

(צילום: עדי אדר)

כמה מילים של המעצבת לסיום ולהבנת התהליך:

"השימוש בצבע מחריג את העיצוב. בישראל אוהבים קירות לבנים בעוד שבאירופה ובעיקר בצרפת, עושים שימוש בצבעים כהים למרות שבחוץ רוב השנה חשוך וסגרירי. הייתי שמחה אם אנשים בארץ היו מפסיקים לפחד מצבע. האור בחוץ הוא בוהק וגם בתוך הבתים הלבן הוא בוהק. צבע מוריד את הלחץ ומרגיע. בישראל אוהבים קירות לבנים למרות שישראלים כל היום נמצאים מול בוהק של מסכים סלולריים ומחשבים. בעיניי יותר נכון שקיר יהיה בגוון מרגיע. יש יועצי צבע מקצועיים שאפשר להיעזר בהם. לא צריך לפנות רק למעצבי פנים. העיקר שפינות השינה והעבודה של ישראלים יהיו נינוחות, אסתטיות ומקושטות".

צילום: עדי אדר
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה