רח' ג'אמפ 21

כניסיון להגדיל את תרבות ה-DIY שושן רוזנטל מוצאת גזרות, קונה בדים ותופרת. היא התחילה עם ג'אמפר מקסים לאחיינית. הנה כיצד

01/08/2011
שושן רוזנטל קבלו עדכונים משושן
  • RSS

חיפשתי פרויקט שיעזור לי באימון השליטה שלי על הדוושה של המכונה. קצת כמו גז, ברקס וקלאצ' בשיעורי נהיגה. התקשרתי לשוש ושאלתי אותה אם יש לה רעיון לפרויקט שיעזור לי בעניין ושלא מצריך גזרה. בשלב זה עדיין לא השקעתי ורכשתי גזרות וגם לא מצאתי משהו חינמי שמספק את יצר התפירה שלי. שוש הציעה שאתפור סינר או סדין, או משהו לאחיינים. אף אחד מהדברים האלו לא דיבר אלי אבל כשינואר התקרב והיומולדת של יהב הייתה בפתח החלטתי שאתפור לה שמלה ליומולדת 4.

התחלתי לחפש גזרה וחיפושי הניבו מושג חדש - Jumper. הג'אמפר הוא סוג של שמלה שבדרך כלל נלבשת מעל חולצה. יש גם Jumpsuit – שזה פשוט אוברול. הג'אמפר הוא בעיקר לתינוקות בגלל שנוח להלביש אותו, כשהכתפיות נפתחות בעזרת טיקטק, וולקרו או כפתור. יש גם ג'אמפרים לילדים ונשים אבל מצאתי בעיקר גזרות לג'אמפר לתינוקות. אבל יהב לא תינוקת, ובין גיל שנה לגיל 4 יש הרבה הבדלים – זה לא רק מידה אלא פרופורציות אחרות לגמרי.

אחרי שלושה ימים של חיפושים והרבה תסכול החלטתי שאני יכולה לסמוך על השכלה של 4 שנים בבית ספר לעיצוב ולהצליח לשנות גזרה בעצמי. הורדתי את הגזרה החינמית לג'אמפר לתינוקות והתקשרתי לאחותי שתמדוד את יהב (וקיוויתי שהיא תעשה את זה כמו שצריך).

לאחר מכן הרכבנו את חלקי הגזרה ביחד (בתוכנה) והתתחלנו לשנות את הפרופורציות. עשינו שלושה דברים: הארכת השמלה, הצרת הנפח שלה והגדלה למידה של יהב.

לאחר מכן, חילקנו לעמודי A4 ויאללה להדפסה.

נסעתי לנחלת בניימין ומצאתי עולם שלם של קורדרוי מהסוג הדק. מכיוון שיהב לובשת רק ורוד וצבעים של בנות קניתי בד כותנה ורוד פוקסיה לבטנה וקורדרוי חום עם פרחים ורודים לבחוצה.

הרכבת הגזרה הייתה קלה להפליא (אחרי השמלה המורכבת שאיתה בחרתי להתחיל) והתפירה היתה הנאה צרופה. והתוצאה- אני הייתי ממש מרוצה. יש לי תחושה שיהב לא כל כך, כי זה לא היה מספיק ורוד ולא מספיק מתנפנף. רשמתי לעצמי שהשמלה הבאה צריכה הרבה קיטש וורוד, ואולי כמה שכבות של טול.

לאחר הג'אמפר של יהב רציתי אחד גם לעצמי. שוב מצאתי את עצמי מחפשת שעות באינטרנט, מקווה שאולי אמצא משהו חינמי שאולי אוכל לשנות כמו שעשיתי בגזרה של יהב, אבל הדברים היפים באמת היו וינטג' שאי אפשר להוריד (גם לא בתשלום). זה השלב שהחלטתי לפרגן לעצמי גזרות נורמאליות וכאלו שאני ממש ממש רוצה. יעבור עוד הרבה זמן עד שאאזור שוב את האומץ הזה ואשנה גזרה בעצמי.

אז בפוסט הבא אספר על המשלוח הראשון של שתי גזרות נפלאות שקניתי, על מכונת תפירה נוספת שקיבלתי במתנה יחד עם בד צמר מגרמניה הרחוקה וכמובן – מה יצא מזה.

>> מתוך הבלוג של שושן רוזנטל - לשמור על הגזרה

צילומים:

שושן לויתגיות:

מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה