בילוי כמעט חינם

מדור חדש של אביבה משמרי בסלונה: סלונה נלחמת ביוקר המחיה, איך תחסכו בכל סעיפי החיים ותחזרו לצרכנות שפויה

01/08/2011
אביבית משמרי קבלו עדכונים מאביבית משמרי
  • RSS
» ThinkStock

אוגוסט עם הילדים? אל פחד!

חודש אוגוסט הגיע, ורוב האמהות בטוחות שלהעסיק את הילדים בחופש הגדול דורש משכורת שלישית ושני עוזרי מפעיל. ובכן, אני מיוגעת ומיוזעת לא פחות מכן, בלי סבלנות ועם משכורת אחת. אבל לא תתפסו אותי רצה עם שני אפרוחיי לבריכה יקרה או לאתרי "מתנפחים" בתשלום, מחכה שעות בשמש בתור לאיזה פסטיבל, רק כדי לשרוף עוד יום. אני גם לא קופצת באנג'י מהמרפסת כדי לשעשעם. יש אלטרנטיבות!

שנני: למרות חוסר שלמותך, את אמא נהדרת המודעת למצבך הכלכלי, ואת יכולה לעשות זאת לא רק במאמץ נמוך אלא גם במינימום כסף. הנה כמה כללים שעוזרים לי לעשות את זה.

כלל ראשון: המעיטו בפעילות מאורגנת חינמית במקומות מסחריים. בדרך כלל היא תהיה כרוכה בהמון זמן המתנה, צפיפות ודוחק, ובסופו של דבר בזבוז רב – בסוף תמיד נכנעים וקונים לילד משהו יקר לאכול, פלוס שתייה כי חיכיתם המון זמן והתייבשתם, ושילמתם על חניה, והילד בכלל לא נהנה מספיק בשביל כל הסטרס הזה, למען השם.

כלל שני: במתחמים יקרים, הזמן שלכם הוא הבוקר המוקדם. קחו לדוגמא את נמל תל אביב, מתחם יפהפה אך יקר וסחטני, עם שלל פיתויים לילדים שיוציאו אתכם מדעתכם. במקום להגיע בשעת השיא של הסוחרים, השכימו קום וסעו לשם כבר בשמונה בבוקר. בתי הקפה נפתחים רק בתשע, אז תביאו כריכים ופירות. הילדים ישתוללו במזרקות המים, יצפו בדייגים, יתרוצצו באופניים, יציירו מסלול בגירים צבעוניים על רציף העץ, באין מפריע.

כלל הבוקר תופס גם לגבי כל מתחם נאה אחר בארץ: גן הבהאים בחיפה, "מתחם התחנה" בתל אביב, מנזר עין כרם בירושלים, הגן הבוטני באוניברסיטת הר הצופים בירושלים, או גני הזיכרון ברמת הנדיב, זיכרון יעקב. להגיע מוקדם, לחקור את הארכיטקטורה או הנוף, להביא מידע שהדפסתם מהאתר לגבי תולדות המקום, לתרגל קריאת מפה... עושים פיקניק וחותמים בהשתוללות בגן שעשועים סמוך.

אחרי כל זאת, ב-11 בבוקר אתם כבר שוב בבית הממוזג, עם ילדים שבעי פעילות. משחק, מנוחה, קטטה או שתיים, ובחמש-שש אפשר כבר לצאת לגינת השעשועים השכונתית. סוף סיפור.

כלל שלישי: לא להרבות מדי בגירויים, כי הם יקומו נגדכם. הפעילויות הפשוטות ביותר משמחות גם באוגוסט: לפעמים טיול רכבת לנתב"ג, לצפות במטוסים, לאכול קרטיב ולחזור. לפעמים לנסוע עם קליפות מלפפון לפינת החי הפתוחה בפארק הירקון, לסייר באגם הברווזים הקסום ב"שבע טחנות", או להגיע לספרייה הציבורית, לשעת סיפור.

כלל רביעי: ילדים צריכים להשתלב בחיים השוטפים. לא יכולים - צריכים. קניות וסידורים מומלץ לעשות עם הילדים, בעיקר במקומות שבהם לא ידרשו "תקני לי". למשל חנות לחומרי בניין, בדים, רהיטים, כלי בית... קחי אותם איתך, שיבחינו בחומרים שונים, שילמדו צרכנות נבונה מהי, איך בודקים ואיך משווים. ממילא את רק מסתכלת ואין לך גרוש.

ואיך מסתדרים באוגוסט בבית, במזגן? על כך בחלק השני' ביום חמישי.

אביבה משמרי

מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה