תלתלים זה מדהים

אריאלה רביב מוציאה את התלתלים מהארון: רעמה מנופחת זה יפה, היא מסבירה לילדה שרוצה בלונדיני ארוך וחלק. מצגת המתולתלות השוות

07/09/2016
אריאלה רביב קבלו עדכונים מAriela
 • RSS
» עמית מכטינגר. צילום: יח"צ

"אמא," הודיעה לי טליה, "אני רוצה שיער ארוך ובלונדיני כמו של מעייני."

הסתכלתי בחיבה בכבשה הקטנה שלי, דור שלישי לנשים מתולתלות, ואמרתי לה שמה פתאום? תלתלים זה הכי יפה ומגניב, ושלה בכלל תלתלים ג'ינג'יים, שזה הכי מהמם, והנה, גם לאמא ולסבתא יש תלתלים, איך אפשר בכלל לרצות שיער חלק, למען השם?!

הטליה הסתכלה בי בבוז, ואמרה, "אבל אני רוצה שיער בלונדיני וחלק!"

"טוב, כזה לא יהיה לך, אלא אם תהיי מוכנה לעבוד מאוד קשה בשביל זה, ואני ממש מקווה שתגיעי די מהר למסקנה שזה לא משהו ששווה להתאמץ בשבילו." סיכמתי את השיחה. או כך חשבתי, כי מאוחר יותר שמעתי את הוד גמדותה שחה לזאב הצעצוע שלה, "עכשיו אני נסיכה עם שיער ארוך ארוך וחלק חלק." נו, שמחתי בכך שלפחות על הבלונד היא ויתרה, וכך תצטרך לכלות את זמנה וכספה רק על החלקה יפנית, ולא על צבע.

אני יכולה להבין את הכמיהה שלה, אני זוכרת כשהייתי בגילה, לכל הנסיכות של דיסני היה שיער חלק ומהמם, לבובות הבארבי היה שיער חלק ומהמם, לדוגמניות במגזינים היה שיער חלק ומהמם, ורק לי היה עד גיל ההתבגרות שיער דקיק שסירב לצמוח, ואחרי גיל ההתבגרות ליפה שלא ממש ידעתי מה לעשות איתה.

ושלא תחשבו שזו רק אני, גם אמא שלי ניסתה כל חייה להשתלט על ערימת שיער בלתי ניתנת לשליטה: מה היא לא עשתה? הסתפרה קצר, הקפידה לייבש את השיער אחרי כל חפיפה, ניסתה כל מיני חומרים, ובשורה התחתונה? רעמה מתולתלת.

רגע שובר לב

אני ראיתי את האור רק כשספר שביקשתי ממנו, כרגיל, שינסה לעשות לי תספורת מסודרת בלי הרבה נפח הסתכל בי בתמיהה ואמר, "אבל שיער כזה לא יכול להיות מסודר ובלי הרבה נפח". אז לראשונה הוצאתי את התלתלים מהארון. קשה להסביר כמה השתפרה איכות חיי מאז – אני חופפת, הופכת את הראש, מנערת ככה וככה, וזהו, אפשר לצאת מהבית. קצת אחריי גם אמא שלי התחילה לנקוט בשיטה הזאת, אמנם היא עדיין מנסה בסתר קצת לרסן את התלתולת, אבל הרבה פחות.

זה רגע שובר לב, הרגע שבו ילדים, ובעיקר ילדות קטנות, מבינים שיש איזה שהוא אידיאל, והם לא מתאימים לו. זה גם רגע שובר לב להורים, שמבינים שלא משנה מה הם יעשו, החוץ חדר פנימה ופגע באמונה שכל כך ניסינו לצקת בהם, שהם מושלמים בדיוק כמו שהם. אני חושבת על כל הגילויים המכאיבים שמחכים לה במהלך השנים – אולי היא תהיה שטוחה כמוני, או נמוכה (שוב כמוני, אני חתיכת מאגר גנטי דפקטיבי!), אולי היא תהיה קצרת רואי (כן, ניחשתם כמו מי) או מנומשת, או כל אחד מהדברים האלה שגורמים לילד, ואחר כך למתבגר, להרגיש שמשהו בהם פגום, כי מרחף מעליהם איזה שהוא יופי מושלם שהם לא יכולים להיות חלק ממנו.

אפשר להאשים את התסכול בהיעדר אידיאלים אלטרנטיביים של יופי, ואולי המצב קצת השתפר בתחום הזה, כי הנה, יש נסיכות של דיסני שחורות, וכהות שיער ואפילו ג'ינג'יות (אבל לא מתלתלות, חס וחלילה, עד כאן!) ויש ברביות בצבעים שונים, ויש אפילו דוגמניות בצבעים שונים, אבל אני לא חושבת שהוגן להאשים את האידיאל, זה חלק מתהליך הגדילה שלנו כבני אדם – ההבנה שיש דברים שאנחנו לא, ושזה בסדר גמור. זה בסדר גמור להיות מתולתלת, או נמוכה, או שטוחה, או כהת עור, או מה שזה לא יהיה, זה באמת באמת בסדר.

רוצה לזכות בערכת טיפוח שווה לתלתלים מתנת נטורל פורמולה? ספרי לנו את הטיפ שלך לתלתלים מושלמים בטופס שבסוף הכתבה

 

מה שנותר לי זה לקוות שגם כשהיא תעבור במנהרת חוסר שביעות הרצון מעצמה, איפה שהוא עמוק בתוכה עדיין יהיה שמור המבט המתפעל שלי וקריאות ההתלהבות נוכח התלתלים, והגוף, והטוסיק, והעיניים, וכל מה שהיא, ושהמבט המתפעל שלי יהיה יותר חזק מכל המבטים שאולי יגרמו לה להרגיש שמשהו בה לא מושלם.

המתולתלות שמוכיחות כי שווה

שרה ג'סיקה פרקר

GettyImages-131150120634

ביונסה

2012 BET Awards - Show

קירה סדג'וויק

shutterstock_405444604

אנדי מקדואל 

H

מדונה 

shutterstock_374540335

האלי ברי 

Fruit Of The Loom At The Revlon Run/Walk For Women in Los Angeles

 

אנט בנינג

shutterstock_83484178

יעל אבקסיס 

'Rabin, The Last Day' Premiere - 72nd Venice Film Festival

סלונה חוגגת את יום המתולתלות הבינלאומי ומזמינה את כל היפות בתלתלים להצטרף לחגיגה!

שלחי לנו טיפ אישי לטיפוח / עיצוב שיערך המתולתל, ותמונת סלפי מושקעת שלך עם תלתלייך המשגעים (למייל:[email protected])

20 הטיפים המובילים יזכו את היפות בתלתלים בערכה שווה של טיפוח שיער מתנת נטורל פורמולה


 
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

 • תמונה אישית ריקי כהן 13/07/2011

  מרב, החלטנו לא להוסיף מתולתלות שהחליקו

 • תמונה אישית אלה בר פיטארו - איפור וצילום 14/07/2011

  תלתלים זה משגע, מקסימום עושים פן אם בא לשנות קצת :)

 • תמונה אישית ריקי בירנבוים 15/07/2011

  כשהבן המתוק שלי היה בן 4 הוא ביקש “שיער כזה שזז כשמזיזים את הראש” כמו לחבר שלו מהגן ( שיער חלק בלונדיני ומקסים). בני ,גם הוא דור שלישי למתולתלים, אבל גם דור שלישי לגומות חן. אז קניתי לו את הספר הנפלא של מאיר שלו “גומות החן של זהר” , שיראה שגם אצלו יש משהו שאחרים חולמים עליו…

 • תמונה אישית נעה זני - אוצרת רגעים 16/07/2011

  אריאלה , כתבת מקסים והזכרת לי ילדה שפעם הכרתי והזמנתי להצטלם אצלי בזכות תלתליה הפרועים : http://noa-photographer.blogspot.com/2011/07/blog-post_16.html

בחזרה למעלה