קיץ יקר

ברוב המקרים אנחנו נשלם על הקיץ הזה כמעט עד תחילת הקיץ הבא. מיכל ליבנה מלמדת איך בכל זאת נוכל לעבור את הקיץ בשלום

03/07/2011
מיכל ליבנה קבלו עדכונים ממיכל
  • RSS
» ילדים + קיץ = הרבה מאוד כסף. Thinkstock

ממש חם שם בחוץ. הקייטנה עולה כסף; המזגנים משתוללים וחשבון החשמל הקרוב יהיה גבוה מהחשבון הקודם; אחרי שתיגמר הקייטנה תצאו לחופשה משפחתית, ומתישהו בסוף אוגוסט תתחילי לקנות לילדים את הציוד והספרים לקראת שנת הלימודים הבאה. ואז, כשהילדים יחזרו סוף-סוף לבית הספר והבית ישוב לשגרה, יגיעו החגים והארוחות המשפחתיות ויטרפו עוד כמה אלפי שקלים. אחרי יולי-אוגוסט-ספטמבר-אוקטובר יופיעו הצבעים האדומים בדו"ח היתרות שלך בבנק ויכריחו אותך לעבוד בטוּרבו ולשלם את קיץ 2011 עד פסח 2012.

כסף פוגש כסף

אם לא הכנת מראש את הכסף לקיץ 2011 כי היית עסוקה בלשלם את קיץ 2010, אני חוששת שזה כבר מאוחר מדי. אבל אם יש לך קצת כסף בצד ואת רוצה לנהל אותו בתבונה, אני מזמינה אותך להכין "תוכנית קיץ" לשנים הבאות. את השיטה הזאת אני מלמדת בסדנאות "פיקניק פיננסי" שלנו והמון נשים כבר מיישמות אותה בהצלחה גדולה.

הרעיון מבוסס על העיקרון: "כסף-פוגש-כסף". הכסף שיוצא מחשבון הבנק שלך יפגוש כסף שייכנס אליו שבוע קודם לכן. את יכולה ממש לתזמן את המפגש הזה כך, שהכסף שאת צריכה לשלם לחופשה, למשל, ייכנס לחשבון שלך בדיוק בחודש אוגוסט.

רוצי לבנק

הגיע הזמן שתפתחי לך תיק ניירות ערך בבנק, אז רוצי לבנק ועשי זאת. בקשי מיועץ או יועצת ההשקעות שלך שישקיעו את הכסף שלך באגרות חוב קונצרניות בעלות דירוג גבוה. אל תדאגי – זו אינה השקעה מסוכנת, והכסף לא "קורס" או "מתמוטט" בכל רגע. בקשי שיבחרו לך אגרות חוב שנותנות את הריבית בחודשי הקיץ, עם פריסת תשלומים של הקרן והריבית לארבע או חמש השנים הקרובות.

וזהו. זה הכל.

תמתיני רק שנה, ותראי שבקיץ הבא – בדיוק כשתצטרכי את הכסף הזה – הוא יזרום לחשבון הבנק שלך. את תקבלי חלק מהקרן וגם ריבית, וכל השאר יישאר לך לשנה הבאה וימשיך לשאת ריבית. ואם בינתיים השערים יעלו – תרוויחי גם מהריבית וגם מהפרשי שער, ותהיה לך בתיק השקעה חכמה שמקדמת את היעדים הפיננסיים שלך. מה רע?

איך זה יעבוד?

תשקיעי באגרות חוב קונצרניות של חברות גדולות ומבוססות שהתחייבו להחזיר למשקיעים את הקרן והריבית במשך חמש שנים. במסגרת ההתחייבות הזאת הן קבעו מועדים מדויקים בהם יתבצעו ההחזרים. יועצי ההשקעות בבנק יודעים מראש את התאריכים האלה. באתרי האינטרנט הפיננסיים אפילו מופיעים ציורים שמפרטים מתי וכמה כסף יוחזר למשקיעים. זה נראה כך

אמא של יניב

איך שאני יושבת לי מול המסך ומסיימת את הבלוג הזה, מתקשרת אלי אמא של יניב, תלמידה שלי. אני מסבירה לה את מה שכתבתי והיא אומרת לי שיש אמהות לילדים גדולים שכבר גמרו מזמן את הקייטנה ואפילו את בית הספר, כאלה שכבר נמצאים בצבא ובשנה הבאה הם רוצים להתחיל ללמוד רפואה. אז מה עושים עם כסף לתשלום הלימודים לאוניברסיטה?

אז שלחתי לה במייל את התוכנית הזאת עם האג"ח הקונצרניות, ובמקום המילים "קיץ 2012" או "קיץ 2013" כתבתי לה "שנה א'" ו"שנה ב'" וצבעתי בירוק. אחרי חצי שעה היא התקשרה שוב ואמרה לי שחבל שלא שמעה על הפטנט הזה לפני חמש שנים.

.

האמור לעיל אינו מהווה ייעוץ ו/או המלצה לרכישה ו/או להשקעה בניירות ערך ואין בו כדי להוות תחליף לייעוץ מקצועי בידי בעל רשיון על פי הדין, המתחשב בנתונים ובצרכים הפרטניים של כל אדם.
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה