המתמטיקה של הסקס

לפעמים אני תוהה אם אנחנו פועלים על פי אותם חוקים. איך יתכן שכל הגברים זיינים מעולים, אבל רוב הנשים לא גומרות?

01/02/2014
אושרית נברה קבלו עדכונים מאושרית
 • RSS

לא צריך להיות גאונה גדולה במתמטיקה.

אפילו אני, שמיום בחינת הבגרות שלי ועד הרגע הזה, עדיין מנסה להבין איך בדיוק להביע את הפרמטר a באמצעות X ו-Y, יכולה לקלוט כמה דברים בסיסיים. למשל, אני יכולה להבין שלא ייתכן שכל הגברים הם זיינים מעולים, אבל רוב הנשים לא גומרות.

אני גם יכולה להשתומם נוכח העובדה שגברים מזיינים 3-4 פעמים בלילה, אבל נשים עושות סקס פעמיים בשבוע לכל היותר. בהנחה שגברים לא בועלים נמיות וסמורים בזמנם הפרטי, יש כאן איזושהי בעיה מתמטית מאוד מאוד בסיסית.

גם חיתוך שני מעגלי המידע, הגבריים והנשיים, בסוגיית מספר הפרטנרים השבועיים לסקס, מעורר בעיות וסתירות פנימיות. בעוד גברים סביבי מדווחים על שלוש בחורות שונות שהם עושים בממוצע לשבוע, הנשים סביבי מדווחות על שניים בממוצע בכל חודש.

האם אנחנו פועלים על פי אותם חוקים מתמטיים, או שמא ברנולי קבע הוכחות מתמטיות נפרדות לגברים ולנשים? מרתק ממש.

יש לי חבר שמספר איך הוא מתנה אהבים ארבע פעמים ביום בממוצע. ואני מתה להאמין לו. רק שאני את גיל שש עשרה כבר עברתי (בהצלחה) ומידע מסוג זה מעורר אצלי גיחוך קל לכל היותר. מה גורם להם להכריז על מספרי הכיבושים ההזויים האלה ולמה חשוב להם שנאמין? שאלה טובה. ומעניין יותר, מדוע הם באים לספר לנו, הנשים, את כל הגוזמאות המופרכות הללו, בידיעה שאנחנו יודעות בדיוק כמה פעמים אנחנו וחברותינו עושות מה, ומכירות היטב את האמת העגומה שמאחורי משפט פיתגורס.

זה הכל עניין של חלוקת משאבים

ובכן יקירותיי, עובדה היא שגברים התפתחו במהלך האבולוציה בקצב שונה מאוד מאיתנו.

בעוד אנחנו השקענו את מאמצי הריבוזום בצמיחה קוגניטיבית, בפיתוח המחשבה, במיומנויות בינאישיות ובאינטואיציה רגשית, הם אכלו תפריט עתיר חלבונים כדי לנפח את שרירי החזה ולרוץ מהר.

וכך יצא שבעוד אנחנו מתרגשות משיר של נתן זך, רצות להתקשר לחברה ולשתף אותה בכך, מזהות בקולה איזה שבריר של עצב, מדברות איתה על זה, מקשיבות לה, מייעצות לה, מצחיקות אותה, קובעות איתה לקפה ומקטרות קצת על אמא שלנו; הם מסוגלים להתרכז רק במשחקי ספורט או בזוג שדיים ענקיים (כל אחד מהנושאים בנפרד, כמובן).

גם אם תהיי מחוסלת, שבורה, ממוטטת, אובדנית ובאמצעו של משבר נפשי חמור, אין שום סיכוי שבן זוגך ישים לב לכך. הוא יבין, כנראה, שמשהו לא ממש בסדר רק כשתתחילי לצעוק עליו ולחבוט בו בזמן שכף ידו נשלחת ללטף לך את השד ואצבעותיו מנסות לפרום את רוכסנך. וגם אז, שום דבר שתגידי לא יהיה תירוץ משכנע לחוסר מוכנותך לעשות סקס ברגע הנתון. "תפסיקי כבר להיות כזאת כבדה" הוא יסנן אגב נסיון אחרון לחפון את ישבנך, ורק כשתתחילי לצרוח ממש חזק, הוא יבין שאולי באמת עובר עלייך משהו.

זה הכל עניין של חלוקת המשאבים במשק האוטרקי שנקרא "גוף האדם". אצלנו הרוב מרוכז בחלק השמאלי של המוח. אצלם – בשרירי הבטן.

ובשל ההבדל המהותי הזה, כלל לא משנה להם שחבריהם לבירה מבינים בדיוק את האמת מאחורי המשפט "אני מזיין ארבע פעמים בלילה". הם ימשיכו ללהג כחבורת בבונים מרוצה, אפילו כאשר ברור להם לחלוטין שגם הפרטנרית הכי רתומה לעניין לא תעמוד בביצועים שכאלה למשך יותר משלושה ימים ברציפות. "איזה גבר!" הם יחזקו את היושב מולם, ויחזרו לשיחתם המרתקת על אופנועים.

למרבה המזל, הגורל האבולוציוני לא התעמר בנו יותר מידי. מסקר עדכני שביצעתי (עם תא סטטיסטי מייצג ומהימנות סבירה) עולה כי גם הפרטנר האטום ביותר יכול, עדיין, לספור עד שלוש לפחות. והרי זה כל מה שאת באמת צריכה ממנו, שידע לספור עד שלוש. שלוש אורגזמות טובות ישכיחו ממך את הפרדוקס שמאחורי המתמטיקה הגברית והגיאומטריה העקומה שלהם. שרק ידע לספור עד שלוש. אחת, שתיים, שלוש. תמורת שלוש אורגזמות טובות את מוכנה להשאיר מאחור את כל סיפוריו ההזויים וההתרברבות המגוחכת. שלוש אורגזמות ואת אפילו לא זוכרת על מה הוא קישקש לפני שעה. שרק ידע לספור עד שלוש, לא יותר.

טוב, האמת שלא יזיק אם תהיה לו גם איזו סטייה מדליקה. סטיית תקן, כמובן.

צילום:
http://www.flickr.com/photos/raymaclean/ / CC BY 2.0
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

 • Shiri Benzakay 07/04/2010

  מלכה! הכל אמת!

 • Sharon Bachar 07/04/2010

  התעלית על עצמך…

 • תמונה אישית אושרית נברה 07/04/2010

  תודה בנות, זה הכל על מנת לשעשע אתכן (-:

 • תמונה אישית לימור שיפוני 08/04/2010

  אני דווקא מסתכלת על הפן המלומד של דברייך שהתשובה לשאלתך נמצאת בתוכם אבל אולי לא שמת לב. ארבע הוא אחד יותר משלוש. כלומר, הגברים הבינו מזמן (זה לא היה פשוט, כמו שציינת מדובר במאמץ קולקטיבי) את בקשתה של הגברת לשלוש אורגזמות וכדי לסגור את התיק ולסמן וי על המשימה, הם החליטו “אוקיי, תן לה עוד אחד ושתעזוב אותנו בשקט”. לא ככה? בכל זאת, גברים טובים יותר במתמטיקה.

 • תמונה אישית אושרית נברה 08/04/2010

  אני דווקא חזק בפסיכואנליטיקה ונראה לי שהמספר 4 מגיע מכיוון ארבע אימהות, על כל המשמעות הפרואידיאנית של זה ותסביך אדיפוס וכו’.

 • תמונה אישית קונדיטורית גילי מזור 22/04/2010

  מקסים ומשעשע (אפילו נכון… )

בחזרה למעלה