קנייה חכמה: מוזילים את הקניות לבית

קניות חכמות בסופר יכולות להוזיל את ההוצאות הקבועות במאות שקלים בכל חודש, אספנו עבורכם 7 טיפים שילמדו אתכם להפוך את הקניות ליעילות, מהנות, וחסכוניות

10/04/2018
מדור שיווקי קבלו עדכונים ממדור
  • RSS

כמה פעמים שאלתם את עצמכם איך זה שמשפחה עם שני ילדים / זוג עם חתול / או כל סידור מגורים אחר, מייצר הוצאה חודשית כל כך יקרה רק מסעיף הקניות בסופר? וכמה פעמים קרה שחזרתם מהסופר וגילתם שארבע השקיות שהסכום ששילמתם עבורם גרם לבטן שלכם להתהפך, מכילות רק חלק מהמצרכים שצריך היה לקנות, על אף שהלכתם עם רשימה מסודרת?

לרובנו זה קורה לפחות פעם בחודש. כדי להוזיל משמעותית את ההוצאה החודשית של הקניות לבית, אספנו עבורכם 7 טיפים שיעזרו לכם להוזיל אותן במאות שקלים לחודש, מבלי שיחסר דבר במקרר.

 להוזיל את הקניות בסופר במאות שקלים לחודש (צילום: shutterstock( Dean Drobo

 איך להוזיל את ההוצאה החודשית ולהישאר עם מקרר מלא

1.  מי מפחד מסקרים?

צאו לערוך סקר שוק קטן בסביבת המגורים שלכם, ולא נדרש מכם להיות כלכלנים..

איך עושים את זה? הכינו רשימת מוצרים שיש בהם שימוש כל חודש. את הרשימה התחילו  מול המקרר, משם עברו לשיש, לארונות, ולחדר השירותים ומקלחת. אם אתם מגדלים חיית מחמד, הכניסו לרשימה גם את הקניות שקשורות אליה *.

אם אתם מרגישים ש"גדול עליכם" לעשות את זה לבד, פנו ליועץ לכלכלת המשפחה ועשו את זה יחד איתו.

הדפיסו מספר העתקים של רשימת המצרכים. חשוב לערוך את הרשימה על פי הסדר בו אתם רגילים לערוך את הקניות. למשל, אם אתם רגילים להכנס לסופר ולהתחיל את הקנייה באזור האספקה היבשה, התחילו את הרשימה בהתאם.

קיבעו תאריך לסבב סופר-מרקטים, וצאו לסקר הפרטי שלכם עם הדפים המודפסים. בראש כל דף רשמו את שם המקום והתאריך.

חשבו בבית את עלות המצרכים של כל מקום, וסמנו לעצמכם את המקום בו הרשימה הבסיסית היא הזולה מכולם.

עכשיו אתם כבר יודעים איפה תערכו את הקניות הבאות בסופר.

   *  עמותות שפועלות להצלת כלבים וחתולים, מציעות  מזון ומוצרים לבעלי חיים במחירים זולים וברווח זעום שמטרתו היא טובת בעלי החיים.

 2.   קניות ביום קבוע בשבוע

יוזילו את עלות ההוצאה הקבועה. ולמה? משום שתוך מספר שבועות, תגלו שהמקרר והמזווה התפנו מחצאי שקיות עם שאריות קמח, במבה, קפה. המציאות שמכתיבה לכם יום קבוע לקניות תחנך אתכם להשתמש במה שכבר יש בבית, ותהפוך אתכם ליצירתיים בכל הקשור לבישול, כביסה וניקיון. כך תוכלו להעריך בצורה מדויקת את הצורך במוצרים.

 רשימות ולא צריך השלמות (צילום: By George Rudyshutterstock)

 3.  רשימות, חגים, ארועים והשלמות

 לפני כל יציאה לסופר בדקו מה יש בבית, ומה חסר, והכינו רשימה. גם אותה חשוב לערוך על פי הרגל הקנייה שלכם בסופר. אם אתם מתכננים מסיבת יום הולדת, ארוחת משפחתית גדולה מהרגיל, חשבו את מספר האורחים, ועל פי הנתון הזה ערכו את הרשימה.

אחרי פעם או פעמים של קניות מסודרות, העניין יהפוך להרגל, המושג 'השלמות' יעלם מעולמכם הכלכלי, והתוצאה תבוא לידי ביטוי בחשבון הבנק.

אף אחד לא מכיר אתכם יותר טוב מכם. אם אתם חושבים או יודעים שקשה לכם לאסוף את עצמכם לשינוי שכזה, כדאי שתצטרפו לסדנה קצרה שתלמד אתכם לעשות את השינוי.

 4.  לאכול, לשתות ולצאת לסופר

קניות בסופר תמיד יהיו זולות יותר אם נעשה אותם עם בטן מלאה. אם נלך לסופר רעבים, הרעב יפעיל את יצר ההישרדות הקדום שלנו ויגרום לנו להעמיס על העגלה הרבה יותר מכפי שתכננו, ולהתפתות למבצעים של מוצרים שאין לנו צורך בהם.

 5.  הרימו את הראש

ולא רק כדי ללכת זקופים, אלא משום שפסיכו-כלכלה מכתיבה את האופן בו מוצרים מסודרים על המדפים. המוצרים שהנהלת הסופר-מרקט רוצה שימכרו מהר, נמצאים בגובה העיניים שלכם, והם לא תמיד זולים. לעומת זאת, במדפים הגבוהים, וגם באלו הנמוכים , תמצאו את אותם מוצרים, על פי רוב במחיר זול יותר.

 6.  ביי ילדים, הלכתי לקניות

השאירו את הילדים בבית כשאתם יוצאים לסופר, הן מפני שאחרי מעבר אחד בין שורות מדפים משעמם להם, ובצדק ואז סביר להניח שנחפש את הדבר שיעסיק אותם, והדבר הזה עולה כסף ולא חלק מרשימת הקניות, והן משום שקשה להם לעמוד בפיתויים, ובמיוחד באלו שקורצים להם ליד הקופה, וזה המקום בו יהיה להם לא מעט זמן ללטוש עיניים אל החטיפים הקטנים. אגב, החטיפים האלו ארוזים בעטיפות ובצבעים שעובדים עלינו פסיכולוגית, עלולים לשבש את מנגנון הרעב/שובע.

 7.  איך משלמים

בתשלום אחד במזומן או באשראי. תשלומים בכרטיס אשראי עלולים לבלבל אתכם. תצאו מהסופר בתחושה שהקניה תעלה בסוף החודש סכום קטן, כשבפועל אל הסכום מצטרפים שאריות תשלומים ישנים. אם אתם כבר שבויים בלופ של תשלומים, כדאי שבמסגרת השינוי תפנו אל הבנקאי שלכם ובקשו ממנו לעזור לכם גם בעניין הזה, ומי כמוכם יודע איזו תחושת הקלה מצפה לכם כשכל זה יהיה בשליטה, וכשתגלו שהמאמץ הקטן שהשקעתם, עזר לכם לחסוך מאות שקלים בכל חודש.

כלכלת המשפחה בעולם דיגיטלי

רוצים לדעת איך לנהל את התקציב המשפחתי?

שמחים להזמינכם לסדנה ייחודית ב-3 מפגשים שתוביל לשינוי בשיטת ניהול התקציב ולהתפתחות אישית ומשפחתית.
הסדנה ללקוחות לאומי בלבד, ללא עלות וברישום מראש.




מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה