ח"כ אורלי לוי-אבקסיס מקימה מפלגה חדשה

כמעט שנתיים אחרי שעזבה את "ישראל ביתנו" על רקע הצטרפותה לקואליציה ושנה אחרי שהופרשה מהמפלגה, הודיעה היום ח"כ אורלי לוי-אבקסיס על כוונתה להקים מפלגה חדשה בראשותה

06/03/2018
בחדשות קבלו עדכונים מבחדשות
  • RSS

כמעט שנתיים אחרי שהכריזה על עזיבת "ישראל ביתנו"  על רקע הצטרפות המפלגה לקואליציה ושנה אחרי שמעמדה כפורשת נקבע פורמלית בעקבות דרישת "ישראל ביתנו", הודיעה היום ח"כ אורלי לוי-אבקסיס בנאום בכנס שדרות לחברה שמתקיים במכללת ספיר על כוונתה להקים מפלגה חדשה בראשותה.

על פי חוק, ח"כ הפורש ממפלגה אינו רשאי להתמודד בבחירות הבאות במסגרת מפלגה המיוצגת כיום בכנסת,  אלא רק להקים רשימה חדשה או לרוץ במסגרת רשימה חדשה. לוי-אבקסיס בחרה האפשרות הראשונה, הקמת רשימה חדשה. עוד לא ידוע מי הם חברות וחברי הרשימה החדשה.

"אני האופציה הבטוחה ביותר כי אין לי חברים בעלי הון" (צילום: דוברות הכנסת)
מצע מפלגתה החדשה של לוי-אבקסיס יתמקד במאבק בקשרי הון-שלטון "אני האופציה הבטוחה ביותר כי אין לי חברים בעלי הון, לא יכול להיות שיש מסדר של שרים שמבקשים לפטור את עצמם מאינטרס ציבורי כי הם בעלי אינטרסים. אנשים אלה לא ראויים להיות נבחרי ציבור", אמרה לוי-אבקסיס שהדגישה גם את חשיבות הפריפריה ואמרה שתפעל לשיפור מצבם של ילדי שדרות, דימונה, באר שבע, קרית מלאכי ובית שאן.

ח"כ לוי-אבקסיס התייחסה גם לתגובות להיותה אישה שמתכוונת לעמוד בראש מפלגה: "כשאני מודיעה שאני מקימה מפלגה, אחרי תשע שנות ניסיון בכנסת, מציגים אותי כדוגמנית לשעבר, ולא למשל כבעלת תואר במשפטים".

לקריאה נוספת:

קחו אותה, היא נכס

ח"כ אורלי לוי אבקסיס לא מוותרת על עקרונותיה
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה