צעדת השרמוטות היא מצעד הגאווה של הנשים

הצעדה היא הסיבה הכי טובה לצאת מהבית, להרגיש בנוח עם מי שאנחנו ועם איך שאנחנו מתנהגות ומתלבשות, כי נמאס לנו שהחברה חושבת שלגיטימי להשפיל נשים כדי להכניס אותן לתלם

09/02/2018
ברכה ברד קבלו עדכונים מברכה
  • RSS

מנהלת בארגון פמיניסטי גדול אמרה לי אתמול שצעדת השרמוטות מחזירה את המאבק הפמיניסטי אחורה (כמו שריפת החזיות, היא הוסיפה). אני לא נוטה לחפש ויכוחים עם נשים, אבל ככל שצעדת השרמוטות גדלה אני למדה שיש פמיניסטיות שלא חושבות שכל עשיה לקידום נשים היא מבורכת, ושעשיה שהן לא מסכימות איתה מזיקה למאבק. אז חשוב לי רגע להבהיר, מעבר לעמדה העקרונית שלי שלא יכולה להיות עשיה פמיניסטית שפוגעת בנשים, ושלנשים שונות יש צרכים שונים במאבק הזה- שחרור מיני הוא חלק בלתי נפרד מהמאבק הפמיניסטי.

ברכה ברד: שחרור מיני הוא חלק בלתי נפרד מהמאבק הפמיניסטי (אלבום פרטי)

שריפת החזיות היא לא משהו שאני מתביישת בו, היא שלב חשוב במאבק הפמיניסטי. זכותן של נשים להיות מיניות, ולהנות מהמיניות שלהן. וזה לא מקרי שהמילה שרמוטה, שמשמעותה היא למעשה אישה מינית מידי, משמשת כדי להשפיל נשים וכדי להצדיק אלימות מינית. הוא לא אנס אותה כי היא המזרן של השכבה, וברור שהיא רצתה את זה. היא שרמוטה כל העיר יודעת, והיא עלתה אליו הביתה אז זה לא אונס. עוד מימי ציד המכשפות נשים שלא צייתו לחוק החברתי היו נשים שהיה צורך להרוג. המיניות של נשים נסחרת על ידי גברים, עוברת מאב ל"בעל", וגם שחרור הנשים לא אפשר את השחרור המלא של המיניות הראשית. אתן מכירות מילה שמביישת גבר על זה שהוא נהנה מסקס? או מילה שמפארת אישה שאוהבת להזדיין?

ברכה ברד: שרמוטה שמגנה על הפמיניזם שלה (אלבום פרטי)

פמיניזם, בניגוד למה שאמרה לי אותה אישה, הוא לא שוויון בין נשים לגברים. הוא תנועה פוליטית של נשים שנאבקות על זכותן- על זכותן להצביע, על זכותן לגופן, על זכותן לבחור האם להיות אמא או לא. על זכותן ללכת ברחוב בביטחון, על זכותן לאכיפת החוק שאמור לשמור עליהן ולהענשה שתרתיע עבריינים. חלק מהזכות הזו היא הזכות לדעת שאת לא אשמה שפגעו בך, על אף כל מה שהחברה מספרת לך. והזכות להיות אישה מינית, שנהנית מסקס, בלי שיאנסו אותך. ברור לי שיש תפיסה שצעדת השרמוטות לא מתאימה לנשים בגיל מסוים, או לנשים במעמד מסוים. לעניות דעתי צעדת השרמוטות היא מצעד הגאווה של הנשים. ולנו, הנשים ששומעות שהן שרמוטות כאילו זה דבר רע כל החיים, צעדת השרמוטות היא הסיבה הכי טובה לצאת מהבית. להרגיש בנוח עם מי שאנחנו, עם איך שאנחנו מתנהגות ומתלבשות. לא כי אנחנו שרמוטות, אלא כי נמאס לנו שהחברה חושבת שלהשפיל נשים כדי להכניס אותן לתלם זה דבר לגיטימי. נשים מנומסות עושות היסטוריה לעיתים רחוקות מאד, ולי אין בעיה להיות לא מנומסת גם בשביל אלו שמתקשות לעמוד מאחורי המילה שרמוטה, העיקר שמשהו ישתנה.

צעדת השרמוטות ת"א-יפו תתקיים השנה בארבעה במאי, התכנסות בשעה 10:00 בכיכר רבין, מוזמנות ומוזמנים לעקוב אחרי העמוד ולשמוע על הקמפיין ואפשרויות התמיכה בצעדה

כרזת צעדת השרמוטות 2018

** התפרסם במקור בפרופיל הפייסבוק של ברכה ברד
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה