קאפ אוף טי

חזייה טובה יכולה לשנות לנו את מבנה הגוף, לחטב ולהחמיא בכל הטורסו, לא רק באזור החזה. חן דגן נותנת את המדריך המלא לבחירת חזייה

07/05/2014
חן דגן קבלו עדכונים מחן
  • RSS

אם להתוודות, חזיות לא היו אף פעם כוס התה שלי. ברזלים וריפוד בחום יולי אוגוסט -  עסק מיוזע, ואם אפשר היה לשחרר את העופרים לחלוטין, כמו נשות השבטים העליזות באפריקה, אז אני גם.

אלא שעם השנים למדתי שחזייה המותאמת היטב, לא רק מרימה חזה אלא גם חושפת את המותניים, ובכך מאריכה את הגוף ומשווה לו מראה רזה וחטוב יותר. ובאופן משונה, דווקא הברזלים מסייעים לשכמות בתמיכה של הגוף ומקנים יציבה טובה יותר.

בשנים האחרונות משקיעה התעשייה מחשבה רבה בהנדסת אנוש, כך שחזיות הן לא רק מעליות לעופרים או סומך נופלים בשמן העתיק. הן מסוגלות להגדיל, להקטין, לאסוף כלפי מעלה, ואפילו לחלק את הטיירים באופן שווה.

דבר ראשון- לא מומלץ לקנות ברשת כי חזיות, אפילו יותר מנעליים, חייבות לשבת בול. להלן כמה טיפים שיעזרו לכן לבדוק התאמה ומילון לסוגי חזיות בשוק.

 

מה המטרה ?

הגדירי לעצמך מה מטרת החזייה - נוחות ותמיכה בסיסיים, או יצירת מחשוף מושך מבטים? המטרה משמעותית בבחירת דגם החזייה.

הפרקטיות והסקסיות

הבחירה הבריאה היא בחזייה נוחה ששומרת את החזה במקומו הטבעי. לכן כדאי להפריד בין חזיות יום פרקטיות ונוחות, ובין חזיות בילוי מרוממות חזה, אותן כדאי לשדך למחשופים נדיבים.

תחרות וקישוטים

למי שמעדיפה חולצות וגופיות דקות וצמודות,  עדיף לבחור בחזיות חלקות ונטארליות בצבע גוף או לבן. חזיות יפיפיות ומשופעות תחרה לא פרקטיות, כי תחרה ותפרים בולטים יבלטו מתחת לבד. הגיעי למדידה עם חולצת לייקרה או כותנה צמודה ודקה ולבשי אותה אחרי כל מדידת חזייה, כדי לוודא שאין בליטות מיותרות.

קודם הקאפ

בזמן המדידה התאימי קודם את את היקף החזייה (הקאפ). קאפ מתאים צריך להיות יציב, צמוד לבית החזה ולתמוך ברוב המאסה, גם כאשר את מרימה ידיים. אם הוא מטפס מעלה על החזה,  ויוצר רווח בין הגוף לחזייה- הוא לא מתאים.  זכרי – אין טעם לתקן חזיות – הן חייבות לשבת בול - כל תיקון והצרה יכולים לגרום לחישוקי הברזל לחתוך בבשר החי ולשטח את מראה החזה לגוש לא ברור.

הקאפ על עצם החזה

כאשר את עם החזייה עליך, המרכז שלה - החלק שבין הקאפים - צריך לשבת היטב על עצם החזה. אסור שיהיה שם מרווח כלל.

רכיסה עם אופציה

בעת המדידה על החזייה להיות רכוסה על שורת הקרסים החיצונית ביותר, כך שבמהלך הזמן והכביסות שיביאו להתרחבותה, נוכל לצמצם את ההיקפים ברכיסה פנימית יותר, ולהאריך את חיי החזייה. אם זה רחב מדי - זו לא המידה הנכונה.

ידיים למעלה

הרימי ידיים ובדקי שהחזייה עדיין יושבת טוב- שאין בריחת ציצי מלמטה ואין גלישה מלמעלה.

ועכשיו קפיצות

קפצי כדי לבדוק שרמת הטלטול של החזה בזמן קפיצה היא לא רבה מדי (המקפידות יוודאו שהחזה גם לא הפך ליציב מדי).

פטמות במרכז

כשאת לובשת חזייה מתחת לחולצות מבד דק, דאגי שפטמותייך ימורכזו ולא שכל אחת תסתכל למקום אחר. בד חולצה דק או רוח קרירה יכולים לחשוף את המחדל בקלות.

ריפוד קל

עוזר להקנות לחזה את הצורה הרצויה, ויסתיר את הפטמות.

.

מפת התמצאות בגזרות ובשמות הבסיסיים

מיני מייזר (minimizer) - נועדה לצמצם את מראה החזה עם סייג חשוב מאוד: היא מתאימה רק לבנות חזה גדול והיקף בית חזה קטן.

Push up או Wonder bra - בנויה כך שהיא אוספת ודוחפת את החזה כלפי מעלה. מתאימה לבעלות חזה קטן. חזייה זו במיטבה כאשר אנו לובשות חולצות במפתח עמוק.

Balcony (מרפסת) - זו מעין חזיית פוש אפ לבעלות חזה גדול, כך שהדחיסה כלפי פנים ולמעלה אמורה להיות מבוקרת יותר.

חזיית סיליקון – עשויה סיליקון ונצמדת אל הגוף ללא דבק וללא כל רצועות מלמעלה או בהיקף, לכן מתפקדת כחזיית סטרפלס וניתן ללכת גם עם גב חשוף. יש להצמיד אותה לעור יבש ונקי וניתן להשתמש בה עד מאה פעמים.

Strapless (ללא כתפיות) - מתאימה בעיקר למי שכלל לא צריכה את תמיכת החזייה, או שיש לה חזה בינוני ומטה מבחינת המסה. נועדה לשימוש בלבישת חולצות או שמלות ללא שרוול או כתפיות.

Seamless (ללא תפר) - חזיות שנארגו ללא תפרים. בדרך-כלל אלו חזיות נוחות, שמחלקות את הלחץ על ההיקפים באופן שווה כך שיש פחות "טיירים" שזולגים מהחזייה.

גוזייה – חזיית-גופייה, ללא ברזלים או תפרים המיועדת לנערות, ספורטאיות ובעלות חזה קטן מאד.

חזיית הנקה - עם פתיחה קדמית, או בעלת פתיחה חלקית לכל אחד מהגביעים לנשים מניקות.

חזיית מילוי - מיועדת לנשים שעברו כריתת שד.

חזיית ספורט – מעוצבת כגופייה אלסטית הדוקה מבד חלק ומיועדת ליאסוף החזה כדי שלא יפריע בזמן ספורט.

 
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך