12 דברים שאמרתי לילדים שלי על הטרדות מיניות

איך מסבירים לילדים שלכם מהי הטרדה מינית? הגולשת רות עפרוני שיתפה את חבריה ברשת במדריך המיועד לכל ילד וילדה ותוך שניות הוא הפך ויראלי. שתפו בכל הכוח

14/11/2017
רות עפרוני קבלו עדכונים מרות
  • RSS

1. פלירטוטים זה דבר מגניב ביותר. כשאבא עושה כלים ואני צובטת לו בתחת (אימא!!), סליחה טוסיק, זה כיף. כשאני דופקת הופעה לפני פגישה ואבא שורק לי מהסלון זה כיף. אני יודעת שזה כיף גם לי וגם לאבא. פלירטוט זה דבר הדדי!

2. אם זה לא הדדי זה הטרדה מינית. הטרדה מינית היא בריונות. היא לא קשורה בכלל לאהבה או למשיכה. אם מישהו שורק לכם ברחוב, או צובט לכם את הטוסיק בדרך לכיתה זאת הטרדה מינית. וזה ממש לא מגניב. זה גורם לאנשים להרגיש מפוחדים, מאוימים, חלשים ומושפלים. וזה גם לא חוקי!

3. לאף אחד בעולם אין את הזכות לגעת בכם בלי שביקשתם וגם לכם אין את הזכות לגעת במישהו אחר ללא רצונו. לא לחבק, לא ללטף, לא לנשק, לא להפשיט. לאף אחד!

4. אבל הטרדה מינית זה לא רק נגיעות. זה גם לספר בדיחות או סיפורים שמביכים אתכם, זה להעיר הערות על איברים בגוף שלכם, זה לשלוח לכם בוואטספ תמונות פרטיות שלא בקשתם או לחשוף איברים פרטיים בגינה. זה גם יכול להיות חמקמק כמו לעמוד קרוב מדי אליכם באוטובוס או להסתכל עליכם במבט פולשני כשאתם בשיעור שחייה או לעשות לכם מיליון לייקים בבת אחת על כל תמונה שאי פעם העליתם לאינסטגרם.

5. אתם לא מדמיינים את זה. אם אתם מרגישים את זה - זה קרה!

6. אתם מכירים את הקיפוד הזה בחצר, שכשטסלה נובחת עליו הוא מתכדרר במקום לברוח? הרבה פעמים זה מה שקורה לנו כשמישהו פוגע בנו - אנחנו קופאים במקום לברוח או להגן על עצמנו. זה טבעי. אבל:

7. תהיו פחות מנומסים. בעיקר פחות מנומסות! (לבנות זה קשה במיוחד כי מלמדים אותנו להיות סופר נחמדות). תעשו בלגן. תרימו את הגג. תגידו "היד שלך על הברך שלי. תעיף אותה!" או "אני לא רוצה לשבת לך על הברכיים. תוריד אותי." או "אתה מסמס לי סיפורים אישיים מדי. די עם זה!"

רות עפרוני

8. אני תמיד אאמין לכם. תמיד! תנסו אותי. אם מישהו פוגע בכם אני ואבא נפסיק את זה מיד. כן, יש לנו את הכוח הזה.

9. אם אתם רואים מישהו שמוטרד או יודעים על מישהו שמוטרד תעמדו לצידו, תקשיבו לו, תגידו לו שראיתם, שאתם יודעים. תעשו הכל שהוא לא ירגיש לבד. כי הוא לא לבד! אחר כך גם תספרו על זה למישהו מבוגר שאתם סומכים עליו.

10. זאת לא אשמתכם. אף פעם!

11. אני אגיד את זה שוב בקול יותר רם: זאת לא אשמתכם. אין מצב. לא משנה מה לבשתם או מה אמרתם או איפה הייתם או מה שתיתם או אם רציתם את זה בהתחלה ואחר כך כבר לא. זאת לא אשמתכם. קפיש?

12. העולם הזה מלא באנשים מדהימים. כאלה שיסקרנו אתכם, שידליקו אתכם, שתרצו להתקרב אליהם, שתרצו להכיר ולשמח כל חלק בגוף שלהם. ואם אתם אנשים ממש שווים, כמו שאני יודעת שאתם, אז לפעמים יקרה הנס הזה והם ירגישו אותו דבר בדיוק גם כלפיכם. וזה אחד הדברים הכי נעימים שיש בחיים האלה.

13. יאללה עכשיו תפנו את השולחן ותסדרו כבר את החדר ראבק! (זה סעיף אופציונאלי).

metoo the next generation#

** רות עפרוני העלתה את הפוסט במקור בפייסבוק שלה
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה