גברים מצלמים אינטימיות

מי אמר שרק נשים מצלמות אינטימיות? סיון אסקיו מביאה מילים ותמונות על תערוכה של עירום גברי אינטימי

05/06/2011
סיון אסקיו קבלו עדכונים מסיון
  • RSS
» Mitch - מתוך התערוכה

מסתבר שלא רק "נשים מצלמות אינטימיות", אלא יש גם גברים שמצלמים. לכבוד יוני, חודש הגאווה הבינלאומי, ולכבוד כל האירועים בניו יורק במהלך החודש העמוס הזה, החלטתי לכתוב גם על גברים מקהילת הגייז שמצלמים.

זו לא פעם ראשונה שאני כותבת על תערוכות צילום של עירום, או עירום מצולם (נועזת, 25 בעירום מלאאוסף אהבות). מה זה אומר עליי? אני לא יודעת. אבל הייתי מפנה את השאלה הזאת לפרויד. מה זה אומר על צילום? כנראה שעירום תמיד מצטלם טוב.  ומה זה אומר על ניו יורק? נו, התשובה לזה כבר ידועה.

השבוע יצא לי להיות בתערוכה, שסביר להניח שאם הייתי גרה בעיר אחרת, לא הייתי נחשפת אליה. וכמו שהמקריות היא לפעמים התוכנית הטובה ביותר, גם אל התערוכה הזאת הגעתי במקרה.

הגלריה Leslie Lohman Gay Art Foundation שמוקדשת כולה לאומנות הקוויר והגייז (כמו שהגדיר לי אוצר התערוכה) ומקדמת אומנים מהקהילה, מציגה עד ה 2 ביולי תערוכת צילומים שמוקדשת כולה לצלם Stanley Steller, שצילם את קהילת הגייז בניו יורק במשך 35 שנה. התערוכה, שיצאה במקביל לספר הצילומים האחרון שלו The Beauty of All Men, מציגה מגוון רב של צילומים שצולמו על ידי Steller, חלקם מאוד מזכירים את Robert Mapplethrope, חלקם מנהלים אינטרקציה עם הגרפיטי של Keith Haring (תמונה 3) וחלקם אפילו גורמים לך כצופה לקחת כמה צעדים אחורה או להתבונן בצילום פעם נוספת. אולם המשותף לכולם הוא המוטו שמנחה את Steller והוא למצוא את היופי הפנימי שבכל גבר.

מי אמר שרק עירום נשי הוא דבר אסתטי?

Steller נולד בברוקלין ולמד עיצוב גרפי וצילום ב Parsons והעבודות שלו מוצגות בגלריות רבות ברחבי ארה"ב ואירופה. התערוכה הנוכחית מתמקדת בסיקור הגייז בניו יורק ובשינויים שעברו במהלך השנים, ממש כמו השינויים שעברה העיר עצמה. (לגיטימציה לגייז, מקומות מפגש, לבוש, סטייל).

הסגנון שלו הוא צילום הומו אירוטי ומה שמעניין אותו זה לא רק החשיפה הפיזית והגופנית, אלא גם החשיפה הפנימית. בפוסט הקודם "נשים מצלמות אינטימיות", העלתי את הסוגיה שלהצטלם בעירום זו לא בהכרח החשיפה הכי גדולה, (אלינור קרוצ'י) אלא יותר הסיטואציות האינטימיות או האינטימיות, שהאובייקט המצולם יוצר עם המצלמה. שפת הגוף של הגברים בתמונות 3 ו 7 משדרת אינטימיות: המבט הנוקב בעיניים (3), העמידה בזרועות פתוחות (7), אינטימיות שהצלם הצליח ליצור עם המצולמים שלו, ותמונות 1,2,5 מייצגות סיטואציות אינטימיות בין בני זוג. וכמובן אם תמשיכו להסתכל בתמונות, אני בטוחה שתגלו עוד דברים.

אבל בהחלט, אין כמו מראה עיניים. תערוכה מומלצת אם אתם באיזור.

לאירועים נוספים של חודש הגאווה, לחץ כאן.מתוך הבלוג של סיון אסקיו
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

  • תמונה אישית יעל ברזילי 06/06/2011

    לפי הכותרת חשבתי שאראה עירום סטרייטי. עירום הומו-אירוטי הוא קצת פחות, איך לומר, מפתיע.
    אתגר לשלב הבא…

בחזרה למעלה