עיצוב: הדור הבא

מרב שדה הגיעה לוועידת ישראל לאדריכלות ועיצוב כדי להתחכך במעצבים וותיקים. במקום זה, היא התפעלה ממעצבים טריים

22/05/2011
מרב שדה עיצוב פנים קבלו עדכונים ממרב
  • RSS
» מתוך הקטלוג של Harmony Interior Design

הייתי בשבוע בעבר בוועידת ישראל לאדריכלות ועיצוב, שהתקיימה במרכז הירידים בתל-אביב.

הגעתי לכנס עם טולה איתן חברתי היקרה, בתו של האדריכל דן איתן, שהכירה את כל האדריכלים שהיו בכנס. התכנון היה להכנס לפנלים בני ה -20 דקות. חיכיתי ליום הזה בעיקר על מנת לשמוע את ההרצאות,  ושתינו חיכינו בקוצר לרוח לפנל של פיצו קדם אותו פספסנו, ומיד לאחר מכן מיהרנו לתפוס מקום לפנל השני של אמנון רכטר. המתכננים לא תכננו את כמות האנשים שיהיו במקום; היה צפוף עד מחניק, הסאונד היה גרוע ויצאנו עם תחושת אכזבה. התחלנו להסתובב במתחם עצמו, בו היו דוכנים של אדריכלים ותיקים וצעירים, מעצבי פנים ועוד. אבל מה שעניין אותי בעיקר היו מעצבי המוצר הצעירים והרהיטים שהיו שם. ללא ספק, היה עבורי פיצוי לראות את דור העתיד של ישראל בשעה שהדור הותיק עסוק בלהרצות באולם מחניק. אני מביאה מעט מהרשמים שהיו לי שם.

נתחיל לפרגן למעצבים הצעירים שהיו שם.

.

סטודיו בוטיק לעיצוב תעשייתי טננבאום-חזן

הסטודיו הוקם ב 1994 על ידי נועם טננבאום ויצחק חזן, בוגרי בצלאל, והוא ממוקם בהרצליה פיתוח. המעצבים הצעירים עוסקים בעיצוב מוצר בקשת רחבה של תחומים; מוצרים אלקטרונים, ציוד רפואי, מוצרי תקשורת, מתקני מחזור ואפילו כוסות שתייה. כנסו לאתר להתרשם, אני כמובן, ירוקה שכמוני, נהניתי מכסאות התריס שלהם.

מדהים מה שאפשר לעשות מתריסים.

artan design batonada

מדהים מדהים: פיתוח העונה לשם בטונדה. לתערובות הידועה של בטון המכילה צמנט אכותי, מים ואגרגט, נוספו מינרלים ודבקים המייצרים חיפוי בטון דק וחזק.

הסטודיו מעצב מוצרים המיועדים לשימוש פנים וחוץ, ועוסק בפיתוח מוצרים ממגוון חומרים כמו בטון, במבוק וראטן. אך מה ששבה את ליבי היו משטחי הבטון הקל. אני כבר מריצה בדמיוני את כל הפרויקטים בהם אני הולכת להשתמש בחומר המדהים הזה.

ספסל ישיבה מבטונדה פיתוח מדהים של בטון קל

kulla

מדהים אילו דברים אפשר לעשות מתערובת של נסורת.

הסטודיו לעיצוב תעשייתי נוסד ב 2007 על ידי שתי בוגרות שנקר: עדי שפיגל וקרן תומר. העבודה בסטודיו מתבססת בעיקר על מחקרים חומריים ופיתוח שיטות עבודה חדשות, מתוך רצון להציע התבוננות חדשה ומרעננת על המוצרים הסובבים אותנו ועל חוויית השימוש בהם.

Harmony Interior Design

איך הירושלמים האלו מבינים בעיצוב. חברת Harmony Interior Design הירושלמית - חברת הרהיטים ועיצוב הבית השורשית והאיכותית, הוקמה בשנת 1983 ומאז הינה פעילה בתחום הרהיטים בארץ. לא היה רהיט בתצוגה שלא רציתי לקחת הביתה, ורהיטים לא מרגשים אותי בדרך כלל. הטרנדים בארץ הם מאוד... איך לומר? טרנדיים וחוזרים על עצמם. מאחר והחברה היא יבואנית של מבחר גדול של חברות, המגוון הוא אדיר.

kozo lamp

שני מעצבים ישראלים, ענת ודוד, הקימו ב 2008 את הסטודיו המייצר גופי תאורה מתוך חשיבה מלאה מחוץ לקופסא ( או לצינור) גופי התאורה המיוצרים ברובם מצינורות ברזל מגולבן ביצור ידני. תוכלו לקרא עוד על המוצרים באתר שלהם ( חבר'ה - עם כל הכבוד לחשיבה הגלובלית - כל האתרים שהייתי בהם היו באנגלית ואף אחד מהם לא תורגם לעברית, חבל).

מתוך הבלוג של מרב שדה
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה